fb pixel 10 zbožňovaných celebrit, o kterých nevíte, že jsou muslimové – G.cz
Vyhledávání

10 zbožňovaných celebrit, o kterých nevíte, že jsou muslimové

Celý svět je posedlý celebritami. Chceme o nich vědět každý detail jejich života, i když je absolutně nepodstatný a je nám zcela k ničemu. Nikdo už ale příliš neřeší náboženství. Zde je seznam 10 světových celebrit, o kterých jste nejspíš nevěděli, že jsou muslimové.

Martin Miko
Martin Miko 7.10.2018, 08:33

1) Janet Jackson


Sestra krále popu Michaela Jacksona konvertovala k islámu poté, co se seznámila s katarským milionářem Wissamem Al Mana, kterého si následně vzala za muže a porodila mu v 50 letech syna. Zpěvačka, jež se proslavila odhaleným ňadrem během finále Super Bowlu v roce 2004, nyní chodí po ulicích zahalená šátkem.

2) Mike Tyson


Kontroverzní boxer, který svému soupeři Evanderu Holygieldovi během zápasu ukousl ucho, začal vyznávat muslimskou víru ve vězení, kam se dostal po odsouzení za znásilnění. O konverzi následně fanoušky informoval tak, že na sociální sítě nahrál své fotky z pouti do Mekky.

3) Akon


Rapper vlastním jménem Aliaune Badara Akon Thiam narozený v americkém St. Louis, má kořeny v africkém Senegalu, kde strávil i značnou část svého dětství a dospívání. V roce 2015 uvedl, že se jako muslim narodil a že hudbu bere jako přirozenou součást muslimského života, jelikož i pravidelné modlitby mají vždy nějakou melodii.

4) Busta Rhymes


Jamajsko-americký rapper narozený v New Yorku dlouho nedával nijak znát, že by vůbec vyznával nějakou víru. V interview v roce 2007 pak bez okolků přiznal, že jeho Bohem je od malička Alláh a snaží se žít podle pravidel stanovených v Koránu. I nadále nicméně nikomu svou víru nevnucuje a bere ji hlavně jako osobní záležitost.

5) Everlast


Erik Francis Schrody známý pod pseudonymem Everlast tvořil v 90. letech polovinu legendárního hiphopového dua House of Pain a dnes pokračuje s úspěšnou sólovou kariérou, kdy se doprovází na kytaru. Do svých 33 let byl irským katolíkem, poté přešel k islámu a dnes tvrdí, že se stále považuje za muslima, akorát rezignoval na organizovanou formu víry.

6) DJ Khaled


U populárního DJe, skladatele a producenta není vzhledem k jeho palestinskému původu jeho vyznání žádným velkým překvapením. V islámu vychovává i svého syna, hovoří plynně arabsky a angažuje se i v hnutích na podporu Palestiny.

7) Ice Cube


Herec a rapper O'Shea Jackson, známější jako Ice Cube, je muslimem od 90. let. Jeho pojetí víry je nicméně volnější. Říká, že do mešity by nešel, pravidelně se nemodlí a odsuzuje vyhrocené náboženské postoje a pouze on sám jako člověk vyznává muslimské hodnoty.

8) Shaquille O'Neal


I basketbalová legenda je věřícím muslimem. Dokonce jeho prostřední jméno Rashaun vychází z arabského výrazu pro válečníka. Sám říká, že Alláhovi vděčí za všechny své úspěchy, ale zároveň plně respektuje všechna ostatní náboženství, protože podle něj každé z nich dává člověku spojení s jeho stvořitelem.

9) Nas


Hiphoper Nas vyrůstal v rodině, kde jeho otec byl muslim a matka křesťanka. On sám se považuje za něco mezi, jinými slovy vybral si z obou náboženství to, co mu nejvíce vyhovovalo a podle toho se řídí. I ve svých textech mluví jak o Alláhovi, tak o Ježíšovi.

10) Muhammad Ali


Boxerská legenda Muhammad Ali zahájil kariéru jako Cassius Clay. Po zisku prvních titulů prozradil, že je členem skupiny Nation of Islam a nejprve se zřekl svého příjmení, které pro něj symbolizovalo otroctví jeho předků, a následně se na počest vůdce Nation Islam Elijaha Muhammada přejmenoval na Muhammada Aliho. Tím dal najevo, že veřejně přijímá novou muslimskou identitu.

A zde je historie vzniku hudební stanice MTV.

Podobné články

Doporučujeme

Další články