11 nejlepších filmových štěků

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
20.5.2015, 19:05

Není malých herců, jen malých rolí. I když by Danny DeVito nesouhlasil, faktem je, že někdy i malý štěk a čestná rolička mohou zacementovat váš hvězdný status. Proto i nejslavnější herci občas kradou film všem ostatním, když se zjeví tam, kde je nečekáte. Vybrali jsme jedenáct nejúspěšnějších přepadovek.

1. Charlie Sheen a Martin Sheen (Žhavé výstřely 2)

Parodie přímo nacpaná vtípky a čestnými roličkami (viz např. Rowan Atkinson v závěru). Nejdojemnější je ovšem krátké setkání otce a syna Sheenových, kteří hláškou „Líbil ses mi ve Wall Street" připomenou film Olivera Stonea, kde si zahráli otce a syna.

2. Mike Tyson (Pařba ve Vegas)

Rolička Mikea Tysona byla tak účinným zjevením, že si slavný boxer zopakoval roli i v pokračování. A velmi efektní štěk jeho maličkosti můžete vidět i v nedávném Zpátky do ringu.

3. Arnold Schwarzenegger (Vítejte v džungli)

Krátké, ale úderné. Dwayne Johnson v úvodu potkává Arnieho, který na něj mrkne a řekne „Užij si to". Šlo o předání žezla jedné akční ikony druhé. A Arnie se nespletl, protože Johnson dnes platí za akční jistotu a jednoho z nejúspěšnějších hollywoodských svalovců.

4. John Hurt (Hvězdné války naruby)

Přímý odkaz na postavu z prvního Vetřelce a její neslavný osud (viz Hurtovo „už zase..?"), tentokrát ovšem opepřený tanečním číslem.

5. Mark Hamill (Jay a Tichý Bob vracejí úder)

Kevin Smith miluje Star Wars. A aby to dokázal, trumfnul všechny čestné roličky v tomhle filmu svým dětským hrdinou – Lukem Skywalkerem. Trochu nám zmutoval, ale o to víc je s ním zábavy.

6. T-1000 (Wayneův svět)

Wayneův svět Mikea Myerse patří k těm zapomenutým devadesátkovým komediím. Přitom se nebál dělat si srandu z konkurence. Tady se nám třeba do děje vloupal T-1000 z druhého Terminátora.

7. David Bowie (Zoolander)

Další komedie přímo nacpaná slavnými tvářemi. Davida Bowieho tu ovšem nikdo nečekal, a přitom je při rozstřelu na módním mole tím nejpovolanějším rozhodčím.

8. Chuck Norris (Vybíjená)

Chuck Norris vždycky přichází bez pozvání, o to víc se mu pak tleská. Role ve Vybíjené trochu předcházela všemu humbuku kolem vtipů s Chuckem, takže palec nahoru Stillerovi, že si na nejslavnějšího karatistu světa vzpomněl.

9. Bill Murray (Zombieland)

Nezapomenutelná rolička Billa Murrayho, která si částečně dělá legraci i z Krotitelů duchů, tedy filmu, který Murray už pomalu nenávidí, a vytrvale odmítá jakoukoliv účast v jeho případném pokračování. Ani se nedivíme, některé zombie je třeba nechat spát.

10. Tom Cruise (Tropická bouře)

Občas je potřeba trochu upustit páru. A to se Cruiseovi povedlo. Pod vousy a extra kily ho někteří diváci poznali až během závěrečných titulků. A nevěřili vlastním očím a uším. Jeho extrémně sprostý producent by si zasloužil vlastní biják. Nebo možná dva.

11. Matt Damon (Eurotrip)

V tomhle filmu má zdaleka nejlepší čestnou roličku Slovensko, ale Matta Damona z úvodu snímku nesmíme vynechat. Většinu lidí tenkrát šokovala jeho vizáž. Holá hlava, piercing a tetování. Kdo mohl tušit, že se o několik let později v podobném designu objeví ve sci-fi Elysium.

A TADY se podívejte, jak film Rychle a zběsile vykrádá Bollywood.


Komentáře

Doporučeno pro vás