17 přelomových rad pro začínající otce – G.cz
Vyhledávání

17 přelomových rad pro začínající otce

Pokud jste čerstvě otec anebo pouze uvažujete, že do toho „praštíte“, určitě máte spoustu otázek a pídíte se po informacích.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.11.2015, 16:50

Existuje celá řada publikací s radami, které jsou neosobní, přehnaně korektní a do reálného života nehodící se. Realita bývá totiž jiná. Z toho důvodu vám přinášíme několik základních rad, které prověřil sám život.

1. Rada

Pokud máte nechráněný sex, budete mít dítě. Jestliže je váš partner stejného pohlaví jako vy, riziko početí se tím zmenšuje (toto však neberte jako radu).

2. Rada

Jestliže jste již počali, zrušte si své koníčky. Už je nebudete potřebovat.

3. Rada

Někdy začátkem třetího trimestru se nechte vyrazit z práce. Pak to bude všechno takové příjemně napínavé.

4. Rada

Pokud jste veselé povahy a máte rádi kvalitní humor, je nasnadě někdy kolem osmého měsíce těhotné partnerce oznámit, že vypadá jako vorvaň. To je přesně ten styl decentního humoru, který situaci odlehčí a zajistí vám do konce těhotenství klidné noci bez sexu na gauči.

5. Rada

Na předporodní kurzy si s sebou vezměte něco zajímavého na čtení. Ono to nemusí být ani tak zajímavé, jelikož během čtyřhodinové vopruzové přednášky o kojení vezmete zavděk i nápisem složení na obalu tatranky.

6. Rada

Až budete odvážet partnerku do porodnice, kde jí zanecháte, ubezpečte ji, že si pro ní opět přijedete, i když to v plánu nemáte. Přeci jenom buďte v tomto ohledu taktní.

7. Rada

Dvanáct hodin před plánovaným porodem nejezte. Během porodu zhluboka dýchejte a nepokoušejte se dívat do epicentra dění. Jenom stůjte bílí jak stěna, lapejte po dechu a snažte se šálit omdlení, co to dá.

8. Rada

Bezprostředně po porodu si s rodičkou neplácejte ani ji neříkejte: „Dobře, ty vole“ a raději si jděte fixkou podepsat vaše dítě, aby vám ho nevyměnili za horší kus.

9. Rada

Den před tím, než si partnerku s dítětem přivezete domů, spěte. Spěte, i když se vám nechce. Spěte, i když to bude fyzicky bolet. Je to totiž naposled, co budete pány svého spánku, respektive, co budete spánek mít.

10. Rada

Když přivedete své dítě poprvé domů, není třeba ho provázet bytem, ukazovat mu, kde bude spát, kde má hračky, kam bude chodit na záchod a kde si bude vařit. Čtyřdenní dítě má problém vůbec pravidelně dýchat, nic nevidí a vaše teatrální radost je mu ukradená.

11. Rada

V prvních týdnech po porodu jede každý rodič sám na sebe. Proto se nebojte lstí ani úskoků. Řekněte partnerce, že jdete na nákup a místo toho se můžete deset minut prospat ve výtahu nebo na schodech. Každých deset minut spánku navíc lze vyvážit zlatem. Když se po deseti minutách vrátíte vyspalí bez nákupu, partnerka stejně nepozná, že jste byli pryč, protože má laktační psychózu a právě bodá šroubovákem do zdi.

12. Rada

Po šestinedělí je již většinou možný sex (Toto není rada. Jen je potřeba to napsat.)

13. Rada

Dítě je naprogramované, aby vám s partnerkou překazilo veškeré snahy o koitus (takzvaný kazišuk), proto, pokud to na vás přijde, předejte dítě například babičce, aby se s ním šla v kočárku projít anebo dítě uložte na pár minut do kredence nebo krabice. Dejte mu tam něco na čtení, čistou plenu a dudáka.

14. Rada

Až začnou vašemu dítěti růst zuby, opusťte domov, než vás předběhne vaše partnerka. Zde je opět situace, kdy jede každý sám za sebe. Pokuste se z toho vyvléknout za každou cenu. Pro tuto příležitost se hodí například to, že se zabijete v autě.

15. Rada

V průběhu výchovy zdokonalujte neustále své rodičovské dovednosti. Buďte vždy krok před dítětem. Než vaše dítě začne lézt, obejděte s kovovou vidličkou všechny zásuvky a nechte se řádně probít elektrickým proudem, abyste vyhodnotili, zda je zásah proudem přijatelný.

16. Rada

Než se začnete pokoušet dávat dítě na nočník, půjčte si z útulku šest psů nebo tři jeleny, nasypte jim dostatek potravy, nechte je zavřený doma a s rodinou na víkend odcestujte například na chalupu. Až se v neděli večer vrátíte, můžete až do rána uklízet byt a utvrdit se v tom, že jste již připraveni.

17. Rada

Naučte se spát za chůze.

No a TADY se můžete podívat, kterých dvacet věcí jsme se naučili jenom díky dětem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články