10 věcí, kterými vás překvapí Němci na svých dálnicích – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, kterými vás překvapí Němci na svých dálnicích

Znáte to, když se chcete podívat autem někam dál do západního světa, s velkou pravděpodobností pojedete aspoň kus cesty po německé dálnici. A toto jsou věci, kterými vás na nich Němci překvapí...

Tomáš Marný
Tomáš Marný 21.6.2014, 14:00

1. Neblikají

1024px-Bundesautobahn_Hamburg_2009 commons.wikipedia.org Němec vás na dálnici nebude vyblikávat, pokud to není sanitka, policajt nebo naspeedovanej trotl z Česka. A těch cestou moc nepotkáte. V Německu totiž za problikávání můžete dostat flastr, tak se krotí.  

2. Ženy řídí

398323-autogazette.de autogazette.de Projeďte si někdy zkušebně D1 mezi Prahou a Brnem - kolik předjedete řidiček? Osm? Patnáct? A pak se projeďte mezi Drážďany a Berlínem. Po chvíli budete mít pocit, že se stala nějaká šílená katastrofa a vy jste jediný zbývající muž na světě...!  

3. Jezdí omezeně

Roadworks_Germany_A9 commons.wikipedia.org Samozřejmě v omezeních. Kde je 80, jedou 80, kde je 60, jedou 60. Prostě, jak jim vůdci poručí, tak se chovají. Sice jsou pomalí, ale dobře odhadnutelní.  

4. Jezdí neomezeně

Samozřejmě mimo omezení. Nekoukají pořád roztěkaně střídavě na tachometr a do zpětných zrcátek po Passatech, jestli náhodou nejedou 135 km/h. Jedou si tolik, kolik chtějí. Krása!  

5. Na benzínkách jim zpívají ptáci

SaniFair_Tank-Rast_Deutschland_GmbH-urimat.ch urimat.ch Dobrá, toto možná už všechny nepřekvapí, ale třeba se tu pár lidí najde. Za 70 centů si na dálničních benzínkách dopřejete nejkomfortnější vyprázdnění v životě. Voňavé a čisté toalety, na kterých z reproduktorů hraje meditační hudba nebo cvrlikají ptáci. To pak jde samo.  

6. Nemají zas tak moc lepších aut než my

A_20_bei_Langsdorf commons.wikipedia.org Tedy, záleží na oblasti kudy projíždíte, ale kdo by čekal samé audiny, bavoráky a mercedesy, tak se asi bude divit...  

7. Mají "klopenky"

Hrnete si to k zatáčce a najednou zlehka ucítíte, jak se vám auto nakloní ve směru, kam ona zatáčka vede. No bodejť! Vždyť tam ty zatáčky staví vzorně klopené, abyste mohli jet nejen rychle, ale i pohodlně a bezpečně.  

8. Na odpočívadlech se dá odpočinout

Strassenbauamt-will-Rastplatz-verdreifachen_ArtikelQuer-sn-online.de sn-online.de Není to totiž jen kus asfaltu s lesíkem s bordelem okolo, ale parkoviště, mnohdy piknikové sezení, toalety a někdy i restaurace. Oáza...  

9. Nevadí jim, že jedete jako blázen...

...ale pokud potřebují předjet, vybočí vám bez pardonu před auto a vy se můžete ubrzdit. Kouzlo je v tom, že vy sice můžete jet 220 km/h, ale když to neubrzdíte, je to váš problém, protože jste jel moc rychle. Tak bacha.  

10. Mají je všude

750px-Autobahnen_in_Deutschland.svg commons.wikipedia.org V Německu je jedna z nejhustších sítí dálnic na světě, lepší je snad už jen Holandsko, ale to je mnohem menší. Ve velkém Německu je proto opravdu skvělé, že když se potřebujete rychle přemístit někam dál, prakticky vždy najdete nějakou dálnici opodál.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články