22 fotek rodičů a dětí, kteří jako by si z oka vypadli: geny jsou všemocné!

Jste si se svými dětmi nebo rodiči podobní jako vejce vejci? Někdy svou rodinu nemůžete zkrátka zapřít, ani kdybyste chtěli. Bohudík, bohužel – jak kdy.

Před geny se neschováte! Nikoli nehmotná svobodná vůle, nýbrž tahle hmotná kyselina (DNA) už v okamžik vašeho zrodu naplánuje jak váš vzhled, tak vaše základní mentální vlastnosti. Zbytek pak obstarají vaši rodiče, kteří si vás utváří k obrazu svému. To samé aplikujete vy na své děti. Takže se nakonec všichni sami sobě podobáte víc, než byste možná chtěli. A tak to jde pořád dál a dál...

Následující fotografie zobrazují rodiče či prarodiče a jejich potomky či prapotomky ve stejném věku a mnohdy i ve stejných pozicích a stejném prostředí. Jsou tak výbornými příklady síly genetické výbavy i podobné výchovy. Snažte se jak chcete, ale svou rodinu od sebe neodpářete – i když jste si možná na pohled podobní o dost méně než následující lidé.

1. Otec a syn

2. Otec a dcera

3. Babička a vnučka

4. Sourozenci vlevo jsou matkou a strýcem sourozenců vlevo

5. Tři generace žen jedné rodiny

6. Otec a dcera

7. Dcera a matka

8. Otec a dcera

9. Otec a syn

10. Matka s dcerou, každá se svým miminkem

Nehledě k tomu, jak to doopravdy máte, chcete si být podobní se svými rodiči?

Anketa se načítá...

Být podobný svému biologickému rodiči není ale nakonec taková tragédie, jako když se někdo podobá třeba čínským nudlím, plastovým dřevákům nebo sedačkám v autobusu. Nevěříte, že by někdo takový mohl vůbec existovat? Tak se běžte kouknout na těchto 22 neuvětřitelně vtipných podob.


Komentáře

Doporučeno pro vás