fb pixel 16 neštěstí ve štěstí – G.cz
Vyhledávání

16 neštěstí ve štěstí

Někdy máte tzv. "z prdele kliku" a průšvih nakonec dopadne dobře. A někdy je to holt obráceně. Myslíte, že vám život ukazuje růžovou smějící se tvář, a zatím vás realita nakopne do koulí. A s rozběhem.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 26.3.2014, 09:00

1. Propadlá svatba

wedding-hall Foto: wikipedia.org V květnu 2001 se v jeruzalémské čtvrti Talpiot konala velká svatba Asafa a Keren Drorových se sedmi stovkami hostů. Pronajali si  zvláštní svatební sál zvaný Versailles, umístěný ve třetím patře hotelu. Večer všichni tancovali, ale netušili, že sál je špatně postavený. Co následovalo, stojí za shlédnutí na YTB pod klíčovými slovy "versailles wedding". Připomíná to slavný Vláčilův film Ďáblova past (1961), natočený podle románu Alfréda Technika Mlýn na ponorné řece. Ve 22:43 se pod davem svatebčanů zavlní podlaha, která se následně prolomí a stovky lidí se zřítí do hlubin. Křik, jek... Třiadvacet svatebčanů zahynulo a 356 jich bylo zraněno, takže to byla nejhorší svatba v dějinách Izraele.  

2. Zabetonovaný Abraham

image6153956x Foto: cbsnews.com Američan s kuriózním jménem Abraham Shakespeare vyhrál v listopadu 2006 v loterii třicet milionů dolarů. Byl trochu mdlejšího rozumu a koupil si jen ojetého Nissana a hodinky Rollex ze zastavárny. Příbuzným si stěžoval, kolik má najednou "přátel". Jednou z nich byla Doris Moore, která se mu vlichotila pod záminkou, že píše knihu o tom, jak ho všichni kolem "finančně zneužívají". Shakespeare pak zmizel a Doris všem vyprávěla, že odjel do Texasu, na Jamaiku, do Portorika... Prý už ho štvali lidi, kteří z něj jen tahali prachy. Ze Shakespearova mobilu začaly chodit zprávy, že je v pořádku a má se dobře, ale mělo to jednu chybu: jeho příbuzní věděli, že je analfabet. V lednu 2010 se Shakespearovo tělo našlo pod betonovou deskou na zahradě u přítele Doris.  

3. Astrachaňská ruleta

article-0-08D36CC0000005DC-157_468x334 Foto: youtube.com Na jaře 2010 se jeden z opilých hostů na svatbě v ruské Astrachani rozhodl zahrát si ruletu s pistolí. Jako že bude legrace a svatba se trochu "oživí", rozumíte? Přiložil si pistoli k hlavě a zmáčkl. Cvaklo to a nestalo se nic. Kamarád ho chtěl napodobit, aby byla legrace větší. Půjčil si pistoli, přiložil si ji k hlavě a zmáčkl. A tentokrát to vyšlo – vystřelil si z hlavy mozek. Někdo to natáčel, takže to visí na YTB. Hledejte "russian wedding wrong".  

4. Vychlastané palivo

Když loni na podzim vypukla aféra s jedovatým chlastem pocházejícím z Polska, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v této zemi Alexander Tolčinský popisoval následující příhodu: "Polská svatba bývá velkolepá, ale nákladná. A tak se rodiče manželky v jednom polském městečku s důvěrou obrátili na souseda, známého překupníka paliv do plochodrážních motocyklů, který ovšem obchodoval i s alkoholem, a to za příznivou cenu. Veselí začalo. Jeden ze svatebčanů později přiznal, že ty kalíšky z kanystrů od překupníka trochu divně chutnaly a páchly, nicméně přece nemohl urazit novomanžele a příbuzné na svatbě abstinencí. Zvlášť v zemi, kde je pití vodky jakýmsi národním zvykem. A tak se pilo a hodovalo s výjimkou novomanželky. Ta byla ve vysokém stupni těhotenství, a tak si na rozdíl od manžela alkohol odpustila. Po několika hodinách začalo být svatebčanům nevolno a zhoršoval se jim zrak. Když se blížilo další kolo polské plochodrážní ligy, zjistil ke svému zděšení překupník, který se svatby rovněž účastnil a také mu bylo zle, že mu v garáži chybí zásoby motocyklového paliva, pro které si přišel jeden ze členů plochodrážního týmu. Naopak mu přebývala vodka. Během několika hodin se dělalo stále hůře i dalším svatebčanům. Následné reportáže z okolních nemocnic přinášely kruté skutečnosti. Devět z deseti svatebčanů, kteří v domnění, že pijí vodku, požili palivo pro plochodrážní motorky, během týdne zemřelo. Přežil jediný. Ze stejných důvodů, které se nyní objevují v Česku. Požil totiž značné množství čistého alkoholu ještě před oslavou, ve kterém se smrtonosný metanol rozpustil..."  

