10 věcí, které můžete dělat díky rychlému internetu v mobilu

Mnozí z nás už bez internetu v mobilu nedají ani ránu. A není na tom nic špatného, nepochybně vás mnohokrát zachránil a vytáhl z bryndy. Kvůli čemu bychom se nikdy nevzdali rychlého připojení?

1. Lístky do kina během několika minut

Vlezlou reklamu rychlé platby lístků předem, kterou už nějaký ten pátek vysílají v Cinema City, všichni známe a nesnášíme, ale každý musí uznat, že na tom něco je. Čekání ve frontách nemá rád nikdo. Můžete si to utrpení odpustit a během pár minut zaplatit kartou přímo ze svého telefonu. Mobil vás díky rychlému netu a jednomu prohlížeči zachrání před mačkáním ve frontách. A ještě zbude čas na popcorn.

2. Přehled jízdních řádů

Ujel vám vlak nebo autobus a jste ztracení v džungli velkoměsta? Během chvilky si můžete najít díky GPS svou pozici a nový spoj. Budete vědět, kolik máte času, navíc z aplikace zjistíte, kolik vás bude cesta stát, takže místo klepání kosy na zastávce si můžete zajít do nejbližšího podniku na kafe a být v klidu.

3. Banka ‚na dlani‘

Není lepší vynález než internetová banka v mobilu, která vám i v tom případě, kdy potřebujete nutně hotovost, najde nejbližší bankomaty. A do pobočky prakticky nemusíte strčit ani nohu. Krása.

4. Nekončící chatování

Ať už přes WhatApp, Facebook Messenger, či Skype. Můžete datlit celou dobu, co budete na signálu, nebo své přátele chytit i na videochatu. Esemesky samozřejmě jen tak nevymírají, ale pokud se chcete dorozumět s někým v zahraničí, internet je nutností, jinak to měsíční vyúčtování nechcete vidět. Ať už jste si půl světa vzdálení, internet vás vždy aspoň trochu k sobě přiblíží.

5. Rychlé sdílení

Natočená videa, fotky, hudba, to všechno můžete sdílet buď na sociální sítě, nebo chytře ukládat do Cloudu. Svoje data tak máte vždycky po ruce nebo je také můžete posílat vybrané skupině lidí, ať už jsou jedno patro pod vámi, nebo vás dělí stovky kilometrů.

6. Máte práci pořád v merku

Správně bychom poté, co opustíme kanceláře a pracoviště, měli dát mozku padla a odpočívat, ale každý si rád v klidu u kafe projde maily a uklidí spam do koše. Každý rád třídí poštu.

7. Nákupy v kapse

Všichni rádi nakupují - ale když nemáte čas vlítnout do obchodu? Tak to vyřeší internetové obchody. Jsou extrémně nakažlivé a ještě hůř jim propadnete, když objevíte i verzi v aplikaci. Takže nejnovější kolekce kabelek nebo podzimních kabátů můžete sjíždět rovnou na svém mobilu a do krámu skočit už jen pro objednané zboží, nebo si ho nechat zaslat rovnou domů.

8. Google po ruce

Každý to dnes už přizná bez váhání - kde naše znalosti končí, tam dnes pomůže vyhledávač. Bez Googlu už nedáme ani ránu. A když máme v mobilu i rychlý internet, jsme o to víc klidnější. Na dosah máte informace o aktuálních kurzech měn nebo o zítřejším počasí. Předtím jste nevěděli nic, ale teď už budete vědět všechno.

9. Vyřeší hlad

Od recenzí restaurací, navigaci k vybranému podniku, až po objednávky jídel do práce nebo rovnou domů. I kuchař nemotora se může dobře najíst. Dovážkové služby dnes fungují jako nikdy předtím. Pokud si náhodou i tak chcete navařit sami, ale doma je lednice prázdná a na nákup vám nezbývá čas, mohou vám ho dovést přímo domů. Stačí se připojit a naskočit do internetového obchodu...

10. Chytrý navigátor

Ať už jsme sebechytřejší a máme smysl pro orientaci, bez mapy se občas prostě neobejdeme. A když neví člověk, ví to aspoň internet.


Komentáře

Doporučeno pro vás