11 obyčejných zvuků, u kterých je nám prostě krásně – G.cz
Vyhledávání

11 obyčejných zvuků, u kterých je nám prostě krásně

Celý život kolem nás něco šustí, cinká, houká, řve a vře.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 13.1.2018, 15:29

Vybrali jsme 11 univerzálních zvuků, při kterých se většinou všichni uvolníme, rozradostníme a optimisticky naladíme.

1. Meluzína

Když je za okny, která dobře těsní, zalykáme se blahem a přívětivostí domova, ať už se v té chvíli nalézáme kdekoliv. Máme chuť na kakao a film pro pamětníky!

2. Pískající konvice

Voda se právě dovařila a za chvíli přijde babička s bublaninou... A pokud ne, čas se alespoň na chvíli zastaví. Kuchyni provoní vůně čerstvě upražené kávy a my se ocitneme v atmosféře líného nedělního odpoledne.

3. Praskání v kamnech

Usadit se v houpacím křesle, s vlněnou dekou a napínavou knihou v klíně a nechat se jen tak kolébat zvukem, který se nikdy neoposlouchá.

4. Vrnění kočky

Je něco nakažlivějšího než kočičí pohoda? Možná zívání štěněte...

5. Škvíření cibule

Kromě toho, že se za pár vteřin dostaví i božská vůně, víme, že hlady trpět nebudeme. Hormony štěstí jsou s jídlem spojeny stejně pevně jako atomy v ruce robota.

6. Šumění lesa

Nezažijete jej nikde jinde než přímo v něm. A fakt, že jste se ocitli daleko za městem uprostřed nějakého hvozdu je prostě úžasný! Nezapomenutelná atmosféra šumějícího lesa inspirovala i syna Richarda Wagnera, Siegfrieda.

7. Šumění sprchy za zdí

Je pro mnohé muže radostnou předzvěstí toho, že bude následovat sex!

8. Drncání vlaku

Už jen pár let si budeme moci vychutnávat pověstné "td td td" při jízdě vlakem. Zvuky, díky kterým se náš mozek dostává na stejnou frekvenci jako při spánku (což vysvětluje fakt, že se téměř nikdy nevydržíme celou cestu vlakem učit nebo číst knihu), budou již brzy minulostí, neboť dilatačním spárám na kolejích pomalu odzvonilo.

9. Cinkání kravských zvonců

Rozlehlé pastviny, romantika, čerstvé mléko, romantika v seníku a prázdninová pohoda. Kravské zvonce vytvářejí asociace vskutku přivětivé!

10. Dusot koní

Cesta z města na vesnici nebo za exotikou. Vůně nepoznaných dálek a koňských koblih...

11. Letní déšť

Ať už kape na plechovou střechu nebo na stěnu stanu, uvádí nás do extáze. V ten okamžik totiž nemusíme vůbec nic. Můžeme se jen zavrtat pod deku, popíjet čaj s medem a těšit se na to, až bude po dešti a země se rozvoní.

A tady máte 21 zahradních cest a odpočívadel z oblázků, které pohladí oči i duši.

Podobné články

Doporučujeme

Další články