23 věcí, které jste nejspíš nevěděli o kultovním filmu Pulp Fiction – G.cz
Vyhledávání

23 věcí, které jste nejspíš nevěděli o kultovním filmu Pulp Fiction

Jeden z nejoblíbenějších a nejcitovanějších skvostů v historii kinematografie už je přes dvacet let starý. Myslíte, že ho znáte jako své boty?

Elsa K.
Elsa K. 24.10.2015, 18:50

1. Kdykoli jde Vincent Vega na velkou (což je hodně často, protože zácpa je jedním z vedlejších účinků heroinu), stane se průser.

záchod Mia Wallace se předávkuje, v restauraci se slibně rozjede loupež a Butch ho sejme.

2. Trofej v Mazaném králíčkovi Vincent s Miou nevyhrají, ale čmajznou. Ve filmu se o tom nenápadně zmíní.

gif_gifsicle_80_71ae0bf3cb

3. Role Butche byla původně plánována jako postava slibného boxera, kterého měl hrát Sylvester Stallone, Matt Dillon nebo Mickey Rourke.

butch www.blu-raydefinition.com Tarantino ale změnil názor a do role obsadil Bruce Willise.

4. John Travolta se chtěl vcítit do role závisláka na heroinu.

heroin dirkmalcolm.com Tarantino mu sehnal svého kámoše, který v heráku dlouhodobě lítal a ten mu poradil, aby se totálně ožral tequilou a lehl si do bazénku s horkou vodou. Travolta to zkusil s manželkou v hotelové vaně.

5. Záběr, ve kterém Vincent píchne Mie do srdce adrenalinovou injekci byl točen pozpátku. Tedy nejdříve jehlu vytáhl a pak couval.

injekce

6. Ve znásilňovací scénce chtěl Quentin Tarantino původně použít rockovou klasiku My Sharona od The Knack.

Ale ostrouhal, protože píseň už byla prodána do jiného filmu. Jeden ze členů kapely se navíc nechal pokřtít a jaksi se neztotožňoval s použitím písně ve scéně spojené se sexuálním násilím.

7. Tarantino váhal, jestli si sám má zahrát Jimmyho (No, sakra Jimmy, tohle je káva opravdovejch znalců!) nebo Lance (drogového dealera, v jehož domě proběhne scénka s adrenalinovou injekcí do srdce).

jimmy pablobazarelloeosfilmes.blogspot.com Nakonec zvolil Jimmyho, protože při oživování Miy chtěl být za kamerou.

8. Slova, která Jules cituje z bible pochází z hlavy Quentina Tarantina a Samuela L. Jacksona.

ezekiel skluzice.cz Monolog Ezechiel 25:17, který je ve filmu slyšet celkem třikrát, zní: "Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh…“ V Bibli zní citát Ezechiel 25:17: "Strašlivě se na nich pomstím, až je potrestám ve svém rozhořčení. Až jim dám pocítit svoji pomstu, poznají, že já jsem Hospodin."

9. Miu měla hrát Julia Louis-Dreyfus. Ta si to ale ke své smůle na poslední chvíli rozmyslela.

julia Dalšími adeptkami byly Halle Berry, Meg Ryan, Isabella Rossellini, Daryl Hannah, Joan Cusack nebo třeba Michelle Pfeiffer.

10. Jules měl mít původně na hlavě brutální afro.

jules pyxurz.blogspot.com Ale produkce místo toho omylem koupila paruku ve stylu "Jheri curl". Naštěstí se Jacksonovi i Tarantinovi hned zalíbila a stala se tak nedílnou součástí Julesova charakteru.

11. Některé scény, při nichž Tarantino nemohl být za kamerou, protože se producíroval před ní jakožto Jimmy, zrežíroval Robert Rodriguez.

rodriguez rogerebert.com

12. Za roli Vincenta Vegy, kterého měl původně hrát Michael Madsen, dostal Travolta "jen" 150 000 dolarů.

vincent Ale zároveň za ni získal nominaci na Oscara a spoustu budoucích lukrativních pracovních nabídek v řádech milionů dolarů.

13. Courtney Love jednou prohlásila, že jí a Kurtu Cobainovi nabídl Tarantino role Lance a Judy (dealera a jeho cuchty).Tarantino to ale popřel.

cobain toogoodforradio.com

14. Film začíná i končí stejným zvukem motorky, na které Butch a Fabienne v poslední scéně odjíždí.

Who is Zed? Zed is dead, baby. Zed is dead.

15. Uma Thurman původně remcala proti písni, která zní během taneční soutěže v twistu v Mazaném králíčkovi.

Tarantino si ale pevně stál za svým. Řekl jí doslova: "Věř mi, je to perfektní!" A rozhodně není sám, kdo si to myslí.

16. Chevrolet Chevelle Malibu, ve kterém Vincent jezdí ve filmu, patřil Quentinu Tarantinovi.

auto tarantino.info Během natáčení mu byl ukraden. Znovu se s ním setkal loni, přičemž majitel vůbec netušil, že byl vůz ukraden.

17. Film byl parodován mimo jiné i v seriálu Simpsonovi. Konkrétně v 21. epizodě sedmé série.

simpsonpulpfiction5

18. Na Vincenta a Julese nezapomněl ani Banksy.

banksy

19. Přátelé Tarantina přemlouvali, ať si koupí počítač, ale on tvrdil, že scénář může napsat jedině oldschoolovým způsobem. “Poezii na počítači psát nemůžeš,“ vysvětlil jim.

mia

20. Kromě dalších nezodpovězených a nezodpověditelných otázek, je velkou záhadou, co vlastně bylo v kufříku Marselluse Wallace.

kufřík Duše, kterou zaprodal ďáblu (indicií k tomu má být zámek s kombinací 666), zlaté cihličky, diamanty z filmu Gauneři? Jó, tak to se nikdo nedozví.

21. Film byl nesmírně populární i v amerických ghettech.

Gauneři se snažili napodobovat atypický styl střelby s ledabyle pootočeným zápěstím. Často kvůli tomu své oběti netrefili tak, jak původně zamýšleli a způsobovali jim těžké průstřely různých částí těla. Poklesl sice počet mrtvých, ale radikálně přibylo těžce zraněných od machrujících lemplů.

22. Ve filmu padne 35 výstřelů.

výstřel

23. Slovo FUCK zazní 265x.

A tady se můžete mrknout na některé z nepříliš známých zásadních Pulp Fiction faktů v pohybu:

A TADY máte 5 scén, které si lidé na YouTube zastavují nejčastěji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu