21 diametrálně odlišných představ o kráse na jedné tváři – G.cz
Vyhledávání

21 diametrálně odlišných představ o kráse na jedné tváři

Krása je v očích pozorovatele. To je více než patrné z jednoduchého, ale geniálního nápadu americké novinářky Esther Honig. Mrkněte, jak si na ní smlsli photoshopeři z různých koutů světa.

Elsa K.
Elsa K. 27.6.2014, 19:41

Esther se podařilo prostřednictvím Fiverru (v překladu pětidolarovka, což je internetová platforma, na níž můžete buďto koupit nebo nabídnout prakticky cokoli - především služby - za rovných 5 dolarů) získat pro svůj projekt 40 grafiků z více než 25 zemí světa. Někteří z nich jsou amatéři, jiní mistři ve svém oboru. Všem poslala svůj portrét a zaúkolovala je, aby z ní udělaly krásku. Každý se s tím vypořádal po svém.

V USA se Photoshop stal symbolem nedosažitelných norem krásy naší společnosti. Můj projekt Before & After byl vytvořen jakožto průzkum, jak se tyto normy liší v různých kulturách na globální úrovni. Každý z výsledných obrázků je odrazem jak osobních, tak kulturních konceptů krásy, které se týkají jejich tvůrce. Photoshop nám umožňuje dosáhnout nedosažitelných standardů krásy, ale při porovnání těchto standardů v globálním měřítku zůstává ideál nepolapitelný,“ píše Esther na své webové stránce.

A jak se s hozenou rukavicí jednotliví ‚zkrášlovatelé‘ vypořádali? Podle nás jí ‚dali nejvíc na prdel‘ Amíci. Jak to vidíte vy? Která změna se vám líbí nejvíc?

0. Originální portrét

original

1. Argentina

Argentina

2. Austrálie

Austrálie

3. Bangladéš

bangladéš2

4. Británie

Anglie

5. Filipíny

Filipíny

6. Bulharsko

Bulharsko

7. Chile

Chile

8. Indie

Indie

9. Indonésie

Indonésie

10. Izrael

Israel

11. Itálie

Itálie

12. Keňa

Keňa

13. Maroko

Maroko

14. Německo

Německo

15. Pakistán

Pakistán

16. Řecko

Řecko

17. Srbsko

Srbsko

18. Srí Lanka

Srí-Lanka

19. Ukrajina

Ukrajina

20. USA

USA2

21. Vietnam

Vietnam

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články