fb pixel 3 největší baviči z politického prostředí posledních týdnů – G.cz
Vyhledávání

3 největší baviči z politického prostředí posledních týdnů

30 případů je pro Miloše Zemana práce na 2 týdny
Zdroj: 30pripadumilosezemana.wordpress.com

Stará jména, nové eskapády. Sranda musí být, i kdyby Richarda Krajča věšeli.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 30.3.2015, 10:00

Tomio Okamura

Tomiovi jsem už sice napsal epitaf a říkal jsem si, že do mrtvol se nekope, a tak svoje tažení proti bývalému králi reportáží o zkrachovalých cestovkách raději ukončím. Jenže jeho posmrtné křeče jsou tak zábavné, že jsem na svoje předsevzetí rezignoval a občas trochu přitopím pod Japa shopem. I posledním věrným pomalu dochází, že rytíř, který nevylezl z Blaníku, ale byl ukován v žáru posvátné Fuji, v našem státě pořádek neudělá, a to hlavně proto, že na úklid bordelu, kterým je zaneseno titěrné Hnutí Úsvit, by nestačil státní příspěvek za komunální volby, ani kdyby jej uklízeli pracovití imigranti ochotní makat jako koně za 40 korun na hodinu.

Okamura sice dále káže, jak si posvítí na všechno to svinstvo, co se tu za čtvrtstoletí usadilo, a vymete ho se zkušeností a grácií bývalého čističe ejakulátů v porno kině, ale vzhledem k tomu, že jeho devítičlenná strana dokázala zatím zamést pouze 120 milionu korun, aniž by nikdo pořádně věděl kam, výsledky jeho mise jsou momentálně srovnatelné s výkonem českých fotbalových reprezentantů v sobotním zápase s Lotyšskem. I když nebuďme na Pavla Vrbu a jeho družinu až tolik přísní. Tomio dokázal za své působení v politice úspěšně absolvovat tak akorát xenofobní triatlon a jeho zoufalecké kopání okolo sebe se v posledních týdnech tematicky přesunulo od dehonestování Romů a muslimů na zlovolné homosexualisty, kteří ničí tradiční korejsko-japonsko-moravskou rodinu a kardinál Duka kvůli nim po nocích pláče.

Takže nyní tvoří střed všeho zla krom NATO, EU a USA ďábelští gayové a lesbičky, kteří nezvou své kmotry (které vzhledem k poměrů věřících a ateistů v ČR stejně spíše vůbec nemají) na štědrovečerní večeři a ještě se chystají si v budoucnu nárokovat důchody, na které si v rámci českého sociálního systému povinných odvodů poctivě vydělají či naspoří. Tomio, který úspěšně a stylově dovedl k bankrotu několik firem a jak se zdá i politické hnutí, které ale již není tak úplně jeho, je pravděpodobně jediným veřejným činitelem, který dokáže frekvencí a kvalitou debilit jež vysílá do mediálního prostoru konkurovat Zemanovi s Ovčáčkem. V poslední době se krom svého FB a blogu usadil zvláště na stránkách Parlamentních listů, kde vede po vzoru Marca Aurelia „Hovory k sobě“. Zájemců o Okamurovo blábolení ale ubývá stejně rychle jako výtisků kuchařky Ládi Hrušky a v dáli již pomalu, ale jistě šustí pytlíky s popcornem.

Jiří Vyvadil

Jiří Vyvadil tak trochu připomíná Chanceyho Gardinera z klasické komedie s Peterem Sellersem „Byl jsem při tom“. Stejně jako u přitroublého zahradníka je jediným možným vysvětlením, že jeho kariéra předsedy ČSSD, poslance, senátora a ústavního soudce byla pouze souhrou neuvěřitelných náhod a nedorozumění. Muž, který je nyní národu znám jako „velitel“, rozjel svojí show založením sdružení Přátelé Ruska v ČR a nějakou dobu se zdálo, že jeho masturbační maratony nad fotkami do půl těla svlečeného a na svůj věk zachovalého Vladimíra Putina skončí u oteklé prostaty a omrzí rychleji než vtipy Jirky Krampola.

