22 magických portrétů dětství, které uchvátily svět

Tolik něhy a přirozenosti na pár centimetrech čtverečních se jen tak nevidí. Ruská maminka a fotografka Elena Šumilova prostě umí!

35letá Elena žije se svým mužem a třemi dětmi v ruské Andreapoli na statku plném zvířat a pohody. Prostřednictvím jejích kouzelných fotografiích, na nichž navždy zachycuje pomíjivou krásu dětství bez vnějších hranic, nezatíženého konzumem a obklopeného přírodou, se přenesete do světa, který je ještě v pořádku. Do světa plného dobrodružství, čistých emocí, poetiky a štěstí, které si neklade žádné nároky.

Nefoťte je, když je dobrý čas pro vás, ale když je dobrý čas pro ně. Focení by mělo být především relaxem a zábavou. Nikdo ti nedluží dobrou fotku. Kromě toho je opravdu důležité dobré světlo, které se pořád mění a nikdy není stejné, stejně jako lidi,“ dodává Elena.

Příroda v pohybu – časovém i prostorovém, domácí zvířata, dobré světlo a cit pro okamžik jsou hlavními devizami Eleniných fotografií. Sama říká, že takhle může fotit každý.

Důležité je přirozené světlo, a to jak venku, tak uvniř, ale stejně tak i netradiční druhy světelných podmínek – pouliční osvětlení, svíčky, mlha, kouř, déšť nebo třeba sníh – to vše dává obrazu vizuální a emocionální hloubku,“ vysvětluje fotografka.

Dalším důležitým pravidlem je garderóba. Oblečení by mělo být co nejprostší, aby nepůsobilo rušivě. Podstatné je taky fotit děti co nejčastěji, aby si na foťák zvykly a chovaly se před ním přirozeně.

Další Eleniny fotky, na kterých najdete v zasněných kompozicích i dospělé, si můžete prohlédnout TADY.

A SEM se podívejte na trochu divočejší fotky dětství, které by si přál zažít každý.


Komentáře

Doporučeno pro vás