16 dalších typů turistů, které domorodci nenávidí II. – G.cz
Vyhledávání

16 dalších typů turistů, které domorodci nenávidí II.

…včetně nás, protože my jsme v Česku taky domorodci.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 7.10.2015, 10:45

Když někam přijedete na návštěvu, neměli byste se tam chovat jako nafoukaní a necitliví idioti. Třeba jako tihle lidé:

1. Turisté, kteří nedodržují „dress code“

Na dovolené člověk sice relaxuje, ale neměl by to přehánět. Do kostela v tílku a kraťasech, do divadla v outdoorové bundě a „rejoickách“, do mešity v botách… A na svatbu v pyžamu byste šli?

2. Opilí turisté

V cizím prostředí nás nikdo nezná a případná ostuda se proto snese spíš než doma. Výsledek? Na cestách lidé často kalí jako o život. Víme, o čem mluvíme, děláme to taky.

Přesto nás ale štvou dánští studenti a britští mladíci, kteří na Prahu podnikají nájezdy za jediným účelem – vylejt si tlamy do němoty. Nejde jim o památky, poznávání, historii… Chtějí se prostě co nejrychleji zlít jako hovada levným pivem a becherovkou, všechno poblít, poprat se, zničit hotelový pokoj, a pak zdrhnout zpátky do Kodaně nebo do Londýna. Hnus!

3. Turisté ve „funny“ tričkách

„I love Prague“, „Czech drinking team“ a podobně. Smějete se jim? Copak jste si nikdy nekoupili veselé asijské tričko „No bakshis, please“ nebo burcující „Free Tibet!“? Tak vidíte!

4. Turisté ve skupinách vedených průvodcem s třepetalkou nebo zvednutým deštníkem

Ovce v houfu s pasáčkem. Bože, koho může takové cestování bavit?

5. „Literární“ turisté

Když do Prahy, tak Kafka a Švejk, když do Istanbulu nebo Florencie, tak Brownovo Inferno, když do Bombaje, tak Milionář ze Slumu… Literární inspirace pro cestování je fajn, ale měla by jít hlouběji, než je jedna zhltnutá knížka. Jinak je to totiž povrchní kýč. Když nějaký “kulturní” Američan hledá v Nerudovce alchymisty a v Tančícím domě vyhlíží Václava Havla, potřeboval by nakopat do zadku.

6. Čumící turisté

Zastaví se uprostřed chodníku a čumí na barokní palác. Zastaví se uprostřed křižovatky a čumí do mapy. Zastaví se nahoře na eskalátoru a čumí, kudy dál (takže lidé za nimi z eskalátoru padají po zádech). Každou celou hodinu zablokují Staroměstské náměstí, od čehož je odvozeno přirovnání „čumět jako Němci na orloj“.

7. Turisté, kvůli kterým jsou třeba podobné nápisy:

Turisté ale ty nápisy samozřejmě ignorují a lezou za ně.

8. Turisté, kteří fotí a telefonují i tam, kde se to nesmí

Třeba v kostele během mše – a samozřejmě s bleskem.

9. Turisté, kteří předbíhají ve frontách

Slušně vychovaní lidé si stoupnou na konec fronty a čekají, až na ně přijde řada. Že máte nabitý program a chcete dnes stihnout ještě deset dalších památek? To mají ostatní taky. Prostě si stoupněte na konec fronty a počkejte, až na vás přijde řada.

10. Touristé, kteří se oblékají jako turisté

Chodí snad takhle doma?

11. Turisté, kteří fotí mobily a tablety

Jistě, je to jejich věc. Jen nesměle podotýkáme, že fotky z tabletů a mobilů většinou stojí za pendrek a navíc úplně stejné fotky stejných míst ze stejných úhlů dělají úplně všichni.

12. Turisté, kteří na mosty věší „zámečky lásky“

Zaprvé je to trapné, zadruhé to vypadá blbě a zatřetí to ničí památky

13. Turisté, kteří na všechno sahají

Barokní obraz, benátský gobelín ani empírová váza opravdu nejsou věci, na kterých bychom chtěli vidět obtisknuté cizí pazoury. A co ta nelepená žvýkačka?!

14. Turisté, kteří se smějí „veselým“ hláškám průvodců

„Nestrkejte ruce z lodi, budete je potřebovat při plavání!“ Hahaha! A vám je trapně nejen za průvodce po ponorné říčce Punkvě, ale i za ty, kdo se tomu hihňají.

15. Turisté, kteří chtějí, aby se ostatní smáli jejich "veselostem"

Jděte s tím do hajlu!

16. Nazituristé

Pozor, neplést s naturisty! Ti se jen svékají, ale tyhle blbečky v Asii z nějakého úchylného důvodu přitahují svastiky, které tu nemají nic společného s Hitlerem. Ostříhaní hoši jsou ale nevdělaní a netuší to. Třeba tenhle:

Anketa

Člověk podle vás cestuje, aby:

Anketa se načítá...

První díl tohoto nadsazeně mravokárného soupisu najdete ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články