Vyvadil se ale pasoval do role Gandalfa, oprášil frčky, zapíchl hůl a meč do můstku v Khazad-dûm a zvolal „You shall not pass!“ Stejně jako čaroděj ze Středozemě se poté zřítil do propasti, ale Balroga v podobě amerického konvoje nerozhodil víc než stav českých silnic. Veřejná kastrace Jiřího Vyvadila internetovými trolly rozesmutnila komunistu Jiřího Dolejše tak, že mu splihl jeho pěstěný účes, při čemž se nebál jít pro ostré slovo daleko a vtipy na adresu facebookového mága a největšího přítele Ruska v ČR označil za „zlolajné tajtrdlíkování“. Samotný průjezd zatím ukázal, že plamenné řeči skutečných i fiktivních Vyvadilovo příznivců byly opravdu maximálně k pobavení při sychravých večerech a jediný, kdo dostál svým výhružkám, byl paranoidní, obsedantně-kompulsivní konspirátor Adam B. Bartoš (autor bestselleru Obřezaná republika Díl I.), jenž se svým ochablým tělem téměř pět vteřin pokoušel zastavit okupaci ilumináty, kteří si jej bohužel ale pravděpodobně ani nevšimli.

Vyvadil si z ostudy ušil rudoarmějskou uniformu a jeho válečná traumata jsou nyní tak hluboká, že je nezhojí ani návštěva několika koncertů Alexandrovců za sebou. Těžko říci, jak se bude celá situace ohledně nevinné oběti bezprecedentního ataku zákeřných havloidů vyvíjet. Možná v rámci revitalizace slovenského národního hrdiny Vasila Biľaka odejde nějaký ten zvací dopis do Kremlu a Vladimír Vladimirovič osedlá jeřába bílého, přes ramena si uváže kůži čerstvě uloveného tygra a těžce zkoušeného muže navede do země zaslíbené.


Miloš Zeman

Miloš Zeman nemá o mediální prostor nouzi a nutno dodat, že ho palcové titulky stojí nemalé úsilí, které je vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a životosprávě bez nadsázky obdivuhodné. Tento víkend vydržel bez aféry skoro celých 12 hodin a poté, co nervózně vytáhl osmdesátou osmou marlborku, se jal okomentovat návrat dvou českých dívčin, které byly dva roky vězněny únosci v Pákistánu. Ony slečny naštěstí hned v úvodu ujistil, že se nimi setkat nehodlá, a přestože pravděpodobně nejsou nyní schopny tuto laskavost docenit (protože rádio Ovčáček v Pákistánu nevysílá), jen jak se trochu zorientují, tak pochopí, jaké shovívavosti a výsady se jim od prezidenta dostalo.

Miloš obětem únosu vzkázal, že jejich neštěstí neúměrně zatížilo jeho kancelář – musel napsat několik dopisů pákistánskému prezidentovi a v konverzaci s velvyslancem byl dokonce nucen oproti svým zvyklostem použít několik ostrých výrazů. Jeho mluvčí byl asistováním při této záchranné akci natolik zaneprázdněn, že během posledních dvou měsíců nemohl naplno rozjet svoje pátrání po článku Hitler je gentleman od Ferdinanda Peroutky, a v důsledku toho požádal prostřednictvím pořadu ČT Hyde Park veřejnost o další čtvrtrok času.

Zeman ve svém vyjádření varoval občany ČR, aby se nevzdalovali od své oblíbené hospody čtvrté cenové kategorie a krom proradných kaváren se vyhnuli i zemím, které mohou být potenciálně nebezpečné. Těžko říci, v jakém kontextu to pán, co se mýlil v politice (a podle všeho stále mýlí), myslel. Například kolega Ivan Brezina v Balúčistánu několikrát byl a možná i díky svému pařičskému umu a nadměrnému přirození žádnou hrozbu nepocítil. Vzhledem k tomu, že za posledních 10 let došlo na zmíněné trase k celým dvěma únosům západních turistů, aniž by jediný zemřel, může Zemanův zdvižený ukazováček znamenat například to, že bychom se měli vyhnout cestování po dálnici smrti D1, raději nelétat do německého Düsseldorfu, rozhodně se neúčastnit pietních akcí pořádaných k výročí Katyňského masakru v Rusku, nehrát hokej za týmy KHL a nejezdit s Českou filharmonií do Japonska a Rakouska. V neposlední řadě by se měl Jiří Vyvadil vyvarovat návštěv pobaltských států a Polska.

V každém případě je potřeba prezidentovi gratulovat, že na rozdíl od svého předchůdce Václava Klause, který údajně poctil wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou svou podepsanou „tenisovou“ momentkou a traumatizoval jí natolik, že se jí od té doby podařilo získat už jen jeden grandslamový titul, Antonii a Hanu trápit nebude a dopřeje jim zaslouženého odpočinku. Celé to mohlo dopadnout daleko hůře a dívkám mohla být například nabídnuta exklusivní prohlídka korunovačních klenotů (koruna, žezlo jablko a šavle) doprovázena zvuky ranní nevolnosti.

Anketa

V posledních týdnech mě nejvíce pobavil:

Anketa se načítá...

Chovají se Češi k ženám líp než Pákistánci? Čtěte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články