fb pixel 23 nejlegračnějších kreslených vtipů od Pavla Kantorka – G.cz
Vyhledávání

23 nejlegračnějších kreslených vtipů od Pavla Kantorka

Kreslíř a přírodověděc Pavel Kantorek, který tento týden zemřel v Torontu, byl bezesporu kabrňák. Dikobrazí bodliny jeho humoru vždycky mířily do černého. Před časem jsme o něm vydali článek, který zaznamenal velký úspěch, a tak si ho na jeho památku pojďme připomenout:

Elsa K.
Elsa K. 6.8.2017, 11:32

Profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph. D. (* 1942) je český přírodovědec a profesor fyzikálních věd. Zabývá se teorií relativity a kosmologií. A taky životem. Ten převádí už řadu let do kouzelných kreslených vtipů a komiksů. Mezi jejich nejfrekventovanější témata patří zvířata (především kočky a myši), věda, politika a v neposlední řadě partnerské vztahy.

kantorek cs.wikipedia.org

Jeho hvězda strmě stoupala v 60. letech, kdy se jeho vtipy objevovaly snad ve všech humoristických časopisech (např. v Dikobrazu). Jeho názory na dusivý politický režim v nich šlo těžko zakrýt. Poté, co absolvoval rok v podstatě nucených prací v ostravských dolech (jinak by ho nepřijali na vysokou školu), se pustil do studia fyzikální vědy na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Těsně před obhajobou jeho diplomové práce k nám vtrhli Rusové. Pavel Kantorek zrovna odjel s bratrem do Jugoslávie. Nekompromisně se rozhodl emigrovat. Rozhodl se, že se nevrátí, dokud tu budou oxidovat. V roce 1978 přišel o české občanství a už nebylo cesty zpět. V kanadském Torontu, kde žije, si udělal doktorát z fyziky, přednáší teorii elektromagnetických polí, relativitu a kosmologii, vyvíjí optická vlákna a zabývá se holografií. Učí na Ryerson Univerzitě v Torontu. Jeho kresby byly poté, co emigroval, u nás zakázány. Kantorek ale i v emigraci přispíval do disidentských časopisů a novin a vydal řadu knih. Zakázané jablko chutná nejlépe. Ale tyhle vtipy by si našly spoustu příznivců, i kdyby byly tisíckrát dovolené. Na Facebooku funguje mimo jiné skupina "Příznivci humoru Pavla Kantorka", která má přes 6000 členů a noví stále přibývají. Tenhle humor se totiž jen tak neomrzí.

1. Totální klasika

blbost-kvete-větší

2. Důsledky

a-pak-přijdou-plody

3. Fešanda

fešanda

4. Bonzácká krysa

bonzácká-krysa

5. Zákeřní hlodavci

záludní-hlodavci

6. Aby bylo v Blesku o čem psát

Aby-bylo-o-čem-psát

7. Doktor, co se vyzná

doktor-alkoholik

8. Ještě jeden ke stavu českého zdravotnictví

kvalita-zdravotnictví

9. Sebedestruktivní životní styl

sebedestruktivní-životní-styl

10. Není savec jako savec

savci

11. Nejvyšší čas

psychiatr1

12. Poznáváte se?

poznavate-se

13. Pro tancechtivé insomniaky

pro-nespavce

14. Pro vegetariány

něco-pro-vegetariány

15. Politický

politický

16. Ze života přezůvkářů

Jeden-ze-života

17. Indisponovaný netopýr

Netopýr

18. Hladový oběd

Divoký oběd

19., 20., 21., 22., 23. Manželské etudy

manželka-Divíte-se manželka4 manželka3 manželka2nefunguje-to

A TADY máte 6 zajímavostí o hollywoodské krásce Marilyn Monroe, která zemřela před 55 lety.

Podobné články

Doporučujeme

Další články