3 precizní návody, jak kadit v lese – G.cz
Vyhledávání

3 precizní návody, jak kadit v lese

Naučte se různé pozice, ve kterých vyslyšíte volání přírody – v přírodě.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 3.5.2016, 13:50

Kadit na záchodě dokáže každý mastňák z města. Ale co když na vás nenadálá potřeba přijde v lese, v horách nebo u vody? Naštěstí je tu americký časopis Backpacker, jehož redaktoři znají všechny taje a nástrahy dobrodružných aktivit. Včetně vyměšování v divočině.

Je to ta nejpřírodnější věc na světě,“ píše Bakpacker. „Nedopusťte, aby vám absence porcelánové mísy zabránila v kempování v divočině!

Ještě že na všechno máme odborníky…

1. Na bobku

Vykopejte díru aspoň čtvrt metru hlubokou a aspoň sto metrů vzdálenou od zdrojů vody, kempu nebo cesty. Kolena držte u sebe, usnadní to balanc. A pak prostě hoďte bobek – na bobku.

2. Polibek stromu

Inspirujte se Milošem Zemanam v lůně Vysočiny (kdysi ale stromy jen objímal – pan prezident přece nevyměšuje, na to je příliš důstojný). Vykopejte díru asi čtvrt metru od stromu a obejměte jeho kmen, abyste si nekecli do vlastní ‚nadílky‘.

3. Zadek v převisu

Spadlá kláda? Boulderový balvan? Spící srneček Bambi? Všechny tyto přírodní předměty venku hravě nahradí porcelánovou mísu.

Bonus: chystáte se do exotických krajin, třeba do Indie? Naučte se správně používat „turecký“ záchod:

Anketa

Kakali jste už někdy v přírodě?

Anketa se načítá...

A co když vás nenadálá nutná potřeba potká v ‚městské divočině‘? Pak tu pro vás máme těchto 5 funkčních rad, jak jít do restaurace, když potřebujete jenom na záchod.

Podobné články

Doporučujeme

Další články