5. Nešťastný los

Jack-Whittaker Foto: mundoesotericoparanormal.com Jack Whittaker si v prosinci 2002 koupil na benzínce sendvič a los. Vyhrál 314,9 milionů dolarů, což byl tehdy americký rekord. Prodavačce, u které si los koupil, věnoval "spropitné" asi 250 000 dolarů. Část peněz rozdal křesťanským charitám a taky založil nadaci, pomáhající chudým. Boží přízeň si ale svou velkorysostí nekoupil. Smůla začala tím, že ze štěstí začal chlastat a rozvedla se s ním manželka. Ve stripbaru mu ukradli 500 000 dolarů a přítel jeho vnučky Brandi se v jeho domě předávkoval drogami a umřel. O tři měsíce později se to samé stalo i Brandi, a pak i její matce, Whittakerově dceři. "Kdyby to šlo vrátit, los bych si nikdy nekoupil," řekl novinářům.  

6. Ze svatby do nebe

Svatba se většinou oslavuje zpěvem a tancem. Když jste ale bojovníkem afghánského Talibanu, může vám to připadat "bezbožné" a "neislámské". Loni v červnu proto Taliban zaútočil na mezinárodní hotel na severozápadním předměstí Kábulu, kde se konala svatba afghánské podnikatelské rodiny. Pět sebevražedných ozbrojenců vybavených těžkými zbraněmi bylo při přestřelce zabito, ale předtím stihli vzít do ráje šest svatebčanů. Jeden z nich přitom odpálil nálož, kterou měl připevněnou na těle.  

7. Trefa do černého

Wedding-disaster1 Foto: xikmo.com Loni začátkem listopadu se v saúdskoarabském městě Abqaiq střílelo. Na východě se to dělá vždycky, když je svatba. Muži na oslavu divoce pálí do vzduchu. Tentokrát ale jedna kulka přestřelila vedení vysokého napětí, které spadlo. Vypukl požár, před kterým se snažili utéct. Jenže si nevšimli, že se konec kabelu dotýká dveří. Pětadvacet svatebčanů zahynulo na místě, třicet dalších skončilo s popáleninami v nemocnici.  

8. Blbí Američané

V září 2003 se oslavně střílelo do vzduchu i na svatební hostině v írácké Falúdže. Bohužel kolem právě projížděla americká vojenská jednotka, jejíž příslušníci si mysleli, že se dostali pod palbu muslimských militantů. Vyskákali proto z džípů a palbu opětovali. Svatebčané se rozprchli. Čtyři muži byli zraněni, čtrnáctiletý chlapec zabit.  

9. Tvrdý dopad

V červnu 2011 si v Praze vzal nejmenovaný Rus (28) nejmenovanou Litevku (25). Vstup do společného života slavili v bytě ve třetím patře žižkovského činžáku. Podle jedné verze se líbali na balkóně, podle druhé verze se tam naopak hádali a rvali. Ať už to bylo jakkoli, z jakéhosi důvodu přitom přepadli přes zábradlí a z výšky asi dvanácti metrů se zřítili na beton. Novomanželka se zabila, novomanžel se těžce zranil a musel se podrobit operaci páteře. Ale každé manželství nakonec vždy zákonitě dopadne tvrdě...  

10. Popcorn nese smůlu

jeffrey-dampier Foto: abc.com V roce 1996 Jeffrey Dampier vyhrál dvacet milionů dolarů. Svým příbuzným nakoupil domy a sám rozjel byznys s popcornem. Jenže si začal se svou švagrovou Victorií, která ho nakonec v roce 2005 se svým tehdejším přítelem Nathanielem unesla. Ruce a nohy mu svázali tkaničkami od bot a Nathaniel řekl Victorii: "A teď si vyber: buď ho zastřelíš, nebo zastřelím já tebe." Victoria si vybrala život a zmáčkla spoušť brokovnice.  

