12x domácí blaho

Obrázek uživatele Radek Kovanda
30.11.2014, 18:28
Tahle žena nemaluje rodinné štěstí narůžovo, ale nechává do něj proniknout temné stránky.
    Herečka a matka dvou dětí, Susan Copich z New Yorku, přistoupila k tradiční rodinné fotografii velmi černohumorně - pořídila tuhle sérii fotek s názvem "Domestic Bliss", ve smyslu "domácí" blaho, ale i rozkoš, radost, štěstí či slast. Susan fotila svou rodinu dlouhá léta, ale když jí táhlo na pětačtyřicet a začala se svými rodinnými fotkami probírat, postupně zjišťovala, že ona sama skoro na žádné není. Přehodnotila tedy svůj "pohled na věc" a nafotila snímky, které by vyjadřovaly její pocity - všechny, včetně těch smíšených či negativních. "Na první pohled bych vám mohla připadat jako sluníčko, ale v mém vnitřním světě jsou místa, kde se objevují deprese a strach. Po mnoho let jsem tyhle pocity potlačovala, až teď jsem se rozhodla je prozkoumat. Bylo zábavné vynést je ven na světlo," říká Susan. Každý snímek má cosi, co Susan nazývá "twist of darkness", něco jako zvrat temnoty, který mění naše obvyklé vnímání rodinného štěstí.  

1. Witching Hour (Čarodějnická hodina)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-122__880 - Copy susancopich.com Anglické "witching" se podobá "bitching", tedy "nadávat", "peskovat", "otravovat" - v češtině to ten dvojsmysl bohužel nemá.  

2. Toy (Hračka)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-111__880 - Copy susancopich.com  

3. Sugar Rush (Hyperaktivita po konzumaci cukru)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-101__880 susancopich.com Slovo "rush" se používá i ve spojení "gold rush", tedy "zlatá horečka".  

4. Baggage (Zavazadla)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-21__880 susancopich.com  

5. Mommy Time (Mamčin čas)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-61__880 susancopich.com  

6. Bath Time (Čas na koupel)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-31__880 susancopich.com  

7. Spare the Rod (Nechte rákosku na pokoji)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-13__880 susancopich.com Podle přísloví z Bible krále Jakuba, volně parafrázováno: Nechte rákosku na pokoji, a z vašeho dítěte vyroste nevychovaný spratek.  

8. Old Habits (Staré zvyky)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-71__880 susancopich.com  

9. Let Go (Pusť)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-81__880 susancopich.com  

10. Anger Management (Zvládání hněvu)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-12__880 susancopich.com  

11. Spilt Milk (Rozlité mléko)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-91__880 susancopich.com Tady naštěstí existují identické fráze v angličtině jako v češtině.  

12. Happy Days (Šťastné dny)

domestic-bliss-family-photography-susan-colpich-51__880 susancopich.com   Více najdete na susancopich.com. A jak fotografují své ratolesti tátové? Koukněte ZDE.

Komentáře

Doporučeno pro vás