fb pixel 15 typů lidí, kteří nám znepříjemňují cestu letadlem: od okopávačů přes zloděje opěrek až po popeláře – G.cz
Vyhledávání

15 typů lidí, kteří nám znepříjemňují cestu letadlem: od okopávačů přes zloděje opěrek až po popeláře

Jak praví přísloví o dlouhých vlasech a krátkém rozumu... Jakmile letadlo zastaví, všichni na povel vstát a nahrnout se do uličky... a pak dvacet minut nasraně stát. Jen co se ohřejeme, hned ji zase vyndáme. Celou cestu s ní budete muset držet basu. + DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Všichni víme, že létání už dávno není o luxusu a rozmazlování, jde zkrátka o hromadnou dopravu se vším všudy. Za ten pocit, že člověk cestuje v dobytčáku, ovšem velmi často mohou jeho bezohlední spolucestující. Některé z následujícího typologického seznamu jste určitě už také potkali.

Pavel Vondráček
Pavel Vondráček 24.4.2018, 09:06

1. Okopávači

Nemusí to být nutně děti, do sedaček se opírají a kopou pasažéři všech věkových kategorií. Zvláště ti, co si sami bezohledně hned po usednutí sklápějí sedačku dozadu.

2. Hypnotizéři

Pohledem propichují rodiče plačících dětí, snažíc se je vyprovokovat k nějakému činu. Nebo možná závidí, že oni ve stejném věku leda tak olizovali stěny u dětské postýlky.

3. Přerovnávači

Pečlivě uložíte do skříňky nad hlavou své palubní zavazadlo a kabát, tak aby z něj nevypadly osobní věci, načež někdo přijde a začne vám s tím hýbat, až to cinká... mince, klíče, doklady. Všechno všude.

4. Teroristi

Ne ti opravdoví, nýbrž lidé, co mají na všechno čas a drží vás jako rukojmí, protože jste si dovolil sednout k okénku; a teď přes ně nemůžete přelézt a opustit letadlo.

5. Špunty

Stojí v uličce a trpělivě si dělají to své. Svlékají se, oblékají, přemítají, co všechno si vezmou ze zavazadla k sobě na sedadlo. A za nimi se tvoří naštvaná fronta. Přitom stačí o pár centimetrů uhnout.

6. Vodníci

Na záchodcích si neomývají ruce, omývají si... no celé tělo. Úplně celé. Tomu pak odpovídá ta potopa.

7. Pořvávači

V rukávu, co vede do letadla, stojí Karel na jedné a Pepa na druhé straně fronty. A strašně moc si potřebují promluvit. Civilizovaný člověk by si zavolal nebo poslal zprávu, ale kampak s technologií na Karla a Pepu.

8. Dupači

Nemáme nic proti hudbě. Její posluchači ovšem často rytmus přenášejí tělem do okolí a svým podupáváním hýbou s letadlem i našimi nervy.

9. Baliči

Znáte je, slyšeli jste už všechny jejich fórky a taktiky, takže moc dobře víte, že nefungují. Přesto zas a znovu musíte sledovat, jak tohle žebrání o číslo letušky před početným publikem dopadne.

10. Popeláři

Ti přišli do letadla s vlastním proviantem, který může a nemusí vonět, hlavně však generuje bordel, který je potřeba schovat. Ideálně do přihrádky před koleny, ještě ideálněji i do těch okolních. Tedy i vašich.

11. Flatulenti

Proč kolem toho běhat, tlak v kabině dělá s vnitřnostmi mnohé neplechy. A někteří lidé prdí od přírody víc. Smůla, že to zjistíte až za letu.

12. Stěhováci

Do letadla přišli s kufrem, batohem, pouzdrem na notebook, dvěma taškami a knihou. Nedivte se, že na vaše zavazadlo už nezbylo místo.

13. Čtenáři

Děsně je zajímá, co čtete, na co koukáte a co děláte. Ti drzejší s vámi na toto téma dokonce zkusí zahájit konverzaci.

14. Zloději loketní opěrky

Ti jsou nejhorší. Komu vlastně patří prostřední loketní opěrky? Znáte to přísloví o silnějším psovi? Pokud na nich máte ruku, neuhýbejte!

15. Smraďoši

Většinou jde jen o nositele tělesných zápachů nebo pojídače zapáchajících potravin, ale občas se najdou i tací, kteří pošlou celý let k zemi. Za všechny uveďme jeden konkrétní příběh:

V březnu před třemi lety bez problémů odstartoval let BA105 z londýnského Heathrow do Dubaje, jenže už po půl hodině kapitán oznámil, že se musí vrátit. Příčinou byl „tekutý exkrement“ v ucpané toaletě, kvůli němuž se palubou šířil mocný puch a posádka nebyla schopna tuto situaci vyřešit jinak než nouzovým přistáním.

A jestlipak víte, jak cestovala miminka letadlem v padesátých letech? Zavěšená nad hlavami cestujících! Koukněte sem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články