fb pixel 12 důvodů, proč se terorismus Česku vyhýbá – G.cz
Vyhledávání

12 důvodů, proč se terorismus Česku vyhýbá

Zdroj: flickr.com

Z bezpečí české kotliny napjatě sledujeme pařížské události. Máme se taky bát? BIS ale už vydalo zprávu, že nám nic nehrozí. Důvodů, proč nás teroristé ignorují, se najde hned několik.

Gement
Gement 14.11.2015, 18:50

1. Dodáváme zbraně a semtex

Je to možná zvrácené, ale Česko ve světě platí za laciného a spolehlivého dodavatele zbraní a výbušnin. Dobrý zvuk mají české pistole a semtex v mnoha teroristických kruzích. A pokud se jich má vyrobit hodně, musí na to mít jejich továrny a dělníci klid.

2. Máme u imigrantů špatnou pověst

Česká společnost je nesnášenlivá a detenční tábor v Bělé pod Bezdězem je synonymem pekla pro všechny Araby. Proto k nám nikdo nechce a všichni nás obcházejí obloukem. Jak skuteční běženci, tak potenciální spící teroristické buňky.

3. Teroristé si nás pletou s Čečenskem

Průměrný člověk ve světě si pořád myslí, že jsme Československo, řada televizních zpravodajců si nás plete s muslimským Čečenskem, případně nás na mapě hledá někde dole u moře. Může nás to urážet, ale vlastně je to dokonalá ochrana.

4. Jsme pod rozlišovací schopnost teroristů

S předchozím bodem souvisí, že jsme vlastně hrozně maličcí. Sousedíme sice s Německem, ale třeba vedle Polska jde opravdu jen o zanedbatelnou suchozemskou zemičku, která nevyniká HDP ani vlivem na evropském kolbišti. Nikdo se nestará o nás a my se zas nestaráme o nikoho. Tahle taktika může vycházet ale jen do chvíle, než půjde do tuhého. Pak budeme přátele a podporu potřebovat, momentálně jsme ale v rámci Evropy spíš za kverulanty.

5. Nikdo netuší, zda jsme východní, nebo západní Evropa

Turističtí průvodci nás nekompromisně řadí na kraj východního bloku, my se zas hrdě hlásíme k baštám západní demokracie. Podle těch racionálnějších úvah jsme srdcem Evropy, tedy neuchopitelným středem. A v tom je právě ten kumšt. Teroristé nevědí, kam si nás vlastně zařadit, tím spíš, že netáhneme za konkrétní evropský provaz. Koho vlastně naštvou, když něco na našem území spáchají. Téměř nikoho.

6. Snažíme se s každým vycházet

Na politické scéně se ale pokud možno snažíme nikoho nenaštvat, s výjimkou odporu ke kvótám jsme zdrženliví a nemáme vlastní názor, protože se vždycky schováváme za někoho silnějšího. Tím jsme vlastně neviditelní. Jsme bez chuti a zápachu, takže se na nás ani ti teroristé nemají proč zlobit. A pár kafralů na Facebooku to skutečně nezmění.

7. Není kde páchat útoky

Na fotbalová utkání a velké koncerty u nás chodí tak směšně málo lidí, že by vlastně nebylo kde opravdové krveprolití spáchat. Pokud teroristé viděli ochozy během zápasů extraligy, automaticky naši zemi vyřadili ze svého hledáčku. Češi mají svá útočiště v obývácích a hospodách. A na ty se plošně útočí špatně.

8. Máme premiéra, který se pořád tváří, jako kdyby už útoky byly

Bohuslav Sobotka dostává na politické scéně v posledních letech takovou čočku, že se vlastně permanentně tváří pesimisticky. Pokud je tedy vůbec vidět. V politice nemáme žádnou výraznou tvář, která by v případě teroristického útoku dokázala oslovit národ. Mnozí by dost možná po takové tragédii začali vlastně vzpomínat, kdo vlastně aktuálním premiérem je.

9. Nechtějí Zemanovi dopřát ono okřídlené "Já vám to říkal"

Takže by to na sebe jako obvykle vzal Miloš Zeman, který brojí proti muslimům permanentně. Nikdo mu ale nechce dopřát, aby mohl říkat, že to říkal. Dokonce ani teroristé.

10. V Praze vystudovala řada lidí z teroristických buněk

Nečilte se, statisticky to možné je, protože tu studovala a studuje celá řada zahraničních studentů ze zemí, které mají k Islámskému státu blízko. Univerzita Karlova byla do roku 1989 základnou pro mnoho radikálních studentů z Palestiny nebo Sýrie. Mnozí studenti se tu často spustili s českými holkami a zanechali tu po sobě nějakou tu památku v podobě dítěte. Nebudou teď přece po letech riskovat, že omylem zaútočí na svou vlastní krev.

11. Všichni mají Českou republiku za ráj. A na ráj se neútočí.

Jestli už máme ve světě nějakou pověst, tak se to vždycky stočí na nejlepší pivo, nejpovolnější holky a cenově dostupné hříchy, ať už jde o chlast, cigára nebo sex. Pro většinu lidí úplný ráj na zemi. Možná i pro muslimské teroristy. Tak proč to kazit?

12. Česká nepořádnost by mohla způsobit, že se to nepovede

Znáte ten slavný manželský vtip o Frantovi? "Franto ty seš takovej blbec, že kdyby se pořádalo mistrovství blbců, tak budeš druhej. Seš totiž tak blbej, že bys to ani nevyhrál." Staré, my víme. Ale dokonale to vyjadřuje, proč se teroristé Česku vyhýbají, Tady se totiž vždycky něco pokazí nebo ošulí samo od sebe. Případní komplicové by tak jistě naštěstí něco pokazili a útoky by se nevyvedly. Děkujme za to nikoliv Bohu, ale tradiční české laxnosti.

A pokud chcete vidět, jak se celý svět prostřednictvím sociálních sítí semknul a vyjádřil podporu Francii, račte sem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články