1. Bylo by to děsivé, kdyby se to stalo...
Ira North: Kdybych byl ženou. Deska z roku 1961 od úspěšného amerického televangelisty, jejíž název upomíná na jeho ikonické kázání.
2. Otec Abrahám měl sedm šmoulů...
Petrus Antonius Laurentius „Pierre“ Kartner, jak se tenhle pán jmenuje, je dnes již stařičkým (* 11. 4. 1935), ale stále prý oblíbeným nizozemským lidovým umělcem (zpěvákem, textařem, skladatelem i producentem). Hlavně tedy ve „Šmoulově“.
3. Skočnější než ABBA
Tahle švédská „dansband“ už se sice před víc jak deseti lety rozpadla, přesto je prý stále nejúspěšnější taneční kapelou v zemi. Fungovala zde již od (neuvěřitelného) roku1958 a v šedesátých a sedmdesátých letech plnila žebříčky nejen místních, nýbrž i západoevropských hitparád. Haleluja!
4. Bratři v saku (a v Kristu)
Floyd a Boyd Amasonovi, američtí baptističtí ba(sta)rdi. Haleluja podruhé!
5. Havajská játrovka
Hitovka od známého kabaretiéra (aspoň v Německu) z roku 1992. A fakt je to „Havajská játrovka“, to bychom asi sami nevymysleli.
6. Přátelé, je po vás
Říká se mu „undregroundový kazatel“, asi proto, že je to polepšený narkoman z Texasu. Freddie Gage: Všichni mí kamarádi jsou mrtví.
7. Až doteď jsme si mysleli, že ho známe...
Strýček Les a teta Nancy ovšem nenesou na svých rukou spasitele, nýbrž loutku jménem Randy (což v angličtině znamená mimo jiné „nadržený“). Proč, to bohužel nezjistíte ani z poctivého a opakovaného poslechu tohoto alba.
8. Poprvé...
... ale bohužel ne naposledy. Tento chlapec, občanským jménem Constantino Fernández Fernández, byl kdysi členem oblíbené španělské adolescentní kapely Parchís (česky Člověče nezlob se – asi nějaký vzkaz potenciálním posluchačům).
9. Páni orleánští: Procitnutí a snění
Album americké skupiny Orleans z roku 1976, kdy byla kapela v období svého tvůrčího vrcholu. Koncertuje dodnes, byť již z poloviny vymřela.
10. Doteky, pardon tóny víry
Snad Ježíš nevyznává neekologické heslo „po použití zahodit“?
11. Lesbické duo
Ne, to o jejich alternativně orientovaném vztahu se jen tak šušká – jsou to ve skutečnosti oddané norské křesťanky pracující v Armádě spásy, které se modlí k Bohu za pomoci hudby a na své koncerty zvou stejně naladěné posluchače. Nebo pro ně vydávají dlouhohrající alba, a to už od konce šedesátých let.
12. Co dál?
Dál už jen to, že Tina, což je evidentně jedna z těch slonic, zběhla po vydání této desky ke kapele AC/DC, kterou doprovodila na jejich dvoutýdenním turné, než se jednou v zákulisí neskutečně ztripovala a skončila jako groupie glammetalové kapely Winger – takhle to aspoň kdosi napsal, že to kdysi četl na vlastní oči na poslední straně časopisu Rolling Stone, takže to musí být pravda. Nepřipomíná vám to něco?
13. Špatná pověst? Není ani divu!
Na tohle album z roku 1979 si kapela přizvala původního ‚hlavního zpěváka‘ skupiny Village People a s hitem Put Your Feet to the Beat skončila na 14. místě americké taneční hitparády. K čemu ale tahle informace dnes je, to netušíme.
A to zdaleka nekončíme, čeká na vás ještě čtrnáct dalších skvostů, včetně jednoho českého v úplném závěru... otočte na další stranu.