12 věcí, které Pražáci závidí venkovanům – G.cz
Vyhledávání

12 věcí, které Pražáci závidí venkovanům

Pražáci rádi říkají, že se z celé ČR mají nejlíp. Možná i z celé střední Evropy. Ale nachytejte je ve slabší chvilce a hned vám vyklopí spoustu věcí, které jim v životě chybí. Žít na venkově je prostě lepší, protože:

Jarda Sauer
Jarda Sauer 16.10.2017, 11:42

Každý, koho potkáme, nás pozdraví

Tohle je bývalá bráchova učitelka. Tenhle pán pracoval s vaší tetou. A tahle paní měla kdysi poměr s vaším tátou. Žádná anonymita velkoměsta, všechny známe a všichni znají nás.

fresno.quaker.org

Nestresují nás turisti

Turisti dělají bordel, mluví divnými jazyky a všechno je kvůli nim předražené. Naštěstí všichni jezdí jen do Prahy a do Krumlova, Rusáci ještě do Varů. Nic tak obskurního jako skupinu osmnáctiletých nagelovaných Italů v kožiších na venkově nepotkáme.

community.ricksteves.com

Nejsou tu žádní hipsteři

Jednoduché počty: Na venkově nejsou žádní hipsteři. Chybí tu totiž fair-trade kavárny nebo designová bistra, kde by se mohli množit.

livefreedietravelling.com

Les máme za rohem

Když chceme jít na houby, stačí sednout na kolo a jsme za deset minut v lese. Nemusíme kvůli tomu cestovat tři hodiny autem a ještě se pak s poloprázdným košíkem vztekat, že nám někdo vytloukl okénko a šlohnul navigaci.

lauramarietv.com

Jíme bio a skoro zadarmo

Domácí vajíčka. Čerstvá zelenina. Poctivě dělané sýry od sousedky. Králíci, kteří nejsou dovezení z Číny. Hovězí od kamaráda, co má statek. Vlastní uzené. Slivovice. To jsou všechno věci, které dokážeme sehnat za pár šupů nebo na bázi výměnného obchodu, zatímco Pražák si kvůli bio hovězímu bere další hypotéku.

greatitalianfoodtrade.com

Nemusíme se bát o děti

Pokud jsou naše děti aspoň trochu příčetné, můžeme je nechat, aby si odmalička hrály samotné venku. A je jen naprosto mizivá šance, že je během příštích pár minut smete náklaďák nebo naloží do auta belgický úchyl.

babymother.wordpress.com

Máme jednodušší život

V obchodě na náměstí mají dva druhy chleba, čtyři druhy piva a jedny jogurty. Nemusíme se trápit a marnit čas zbytečným rozhodováním, prostě bereme to, co je.

krcmi.webnode.cz

Nenudíme se

Nuda je výmysl levičáckých povalečů - přeci kdo se cítí nevyužit, tomu práce pomůže, aby přišel na jiné myšlenky! A pořád je co dělat: Štípání dříví, sekání trávy nebo hrabání listí jsou činnosti, které nikdy nelze mít hotové.

www.nafoodbank.org

Netrčíme v dopravních zácpách

Nic jako kolona na malých městech a ve vesnicích neexistuje. Jednak tu na vytvoření kolony není dost aut a jednak se všechno dá někudy objet, protože nás nesvazuje dementní síť jednosměrek a cyklostezek.

zpravy.tiscali.cz

Jsme pohostinní

Ani nečekaná návštěva nás nezaskočí, protože každý správný venkovan má mrazák neustále plný masa. To jsou prostě geny. A tak se pořád griluje a peče a nikdo nikam nepospíchá, protože všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest.

imperialscatering.com

Umíme líp chlastat

Protože se odmalička učíme, že když se něco dělá, má se to dělat pořádně. Nabídka venkovských hospod sice je značně limitovaná, ale nasazení jejich hostů je o to poctivější. Kdo někdy zažil hasičský ples nebo dokopnou, tak ví.

5plus2.cz

Nemáme bezdomovce a žebráky

Pochopitelně. Všichni se za svoje poslední peníze přesunuli do Prahy, protože dobře vědí, že na venkově by jim nikdo ani těch pár drobných nedal.

nasepraha10.cz

Podobné články

Doporučujeme

Další články