14 momentů, kdy nám Hra o trůny vrazila kudlu do srdce – G.cz
Vyhledávání

14 momentů, kdy nám Hra o trůny vrazila kudlu do srdce

George R. R. Martin je v současnosti největším masovým vrahem fiktivních postav. Necita. Tento článek spoileruje řadu doposud odvysílaných úmrtí a zmrzačení. Vytáhněte kapesníky.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 5.6.2014, 21:00

Hra o trůny - milujeme ji. Je syrovou ukázkou toho, jak naprd musel být život ve středověku. A navíc tam jsou draci. S masochistickým uspokojením si tedy projdeme hutné momenty, které hýbaly dějem celé série.  

1. Jaime se nebrání vraždění dětí

got laverdadrefresca com Nejblbější shoda náhod - načapat královnu s jejím bratrem. Jaime Brana shodil z věže a tím pojistil Lannisterům nenávist všech fanoušků Starků.  

2. Zmršená vražda Brana

got tumblr.com Při této scéně nám běhal mráz po zádech. George R. R. Martin je tyran.  

3. Zlato pro Viseryse

got rebloggy.com I když nebyl nejhorší postavou z celé série, lezl všem na nervy. Tedy bylo časem jasné, jak to s ním dopadne.  

4. Robert Baratheon rozpárán kancem

got tumblr.com Pití a lov divoké by se měli kombinovat s mírou. Robert měl štěstí, že jeho život skončil aspoň trochu s noblesou. Odstartoval ale nemilý dějový zvrat.  

5. Poprava Seana- tedy, Neda Starka

got tumblr.com Sean Věčně Umírající Bean. Smutné, že vždy hraje charismatické postavy, které záhy, co je začneme zbožňovat, nějakým způsobem zahynou. Setnutí hlavy rodiny Starků je dalším důvodem, proč nesnášíme Lannistery.  

6. Khal Drogo udušen

got perezhilton.com Takhle jsme si konec nařvaného bojovníka nepředstavovali. Vůbec to nebyla chyba Daenerys. Aneb za vším hledej ženu.  

7. Renly Baratheon probodnut Stínem

got fanpop.com Taková je bratrská láska. Když Stanisovi lezl mladší Renly do zelí, nemohlo to skončit jinak než bídně. Renly by byl dobrým králem - i přesto, že rád dováděl s bratrem své budoucí manželky.  

8. Ser Skorobezhlavý Rodrik Cassel

8 hbo.cz Takhle zmršenou popravu jsme ještě neviděli...  

9. Bezruký Jaime

got promo.mtv.ca Jaimeho jsme nesnášeli pro jeho zlozvyk rychle a snadno vraždit všechny kolem sebe. Ovšem z toho, jak stejně rychle a snadno přišel o ruku, nás zamrazilo.  

10. Krvavá svatba

got perezhilton.com Vyvraždění Starků zahrnující bodání do žaludků, provrtání šípy, podřezávání, rychlý a jednorázový potrat. Z tohoto dějového zvratu nám bude ještě dlouho špatně. A kdo za to může? George R. R. Martin, bezcitný vrah fiktivních postav Západozemí.  

11. Vraždící holčička Arya

got betweenscreens.com O tom žádná, že celým seriálem tečou potoky krve. Jenže u scény, kdy se Arya chopí iniciativy a bestiálně bodá do protivníka, se nám svírá srdce smutkem. Už není cesty zpět.  

12. Další zmršená svatba

got elitedaily.com Joffrey, otráven na své vlastní svatbě. A davy šílí (radostí).  

13. Lady Lysa letí

got tv.com To, co jsme všichni už dávno věděli, se Lysa dozvěděla těsně předtím, než ji Malíček prohodil Měsíčními dveřmi. Když nemá Catelyn Stark, nebude chtít žádnou jinou. Tečka.  

14. Hora versus Rudá zmije

got lightlybuzzed.com "Dnes není den, kdy zemřu." Jakoby si tímhle Oberyn Martell rovnou nechal vypsat úmrtní list. Účastník jednoho z nejlepších soubojů v celém seriálu skončil doslova rozmačkaný v krvavých cuccích. Byli jsme zdrceni. A bylo nám také šoufl.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články