11. Svatba k nezapomenutí

kkk Foto: HZS ČR V červenci 2010 se konala svatba na hrádku Aichelburg u Horního Maršova na Trutnovsku. Když si novomanželé řekli "ano", všichni se seřadili na dřevěném mostě k hrádku, aby se vyfotili. Most pod nimi ale prasknul a celá svatba se zřítila do čtyřmetrové skalní průrvy. Záchranáři se k nim obtížně dostávali, protože hrádek stojí na kopci v lese. "Nejvážněji byla zraněna nevěsta, která musela být letecky dopravena do nemocnice v Hradci Králové," řekl Jiří Mašek ze záchranky. "Měla středně těžká zranění hrudní páteře, další svatebčané utrpěli zlomeniny a odřeniny." Prý za to mohl uhnilý trám.  

12. Nepijte pivo!

Loni v listopadu se v brazilském Rio de Janeiru oženil Fabio Jefferson Maciel (33) s Geise Guimares (31). Na posvatebním mejdanu, kterého se zúčastnilo přes dvě stovky hostů, si strčil do kapsy kalhot lahev piva. Jenže zakopl a upadl. Střep z rozbité lahve mu přeřízl stehenní tepnu a než ho dovezli do nemocnice, vykrvácel a umřel.  

13. Devět křížů

418796 Foto: ČT Až pojedete po D1, zastavte se na 168. kilometru před Brnem u motorestu Devět křížů (www.devetkrizu.cz). Jmenuje se tak podle pověsti o vyvražděné svatbě. V roce 1539 tu prý sedlák z nedaleké vesnice našel zraněného koňského handlíře z Uher, který buď spadl z koně nebo byl krátce předtím přepaden. Vzal ho domů a nějakou dobu ošetřoval, přičemž se handlíř zamiloval do jeho dcery. Milenci si slíbili věrnost a handlíř se vrátil do Uher, aby tam dokončil obchody. Když se skoro rok neobjevoval, sedlák přemluvil dceru, aby si místo něj vzala sousedova syna. Handlíř se vrátil právě včas, aby se dozvěděl o chystané svatbě. Podplatil hajného, který si s ním na svatebčany počíhal s cílem zabít ženicha a unést nevěstu. Jenže mířili špatně a při palbě omylem zastřelili i ji. Zhrzený handlíř pak zabil myslivce i sebe.  

14. Kozy za 360 000

ll Foto: mirror.co.uk Když jí v roce 2003 bylo šestnáct, vyhrála 1,9 milionu liber. O Callie Rogers se tehdy mluvilo jako o "nejmladší výherkyni v britské historii". Peníze rozházela hlavně za kokain, za chlast a za oblečení. Pořídila si i nová prsa, za které dala v přepočtu 360 000 Kč. A taky si pořídila deprese, kvůli kterým se třikrát pokusila o sebevraždu. Dneska je Callie pětadvacet a nemá ani vindru. Aby zaplatila dluhy, které nasekala, pracuje jako uklízečka.  

15. Sbalila ho

Boris (20) z jihoslovenského Velkého Krtíše chodil čtyři roky s Evou (19). Letos v dubnu se měli brát. Boris pracoval na pile, kam se vydal na noční. Velká láska skončila v lisu. "Náš pracovník se z neznámých příčin dostal mezi dvě baličky s haldami dřeva a stroj ho rozdrtil o jeden z balíků," řekl deníku Nový Čas Jozef Tamáš z firmy PRP.  

16. Namočila se do toho

mrembo Foto: facebook Třicetiletá Maria Pantazopoulos z kanadského Quebecu chtěla mít ze své svatby romantickou fotku s vodopádem. Letos v srpnu proto fotografa přemluvila, aby si s ní z hostiny odskočil k řece Ouareau. Začala mu pózovat na kamenech, ale přitom se jí namočily svatební šaty. Jak ztěžkly, stáhly jí do vody a prudká řeka ji odnesla. Fotograf se Marii snažil zachránit, ale nepodařilo se mu to. O čtyři hodiny později vylovili mrtvou nevěstu potápěči.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články