12 nejmírumilovnějších zemí světa. Koukněte na kýčovité fotky

Je svět poslední dobou zbytečně krutý? Bude se vám to zdát neuvěřitelné, ale jsou místa, kde vládne mír a klid...

1. Dánsko

Copenhagentjekkiet.um.dk Platí za nejbezpečnější místo pro život. V Kodani při nacistické okupaci během 2. světové války dokonce ani nedošlo k boji. Dánové se neradi zapojují do ozbrojeného konfliktu - naopak, jsou velmi přátelští, otevření a když je potřeba, i nápomocní. Což je docela ironie vzhledem k tomu, jak se jejich děti chovají na návštěvě v Česku...

2. Norsko

minisvetskolka czminisvetskolka.cz Díky Breivikovi jste asi nečekali, že zrovna Norsko by mohlo figurovat v tomto seznamu. I přes takto zkaženou pověst je jedním z nejmírumilovnějších a přátelských míst, kam můžete zavítat. Norsko je na celém světě zemí s nejvyšší úrovní lidského rozvoje.

3. Slovinsko

hany infohany.info Slovinsko má překvapivě nízké hodnoty u vnímání kriminální činnosti ve společnosti, počtu policejních a bezpečnostních složek a vnitřních konfliktů. Tedy nic špatného, čeho by se turista měl bát. Navíc nelze opomenout nádherná kulturní města jako Maribor a Ljublaň.

4. Švédsko

firotour czfirotour.cz Nádherná skandinávská země. I přesto, že je Švédsko největším výrobcem zbraní v Evropě, je v zemi extrémně nízká kriminalita. Švédsko je prostě jednou z nejklidnějších zemí světa - dokazuje to i fakt, že se už po dvě staletí nezúčastnilo žádných bojů.

5. Island

poznani czpoznani.cz Díky tomu, že se straní hlavním světovým konfliktům, řadí se Island mezi nejmírumilovnější země, přestože se tam velkolepě chlastá.

6. Singapur

world-tour123-blogspot-comworld-tour123.blogspot.com Aktivní člen mezinárodního společenství, od dosažení své nezávislosti (roku 1965, pro historické hnidopichy) se snaží udržovat vřelé vztahy se všemi státy. Úzce spolupracuje s OSN, podporuje také mezinárodní spolupráci, včetně Světové obchodní organizace. Je zde dlouhodobě nízká kriminalita.

7. Belgie

poznani cz belgiepoznani.cz V jejím hlavním městě Bruselu sídlí Evropská unie a NATO. Chlubí se mnoha středověkými městy, majestátními hrady a podmanivou krásou přírody. I přes krizi, kterou Belgie zažila mezi léty 2008 až 2011 zde nedošlo k žádnému výbuchu násilí.

8. Švýcarsko

letecky netletecky.net Švýcaři si udržují dobře fungující vládu a otevřenou politickou kulturu - mají nejnižší skóre, co se týče politické nestability. Panuje zde nízká úroveň násilí a trestných činů.

9. Japonsko

cebus czcebus.cz Kulturně velmi krásná a působivá země. Od 2. světové války se Japonsko obešlo bez většího vnitřního konfliktu, nevlastní profesionální armádu a soustavně udržuje nízkou kriminalitu. Místní ekonomika je třetí největší na světě a japonská vláda udržuje velmi srdečné vztahy se svými sousedy, kromě Číny samozřejmě.

10. Irsko

irsko nameirsko.name Irsko je bohaté na historické památky, úžasné zelené pastviny a přátelské lidi. Nicméně jsou zde přetrvávající konflikty mezi protestanty a katolíky. Když toto pomineme, je Irsko skvělým místem pro turistiku. Lidé jsou zde mimořádné pohostinní.

11. Finsko

topglobus rutopglobus.ru Finsko má pátý nejlepší vzdělávací systém na světě - vzdělání je pro Finy na první místě. I když je zde stále povinná vojenská služba pro mladé, země se angažuje jen do bojů, které jsou součástí mírových misí OSN.

12. Nový Zéland

travelfun sktravelfun.sk Země bohatá na přírodní krásy, rozmanitost krajiny a svérázné domorodce. Kdo je milovníkem vín, měl by sem aspoň jednou za život zavítat, po celém Zélandu je vysázeno velké množství vinných odrůd. Zéland má velmi nízkou kriminalitu a omezenější vojenské kapacity. Nejvíce provázané vztahy má hlavně s Austrálií.


Komentáře