18 pohledů do zákulisí hororových scén, které vás rozveselí

Obrázek uživatele Radek Kovanda
Aktualizováno: 24.04.2019, 07:41

Nebo vám minimálně prozradí něco, co vás při sledování těchto kultovních "generátorů mrazení podél páteře" nejspíš nenapadlo.

1. Shining (Osvícení), 1980

„Jack Nicholson je sice dobrý herec, ale na tuhle roli se vůbec nehodil,“ řekl po uvedení filmu Stephen King, autor předlohy a návrhu scénáře, který ovšem režisér Stanley Kubrick nečetl a finální scénář napsal od ‚zeleného stolu‘ s Diane Johnson(ovou).

2. Texas Chainsaw Massacre 2 (Texaský masakr motorovou pilou 2), 1986

Caroline Williams(ová) jako Vanity Brock(ová) alias „Stretch“ zakousnutá do tváře Billa Johnsona, který zde ztvárnil postavu „Leatherface“ (Kožená tvář).

3. Critters 3, 1991

Malý Josh v podání Leonarda di Capria, který při natáčení oslavil své šestnácté narozeniny.

4. A Nightmare on Elm Street (Noční můra v Elm Street), 1984

Robert Englund coby Freddy Krueger zkouší, co jeho latexová maska vydrží. Mimochodem, proč se u nás vlastně název filmu nepřeložil pěkně hezky česky celý – tedy jako Noční můra v Jilmové ulici?

5. Jaws (Čelisti), 1975

Richard Dreyfuss jako oceánograf Matt Hooper – původně se pro tuto roli uvažovalo i o Jonu Voightovi (otci Angeliny Jolie) nebo Jeffu Bridgesovi (např. legendární Dude z Big Lebowski).

6. ...a ještě jednou Čelisti

Zde přímo režisér Steven Spielberg v tlamě pogumovaného mechanického modelu žraloka. Toho před natáčením vůbec neodzkoušeli ve vodním prostředí, takže se jim hned první den potopil ke dnu. Říkali mu Bruce podle jednoho z právníků Stevena Spielberga, který mu zase říkal Velký bílý hovno (Great White Turd), tedy údajně jen když byl hodně naštvaný.

Na další tucet (dvanáct) hororů se podívejte v galerii:

A na závěr se ještě mrkněte na 8 filmových hororů podle skutečných událostí.


Komentáře

Doporučeno pro vás