fb pixel 11 let s Teorií velkého třesku: 7 zajímavostí o nejoblíbenějším nerdovském seriálu na světě – G.cz
Vyhledávání

11 let s Teorií velkého třesku: 7 zajímavostí o nejoblíbenějším nerdovském seriálu na světě

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zní to vážně neuvěřitelně, ale před 11 lety vyšla první epizoda oblíbeného geekovského sitcomu Teorie velkého třesku. Příběh o partě mladých fyziků, kteří svými vtípky poukazují na své lůzerství a zároveň odkazují na americkou popkulturu, se stal celosvětovým hitem, který nakonec bude mít 12 sérií. Zde je 7 zajímavostí o tomto kultu.

Martin Miko
Martin Miko 25.9.2018, 15:01

Teorie velkého třesku

1. Sheldon si veškeré svá náročné a odborné monology pamatuje díky fotografické paměti. Po skončení natáčení prý vždy texty vypustí z hlavy a zapomene.

2. Herec Kunal Nayyar, který se v seriálu hraje Raje, býval velmi dobrým hráčem badmintonu. Dokonce hrál v indické lize.

3. V seriálu se objeví mnoho známých osobností. Jmenujme například Charlieho Sheena, herce Wil Wheatona, vědce Stephena Hawkinga, vizionáře Elona Muska nebo komiksového krále Stana Leeho.

4. Během prvních tří sérií si herci vydělali maximálně 60 tisíc dolarů za jednu epizodu. Od roku 2014 však hlavní postavy seriálu berou neuvěřitelný milion dolarů za jeden díl.

5. Titulní píseň k seriálu nazpívala alternativně rocková kapela Barenaked Ladies, která se v textu songu snaží umělecky popsat stvoření vesmíru a Země.

6. V produkčním týmu seriálu figuruje profesor fyziky a astronomie z Kalifornské univerzity David Saltzberg, který se stará o to, aby v seriálu nezazněly nějaké hlouposti. Stará se tedy o úpravu dialogů, kontroluje matematické vzorce a diagramy, které se v seriálu objeví.

7. Seriál je natáčen před živým publikem, takže smích během vtipných situací je pravděpodobně autentický.

8. V Bělorusku v roce 2011 vysílali sitcom s názvem The Theorists. Jednalo se o překlopenou verzi amerického seriálu, což herci samozřejmě nevěděli. Běloruský seriál byl po několika dílech zrušen, jelikož si tamní herci uvědomili, že se jedná o vykradený námět. Dokonce i postavy se jmenovaly skoro stejně.

9. Role matky Howarda Wolowitze byl znázorněn pouze její hlasem. Nikdo vlastně neví, jak ve skutečnosti vypadá.

10. Ve skutečném světě žije Sheldon (Jim Parsons) ve společném homosexuálním svazku s Toddem Spiewakem.

A zde je galerie nejhorších rolí Kevina Sorba, kterého si pamatujeme z hlavní role v seriálu Herkules.

Podobné články

Doporučujeme

Další články