12 drobných, ale přesto zásadních rozdílů: ďábel je v detailech! – G.cz
Vyhledávání

12 drobných, ale přesto zásadních rozdílů: ďábel je v detailech!

Mnohdy stačí jen malá, nepatrná, doslova titěrná věc, aby se odehrály velké, podstatné, ba převratné změny.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 3.10.2017, 12:57

Ďábel se skutečně skrývá v detailech. Tak například na klávesnici spolu sousedí písmena „é“ a „í“. A kdysi jeden pacient obdržel od své lékařky (stalo se to prý v Mostě) lékařskou zprávu končící větou „... pacient zůstává v péči ošetřující lékařky.“ Až na to, že lékařka ve slově „péči“ hmátla při psaní na stroji prstem (zřejmě) nechtěně po tom sousedním písmenu. A bylo to v ...!

Nebo z jiného soudku – někdy naopak vůbec nejde o omyl či překlep, jako o spíše jistou ‚drobnost‘ v rámci určité situace. To si takhle jednou v noci v poklidu močím v parku u keříku, když tu mě vyzve strážník městské police, abych své činnosti zanechal, jinak bych mohl být pokutován za znečišťování veřejného prostranství. Zpovzdálí to sleduje paní s psíkem, který v poklidu očúrává kdeco. Stejné místo, stejná činnost, jen dva různí aktéři.

Právě tyhle a další typy nepatrných, a přesto zásadních rozdílů dokázal ve dvanácti běžných životních situacích každého z nás výstižně ilustrovat Matthew Inmann na své webové stránce theoatmeal.com.

Jistě se pobavíte, ovšem zároveň i zamyslíte.

Dalších šest ještě výživnějších drobných rozdílů najdete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články