27 bizarně vymazlených přebalů hudebních alb – G.cz
Vyhledávání

27 bizarně vymazlených přebalů hudebních alb

Stejně jako šaty dělaj člověka, dělá obal muziku. Schválně – jaké vypalovačky byste si představili pod následujícími výtvarnými počiny?

Radek Kovanda
Radek Kovanda 30.6.2015, 19:00

1. Bylo by to děsivé, kdyby se to stalo...

1ifiwereawomanIra North: Kdybych byl ženou. Deska z roku 1961 od úspěšného amerického televangelisty, jejíž název upomíná na jeho ikonické kázání.

2. Otec Abrahám měl sedm šmoulů...

1361951737-vader-abraham-in-smurfen-land Petrus Antonius Laurentius „Pierre“ Kartner, jak se tenhle pán jmenuje, je dnes již stařičkým (* 11. 4. 1935), ale stále prý oblíbeným nizozemským lidovým umělcem (zpěvákem, textařem, skladatelem i producentem). Hlavně tedy ve „Šmoulově“.

3. Skočnější než ABBA

Vikingarna Tahle švédská „dansband“ už se sice před víc jak deseti lety rozpadla, přesto je prý stále nejúspěšnější taneční kapelou v zemi. Fungovala zde již od (neuvěřitelného) roku1958 a v šedesátých a sedmdesátých letech plnila žebříčky nejen místních, nýbrž i západoevropských hitparád. Haleluja!

4. Bratři v saku (a v Kristu)

AmasonTwinsHallelujahF Floyd a Boyd Amasonovi, američtí baptističtí ba(sta)rdi. Haleluja podruhé!

5. Havajská játrovka

Gerhard polt Hitovka od známého kabaretiéra (aspoň v Německu) z roku 1992. A fakt je to „Havajská játrovka“, to bychom asi sami nevymysleli.

6. Přátelé, je po vás

Freddie Gage Říká se mu „undregroundový kazatel“, asi proto, že je to polepšený narkoman z Texasu. Freddie Gage: Všichni mí kamarádi jsou mrtví.

7. Až doteď jsme si mysleli, že ho známe...

Uncle Les Strýček Les a teta Nancy ovšem nenesou na svých rukou spasitele, nýbrž loutku jménem Randy (což v angličtině znamená mimo jiné „nadržený“). Proč, to bohužel nezjistíte ani z poctivého a opakovaného poslechu tohoto alba.

8. Poprvé...

Tino ... ale bohužel ne naposledy. Tento chlapec, občanským jménem Constantino Fernández Fernández, byl kdysi členem oblíbené španělské adolescentní kapely Parchís (česky Člověče nezlob se – asi nějaký vzkaz potenciálním posluchačům).

9. Páni orleánští: Procitnutí a snění

Dreams Waking and Dreaming Album americké skupiny Orleans z roku 1976, kdy byla kapela v období svého tvůrčího vrcholu. Koncertuje dodnes, byť již z poloviny vymřela.

10. Doteky, pardon tóny víry

JesusUseMe Snad Ježíš nevyznává neekologické heslo „po použití zahodit“?

11. Lesbické duo

Elna Fredhoy & Rigmor Odum Ne, to o jejich alternativně orientovaném vztahu se jen tak šušká – jsou to ve skutečnosti oddané norské křesťanky pracující v Armádě spásy, které se modlí k Bohu za pomoci hudby a na své koncerty zvou stejně naladěné posluchače. Nebo pro ně vydávají dlouhohrající alba, a to už od konce šedesátých let.

12. Co dál?

Foster Edward's Dál už jen to, že Tina, což je evidentně jedna z těch slonic, zběhla po vydání této desky ke kapele AC/DC, kterou doprovodila na jejich dvoutýdenním turné, než se jednou v zákulisí neskutečně ztripovala a skončila jako groupie glammetalové kapely Winger – takhle to aspoň kdosi napsal, že to kdysi četl na vlastní oči na poslední straně časopisu Rolling Stone, takže to musí být pravda. Nepřipomíná vám to něco?

13. Špatná pověst? Není ani divu!

The Ritchide Family Na tohle album z roku 1979 si kapela přizvala původního ‚hlavního zpěváka‘ skupiny Village People a s hitem Put Your Feet to the Beat skončila na 14. místě americké taneční hitparády. K čemu ale tahle informace dnes je, to netušíme.

A to zdaleka nekončíme, čeká na vás ještě čtrnáct dalších skvostů, včetně jednoho českého v úplném závěru... otočte na další stranu.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články