fb pixel 3 důkazy, že ženská emancipace může zničit tento svět – G.cz
Vyhledávání

3 důkazy, že ženská emancipace může zničit tento svět

Prastarý model lidské společnosti, kdy muž loví mamuty a žena vaří, stará se o jeskyni, o děti a utrácí mužovi ulovené mamuty za kabelky, je již dávno překonaný.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.1.2017, 08:12

Ženy jsou si s muži rovny. I ony dokážou ulovit toho mamuta. Sice si při tom zlomí nehet a rozcuchají účes, ale nakonec ho uloví. Jsou totiž emancipované.

Emancipace je tedy naprosto v pořádku. Tedy alespoň na první pohled. Za tím pozlátkem parádního světa, kde si jsou muži a ženy rovny, totiž číhá velké nebezpečí.

Emancipace se nám jednoho dne může úplně vymknout z rukou. Několik náznaků již v dějinách proběhlo, ale lidstvo se pořád ještě nepoučilo.

1. Světová válka

Ano, je to tak. Za první světovou válku může emancipace. Následník rakousko-uherského trůnu, František Ferdinand d´Este, jel spolu se svou manželkou Žofií 28. června 1914 v Sarajevu do krámu pro rohlíky, když tu byl na ně spáchán atentát.

Žofie byla emancipovaná žena a podle toho vedla i svou domácnost. Oba partneři si tak byli rovnocenní. Právě proto jezdili na nákupy oba dva. Kdyby nebyla Žofie emancipovaná a místo snahy o zrovnoprávnění postavení v manželství raději pekla bábovky anebo (podle jejího společenského postavení) spíš chodila s dvorními dámami s paraplíčky po zámeckých zahradách za konstantního chichotání se něčemu, nemusela být první světová válka.

Ferdinand by se mohl věnovat lovu, hazardu anebo mohl prostě spát, zatímco ženuška doma kmitá. Takhle byl chudák uťápnutý a když ženuška zavelela, jelo se pro rohlíky. Pak to dopadlo, jak to dopadlo.

2. Imigranti

To se takhle jednou emancipovaná Němka rozhodla, že bude kancléřkou. To se jí povedlo a nyní vládne Německu a potažmo vlastně i Evropě. Zatímco její manžel Joachim Sauer doma luxuje, vytírá prach a pere Angele prádlo, ona se úplně utrhla ze řetězů. A pak to takhle dopadá. Všude samí imigranti, kteří nám berou práci a znásilňují naše ženy.

Pamatujte, že za váš podělaný život v chudobě a područí strachu z islámu a uprchlíků nemůže Merkelová. Za to může emancipace. Těžko by asi Angela pozvala do Evropy imigranty, kdyby celé dny pletla svetr a vařila manžovi véču.

3. Černobyl

Bylo 26. dubna 1986. V kontrolním středisku v jaderné elektrárně v Černobylu seděl Vitalij Mironov a Vasil Tsechov. Oba byli nezkušení a teprve se zaučovali. Ten den dozoroval v kontrolním středisku ostřílený pracant Vladimir Keslinov. Nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží největší katastrofa v dějinách jaderných elektráren.

Naděžda Keslinova v jednu hodinu v noci volá svého manžela Vladimira, aby spěchal domů, že není umyté nádobí a ona ho umývat nebude, protože je to bioložka s rozjetou kariérou a zrovna jde pozorovat do polí sovy, takže nemá čas na nádobí. Vladimir tedy opustil své stanoviště a spěchal domů umýt nádobí. Před půl druhou ranní, mladí a nezkušení pracovníci Vitalij a Vasil, provedli bez dozoru experiment na jednom reaktoru. Do několika minut jim vše začalo houkat, svítit kontrolky. Ani jeden nevěděli, co dělat, protože neměli dostatečné zkušenosti. Neznali postup, který znal jenom Vladimir Keslinov.

A kde byl zrovna Vladimir Keslinov, když ho byla třeba? Vladimir Keslinov doma myl nádobí, protože jeho manželka byla emancipovaná a měla svou kariéru.

A TADY máte 9 případů mužské emancipace.

Podobné články

Doporučujeme

Další články