13 televizních soutěží, které jsme všichni sledovali

Některé z nich běží dodnes. Aha, počkat, vlastně už jenom jedna. AZ Kvíz je nesmrtelný.

1. AZ Kvíz

Nekonečně dlouho běžící soutěž s výhrou až 1500 Kč. Svatý grál všech křížovkářů, luštěnkářů, zahrádkářů a důchodců, k tomu moderace démonického Aleše Zbořila, K jako Karel a legendární Pěstební dělnice, která byla nedávno znovuobjevena!  

2. Caruso Show

Amatéři zpívají do podkresu, většinou mimo a falešně, v porotě pořád sedí Heidi Janků a Vlastík Harapes a všichni si nejvíc pamatujeme vystoupení tehdy ještě mladého a hubeného Matěje Rupperta s jeho elvisovskými kolínky.  

3. Doremi

Novácká verze Carusa, se slizkým Pavlem Trávníčkem a nablblou Sabinou, v porotě furt seděl Vašek Vydra a Rey Koranteng a někteří soutěžící vypadali, že se na pódium zatoulali z protialkoholní léčebny. Nejlegendárnější je samozřejmě duo Pergl a Kudrnáč.  

4. Kolotoč

Master antivtipu s tenisovou hlavou Pavel Poulíček, sbory diváků ze závodů na výrobu šicích strojů, soutěžící, kteří většinou až do finále nepochopili pravidla hry (roztočit kolotoč, říct písmeno) a důkaz, že i když pomalu neumíte mluvit, můžete vyhrát sto tisíc.  

5. Riskuj

Honza Rosák a tři soutěžící, kteří neuměli mačkat na tlačítka a výhry jako lednice, pračka nebo po deseti kolech auto. "Vezmu si Nejtlustší německé meziválečné herečky, které neměly jednu nohu za pět tisíc."  

6. Nejslabší, máte padáka

Zuzana Slavíková v roli dominy neustále vykřikovala na soutěžící: Pane Karle!!! Vy nic nevíte!!!! A tvářila se přísně. Soutěž běžela jen chvíli, protože to všem připadalo spíš k smíchu než dramatické.  

7. Chcete být milionářem?

Kultovní soutěž, kde se hrálo o opravdové miliony. Vladimír Čech a jeho významné TAK!!! a soutěžící, kteří byli schopni vyhořet na první otázce, protože nevěděli, jaké barvy jsou na semaforu. Deset mega nikdy nikdo nevyhrál.  

8. Neváhej a toč!

Eduard Hrubeš vypadá už 50 let úplně stejně, nosí stejný oblek a říká stejné fóry. Do toho pouští ultravtipné scénky natočené v zahraničí a o cenu nakonec soutěží ultratrapná videa od českých kameramanů. Výhrou byla kamera. Nečekaně.  

9. Kufr

Otravný Pavel Zedníček, který všem říkal Ilonko, Pavlínko, Jaroušku, Bolečku, všech se ptal, co zrovna točí a dělají, pak se tam hádaly slova, otvíráky na konzervy a nakonec se dávaly sirky do krabičky a lopatkou se vyndávaly balíčky peněz. To s tou lopatkou jsme si chtěli všichni zkusit. Jo a byl tam Alešek Ulm.  

10. Hip Hap Hop

Kultovní soutěž s kultovní hláškou přetvořenou ve vtip Á, modří už vědí.. Eva Brettschneiderová, rozhodčí Jirka u košandy, kvíz a nakonec sprcha z míčků. Jako děti jsme prostě v televizi nic lepšího neznaly.  

11. Videostop

Honza Rosák tentokrát v roli znalce filmů a seriálů, k tomu herci, co vyprávěli buď pravdivé nebo nepravdivé historky. Sedával tam taky Karel Čáslavský a ten pořad byl tak boží, že se na TV Barrandov nedávno rozjela jeho obnovená verze. V roce 2013!  

12. O poklad Anežky České

Marek Eben v roli noblesního průvodce, co měl vždycky po ruce nějakou Kláru, divadelní scénky na hradech a zámcích a soutěžící, co měli hlavu jak pytel od banánů a věděli úplně všechno a vyhrávali za to zlaté.  

13. Bingo

Snad první soutěž, která u nás jela na TV Nova a všichni jsme z ní měli pocit, že přišel Západ. Vypadala moderně, lidi šíleli a soutěžili, Honza Rosák válel, do toho jely reklamy na prací prášky a nakonec se to kvůli hackerům zrušilo.  

Komentáře

Doporučeno pro vás