13 posledních jídel a tváří odsouzenců na smrt – G.cz
Vyhledávání

13 posledních jídel a tváří odsouzenců na smrt

Do téhle situace se nikdo z nás momentálně prakticky nemůže dostat. Ale zkuste se hypoteticky zamyslet, co byste si dali, kdybyste se ocitli v cele smrti s příborem v ruce. Svíčkovou?

Elsa K.
Elsa K. 20.8.2015, 15:00

Fotograf Henry Hargreaves vymyslel lehce morbidní, ale zajímavý koncept. Zvěčnil, jak by mohla vypadat poslední jídla těch, kteří už nic dalšího nepozřou. Těch, pro které nadobro spadla klec - vrahů, které čeká poprava. Věrně při tom dodržel menu. Podívejte se ale i do tváří těch, kteří vzali někomu život, a svým za to po právu zaplatili.

1. Angel Nieves Diaz

angelb Foto: Henry Hargreaves

Angel zastřelil manažera striptýzového klubu. Do poslední vteřiny tvrdil, že je nevinný. A asi neměl zrovna svůj den. Nedal si totiž nic.

2. Teresa Lewis

teresa

a

"Sexy kočka" Teresa nechala sejmout vlastního manžela a nevlastního syna. Objednala si na to své dva milence (19 a 21 let). Dala si kuře a k pití Dr Peppera.

3. John Wayne Gacy

gacy Klaun zabiják gacy-oběti Některé z jeho obětí

c

John Wayne Gacy, Jr. byl americký sériový vrah, podnikatel a politický aktivista, známý také jako "Klaun zabiják" (přivydělával si jako klaun na dětských večírcích nebo v nemocnicích, během pobytu ve vězení se navíc naučil malovat, jeho ústředním tématem byli pro změnu klauni), který v letech 1972 – 1978 znásilnil a zabil 33 mladých chlapců. 29 z nich bylo pohřbil ve svém sklepě a zbylé 4 hodil do řeky. Sklep už byl plný.

Během popravy smrtící injekcí se pokusil zdrhnout. Prodloužil si tak asi nejnepříjemnější proceduru na světě ze 4,5 na 18 minut. Jeho poslední slova zněla: "Polibte mi prdel!" Naporoučel si krevety, jídlo z KFC a jahody.

4. Timothy McVeigh

zmrzka2

d

Timothy byl sice odsouzen za vraždu pouze 8 lidí, ale díky němu zařvalo při bombovém atentátu v Oklahomě 168 lidí naráz. Až do 11. září šlo o nejkrvavější teroristický útok v dějinách USA. Timothy si dal 2 pinty (necelý litr) mátové zmrzky s čokoládovými kousky.

5. Ricky Ray Rector

ricky

e

Ricky kromě týpka v klubu zastřelil ještě policistu. A skoro taky sebe. Střelil se v sebevražedném pokusu do hlavy, ale jediné, co se mu povedlo, bylo udělat si svépomocí částečnou lobotomii. Ani ta ho nezachránila od popravy. Kromě steaku, kuřete a třešňového drinku si objednal pekanový koláč. Ten ale nesnědl. Dozorci řekl, že si ho nechá na později.

6. Ted Bundy

ted_bundy

g

Ted byl obluda s přitažlivým kukučem. Sériový vrah, násilník, nekrofil a vystudovaný psycholog. Přiznal se k vraždě více než 30 obětí, přičemž toto číslo nebylo možná zdaleka konečné. Jeho choutky byly sice speciální, ovšem v jídle se nijak nevymezoval. Dostal tedy standardní poslední jídlo.

7. Ronnie Lee Gardner

ronnie h Foto: Henry Hargreaves

Ronnie poprvé zabíjel během loupeže. Při pokusu o útěk z vězení přidal na seznam zavražděných jeho rukou ještě právníka, navíc se pokusil zabít i jednoho ze spoluvězňů. Byl zastřelen popravčí četou. Svoje poslední jídlo si náležitě užil. Dal si i sladkou tečku v podobě koláče a zmrzky. Během jídla sledoval Pána prstenů.

8. Victor Feguer

victor i Foto: Henry Hargreaves

Victor si z amerických "Zlatých stránek" vybral náhodného doktora, kterého nekompromisně zavraždil. Byl to poslední vězeň popravený ve státu Iowa. Henry Hargreaves ale popletl provedení trestu. Feguer byl oběšen. Jako poslední jídlo si dal olivu s peckou.

9. Allen Lee Davis

allen j Foto: Henry Hargreaves

Tenhle tlustoprd zabil těhotnou ženu, které rozmašíroval obličej absolutně k nepoznání a její dvě dcerky (5 a 9 let). Naštěstí boží mlýny domlely včas a Allen byl popraven na elektrickém křesle. A nějak se to úplně nepovedlo tak, jak by mělo. Kromě toho, že krvácel z nosu, utrpěl těžké popáleniny na hlavě, nohou a tříslech. Davis byl posledním popraveným prostřednictvím elektrického křesla ve státě Florida. Aspoň se, ještě předtím, než málem vzplanul, pořádně nadlábl.

10. Ronnie Threadgill

ronnie-černoch l Foto: Henry Hargreaves

Ronnie si ohledně posledního jídla nemohl moc vyskakovat. Texas zrušil možnost vybírat si poslední baštu před smrtí v roce 2011. Nezbylo mu, než si dát to, co všichni ostatní, kteří to mají za pár. No, neměl holt zastřelit 17letého kluka... Ale i tak - slušná poslední žranice.

11. Stephen Wayne Anderson

stephen f Foto: Henry Hargreaves

Zabil 7 lidí, včetně 81leté babičky. U ní doma si pak připravil nudle, nalil sklenici mléka a čučel na bednu. Takhle ho v domě zavražděné našli. S nudlí čouhající z pusy. Poslední, co si do ní strčil, byly sýrové sendviče, cottage sýr, kukuřici, hruškový koláč, čokoládovou zmrzlinu a ředkvičky.

12. Aileen Carol Wuornosová

kafe2 kafe Aileen zastřelila 7 chlápků. Jako důvod uvedla, že ji obtěžovali nebo se ji pokusili znásilnit v rámci její rachoty. Pracovala totiž jako prostitutka. Ve filmu Zrůda ji brilantně ztvárnila Charlize Theron. Aileen si vybrala hořký konec v podobě šálku černé kávy a smrtící injekce.

13. Gary Heidnik

pizza2 pizza Gary unesl a mučil 6 žen, které držel v zajetí ve svém sklepě. Posloužil mimo jiné jako jedna z inspirací charakteru Bufallo Billa v Mlčení jehňátek. 4 z jeho obětí kupodivu mučení přežily. Později mimo jiné tvrdil, že ženy už v domě byly, když se tam nastěhoval. Jako poslední jídlo si poručil dva plátky sýrové pizzy a dvě kafe.

Co byste si dali jako své poslední jídlo vy?

Pokud vás zajímá bizarní výběr posledních vět odsouzených vrahů, podívejte se na ně ZDE.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články