13 věcí, za které se fakt nevyplatí utrácet peníze – G.cz
Vyhledávání

13 věcí, za které se fakt nevyplatí utrácet peníze

Zdroj: instagram.com

Chodíte do solárka s kelímkem supersladkého kafe ze Starbucksu a na hlavě máte brýle Ray Ban? Dejte si facku!

Markéta Lukášková
Markéta Lukášková 1.3.2014, 12:00

1. Solárko

Vyhazovat stovky a stovky korun za to, abyste vypadali nejdřív jako někdo, kdo usnul pod ozonovou dírou a později jako seschlá větev? Rakovina kůže je pak takovým dalším bonusem.  

2. Drahé kafe

kafe Nestíháte si ráno uvařit kávu doma a tak vyhodíte 90 korun za kelímek kafe ze Starbucks nebo jiného superluxusního kávového obchodu, kde jsou dvě třetiny kelímku ohřáté mléko a cukr. Platíte za značku a ne za kvalitu, vykašlete se na to.  

3. Alkohol

Nechci tvrdit, že pít alkohol je zbytečné. Zbytečné je dávat si deset panáků, když víte, že už po pátém si nic nebudete pamatovat. Je zbytečné vyhazovat za Cuba Libre 200 Kč jen proto, že jste v baru v centru města.  

4. Fastfoody

To celkem navazuje na alkohol - opilí se často v noci stavíme na hamburgera nebo hranolky. Zaženeme opilecký hlad, kocovina není tak hrozná, ale kdybychom si dali o těch pár panáků míň, dělat to nemusíme.  

5. Drahá kosmetika

Myslíte, že vám nějaký krém vyhladí vrásky, protože stojí jako třetina nájmu? Ne. Spoustu spotřebitelských testů ukázalo, že nejlevnější kosmetika bývá často nejúčinnější, rozhodně neplatí přímá úměrnost čím dražší, tím lepší.  

6. Bižuterie

bizu modnipeklo.cz Bižuterie vždy bývala levnější variantou šperků z drahých kovů. Poslední dobou se jim ale cenově vyrovnává - prsten z bižuterie pořídíte za několik set, stejně jako ten stříbrný. Bižuterie navíc po čase začne ztrácet barvy a je na vyhození.  

7. Papírnictví

Papírnictví je hlavně holčičí prokletí. Zápisníčky, notýsky, diáře, kravinky.. to všechno potřebujeme a utrácíme za to stovky korun. A samozřejmě, že naprosto zbytečně.  

8. Sluneční brýle

RayBanWayfarer wikipedia.org Pěkné brýle s pořádným UV filtrem, které opravdu ochrání zrak, se dají pořídit v pohodě za pár set korun. Ale samozřejmě, pokud na nich nutně potřebujete mít nápis Ray Ban, vyhoďte za ně pětinu výplaty.  

9. Interiérový design

Pokud máte vlastní dům, nebo ho stavíte, je investice do interiéru na místě. Jestli ale bydlíte v podnájmu nebo víte, že v bytě/domě nebudete do smrti, fakt se nevyplatí vyhazovat desetitisíce za značkovou sedačku a designový odpadkový koš.  

10. Kino

Jen málokterý film je dnes tak dobrý, že se musí vidět na velkém plátně. V multikině vyhodíte za lístek skoro 200 Kč, k tomu připočtěte stovky korun za popcorn a za pití a jste na pětistovce za film. Přičemž tvůrci filmu z toho mají tak pět korun.  

11. Čisticí prostředky

Všechno je dnes super extra mega jemné, šetrné a účinné, na každý kus domácnosti existuje speciální přípravek. Pravdou ale je, že na všechno si vystačíte s obyčejným octem. A savo bude vždycky savo, i když na etiketu napíšou, že je šetrné.  

12. Značkové oblečení pro děti

Gucci-Kids-Collection-2011-8 kdhamptons.com Kupovat dětem, které z toho všeho vyrostou asi za pět minut, drahé značkové boty a oblečení, je čistá zhůvěřilost. Ne, kojenec opravdu nepotřebuje sedět v kočárku s teniskami Adidas.  

13. Manikúra

Dámy, stačí jíst zdravě a budete mít nehty jako ze salonu. Navíc ty gelové lopaty, co vám dnes na rukou vytvoří ve všech možných vietnamských salonech, vypadají příšerně.  

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články