fb pixel 25 let hokejové historie, 25 let plných škodovek – G.cz
Vyhledávání

25 let hokejové historie, 25 let plných škodovek

Psal se rok 1993. Češi a Slováci už téměř půl roku žili ve svých vlastních republikách, čtyři roky po sametové revoluci byli všichni stále plni naděje a očekávání a automobilka Škoda už dva roky z části patřila německému Volkswagenu. A přesně v tento rok si právě ve Škodovce řekli, že by se mohli stát sponzorem mistrovství světa v ledním hokeji. Střih! Je květen 2017, na Slovensku se platí Eurem, česká společnost už svá vzletná očekávání dávno opustila, o Václavu Havlovi se učí v hodinách dějepisu, jediná věc ale zůstává stále stejná – Škoda Auto je už 25 let v řadě hlavním sponzorem MS v ledním hokeji! Pojďme si pár let z této historie projít v souvislostech!

Lukáš Novák
Lukáš Novák 3.5.2017, 13:30

1993

Hokejové mistrovství světa se v roce 1993 odehrává v Mnichově. Jedná se o první mistrovství, kterého se účastní samostatná reprezentace České republiky. Ta získává pod vedením Ivana Hlinky bronzové medaile. Mistry světa se stávají Rusové a v Mladé Boleslavi tou dobou sjíždějí z výrobní linky modely Favorit a Forman.

1994

V Milánu se naší reprezentaci nedařilo a na medaile nedosáhla. V české kotlině ale pod taktovkou německého Volkswagenu slaví premiéru nová Škoda Felicia!

1996

Martin Procházka rozhoduje ve vídeňském finále těsně před koncem regulérní hrací doby zápas s Kanadou a Česko tak vyhrává po jedenácti letech mistrovský titul. Škoda Auto pak v tomto roce představuje zbrusu nový model Octavia.

1999-2001

Česká reprezentace třikrát za sebou bere na mistrovství světa zlato, památná věta Roberta Záruby o zlatém hattricku vstupuje do televizních dějin. A co se dělo v Mladé Boleslavi? V roce 1999 se světu představila Škoda Fabia, o rok později Fabia Combi a v roce 2001 sjíždí z výrobní linky první Škoda Superb!

2004

Druhá genereace modelu Octavia byl svědkem mistrovství světa, které se odehrávalo v Praze a Ostravě. Naši skončili ve čtvrtfinále, zlato putovalo do Kanady.

2007

Druhá generace modelu Fabia přišla na svět ve stejném roce, kdy se hrálo mistrovství světa v Rusku. A opět jej vyhrál tým Kanady.

2008

V kanadském Halifaxu pro změnu vyhráli Rusové a v česku měla premiéru druhá generace modelu Superb.

2009

Sněžný muž Yeti se podíval na svět v ten samý rok, kdy se MS v hokeji konalo ve Švýcarsku. A to ovládl opět tým Ruska.

2010

Zatím naposledy, kdy se povedlo vyhrát hokejový titul české reprezentaci. Stalo se tak na turnaji v Německu a vy se můžete podívat na dokument, jak se to seběhlo.

2011

Škoda představuje modely Citigo a Rapid. A v Bratislavě vítězí Finové.

2015

Na trh vstupuje třetí generace modelu Superb, kterou potkáváme na silnicích i v současnosti. V pražské O2 Areně vypadli naši hoši ve čtvrtfinále a s reprezentací se definitivně (po kolikáté už) rozloučil Jaromír Jágr.

2017

Silnice brázdí největší Škoda Kodiaq. A jak dopadne mistrovství světa letos? Tipněte si!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články