11 úplně nejvíc nejlepších míst pro nekonečné líbání, která vůbec nejsou daleko – G.cz
Vyhledávání

11 úplně nejvíc nejlepších míst pro nekonečné líbání, která vůbec nejsou daleko

Chcete ohromit svou partnerku nebo partnera romantickým místečkem pro vyznání lásky a nějaký ten polibek? Fajn, asi pro vás máme pár tipů:

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 26.1.2014, 12:45

1. Notre Dame - Bod Nula

Udělejte si výlet do Paříže a namiřte si to k slavné katedrále Notre Dame. Na zemi před katedrálou pak hledejte zasazenou bronzovou hvězdici, tzv. Point Zéro. Je to pomyslný střed Paříže, odtud se počítají kilometry v celé Francii. Symbolizuje začátek něčeho velkého, stejně jako vaše líbáníčko.

ndzero notredameside

 

2. Hrob Oscara Wilda

Trochu bizarní líbat se u něčích ostatků? Možná. Ale náhrobek slavného irského spisovatele na pařížském hřbitově Père Lachaise k polibkům evidentně vyloženě svádí. Až do prosince 2011 ho ženy zahrnovaly obtisky svých nalíčených rtů.

Woman-in-Red-kiss-kissing-007

Aby se pomník nemusel neustále čistit a tím i ničit, byl obestaven skleněnou bariérou. Která se musí čistit stejně často. Heh.

Těžko říct, zda vášnivým obdivovatelkám dochází, že známému homosexuálovi jejich polibky moc nešmakují. V hrobě se Wilda musí obracet...

Tomb_of_Oscar_Wilde,_Père_Lachaise_cemetery,_Paris,_France

 

3. Sacré Coeur

A ve francouzské metropoli ještě zůstaneme. Kde jinde se v Paříži oddávat něžnostem na veřejnosti, než před bazilikou Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Výhled na Paříž, který se odtud vaší milé naskytne, jí vyrazí dech.

beaubourg_sacre_coeur

 

Na kopeček se můžete vydat i za tmy, pak se courněte po Montemartre a skončit můžete v některé z útulných vináren. Romantika jako pr. Velká romantika.

Sacre-Coeur

 

4. Balkón Romea a Julie

Italské Veroně se přezdívá "Cittá dell'Amore". A ne nadarmo. Nejen že je to nádherné historické město obklopené čarokrásnou přírodou, navíc do něj tehdá Shakespeare zasadil děj své slavné tragédie Romeo a Julie. No a právě na balkoně, na kterém vlastně nikdy žádná Julie nestála, se můžete symbolicky políbit se svou drahou polovičkou.

juliet-balcony-verona-weddings

Samozřejmě pak skočte do krámku se suvenýry, který se nachází hned pod balkonem, vysolte deset éček za zámeček a stejně jako zbytek stáda uzamkněte ve Veroně svou lásku.

1477471_685796311440998_361816335_n

 

5. Most Vzdechů

Ponte dei Sospiri chcete-li. Tahle svatba z 16.století se nachází v Benátkách a vede z výslechové místnosti v Dóžecím paláci do vězení. Odsouzení se na tomhle mostě něco navzdychali...jen z trochu jiného důvodu, než tam budete vzdychat vy dva.

449px-Venezia_Ponte_dei_Sospiri

 

6. Neuschwanstein

Že jste tenhle zámek už někde viděli? Jasně. Jednak ho máte doma v podobě pětitisícového puzzle a za druhé, Walta Disneyho kdysi inspiroval ke svtoření zámku pro Šípkovou Růženku. Najdete ho u našich německých sousedů a i ta nejcyničtější milenka si v něm bude připadat jako princezna.

neuschwanstein

7. Bastei

Nedaleko od našich hranic se nachází skalní most Bastei s touhle parádní vyhlídkou. Pokud jste oba milovníci panenské přírody a netrpíte závratí, vyražte se cicmat do Saského Švýcarska a výšky 194 metry nad Labem.

Basteibruecke

 

8. Goethova lavička

A teď něco pro patrioty nebo ty, kteří nechtějí do své ženy tolik investovat. U zámku Kynžvart, na kamenné lavičce pod převislou skálou kontroloval tehdy 72letý Johann Wolfgang von Goethe stav ústní dutiny teprve sedmnáctileté Ulriky von Levetzow. Lišák.

lavička

 

9. Schaffhausen

Za šuměním vodopádu se můžete vydat do Švýcarska. Rýnské vodopády jsou největšími vodopády v Evropě a najdete je na severu země. V sezóně se pak můžete dostat motorovou lodí ze Schaffhausen až k Bodamskému jezeru.

rheinfall-bei-schaffhausen-1

 

10. Sighişoara

Milovnice Twighlitu bude jistě u vytržení, když ji vezmete do rodiště Hraběte Draculy. Tohle rumunské městečko je vyloženě hnízdem neřesti. Latinsky se nazývá Castrum Sex a najdete v něm 64 metrů vysokou Hodinovou věž s orlojem, jehož postavičky právě znázorňují různé neřesti a hříchy. 

Sighisoara-medical-tourism962497267_56fe35fd51

 

11. Vídeň - Belveder

Obyvatelé jižní Moravy pak budou mít nejlepší namířit si to do Vídně do muzea Belveder, kde je k vidění slavný obraz Gustava Klimta "Polibek". Romantická procházka po zámecké zahradě je samozřejmostí.

belvedere-605-kb3toller-blick-vom-oberen

 

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články