fb pixel 10 telefonů Nokia, které jsme vlastnili, milovali a rádi se za nimi ohlédneme – G.cz
Vyhledávání

10 telefonů Nokia, které jsme vlastnili, milovali a rádi se za nimi ohlédneme

Tomáš Gold 23.9.2016, 10:19

Nokia, v telekomunikacích osmdesátých let všudypřítomná značka, oživuje své využití v mobilním telefonním průmyslu. Na oslavu tohoto kroku redakce amerického časopisu GQ prohrabala kuchyňské šuplíky a vykopala oblíbené modely Nokia – klasické, nepraktické, ošklivé a vyloženě divné. Připravte se na pár technických nostalgických vzpomínek...

Nokia 8110 (1996)


V roce 1999 jsem si myslel, že jsem nejvíc cool děcko ve městě. Proč? No, nehledě na skutečnost, že jsem měl 18 a byl hloupý, to bylo proto, že jsem byl hrdým vlastníkem Nokia 8110. A jak krásně tento mobil používal Neo ve sci-fi Matrix. Stejně jako Neo, také já měl dlouhý kožený kabát v karamelově hnědé barvě! A stejný tvar slunečních brýlí. Ale čím méně o tom budeme mluvit, tím lépe.

Alfie Baldwin

Nokia 5110 (1998)

Můj první mobilní telefon byla Nokia 5110 a já byl neskutečně nadšeným vlastníkem. Přestože měla podle dnešních měřítek neuvěřitelně základní funkce s robustním designem a nutností dobíjet kredit, což znamenalo, že jsem měl jen zřídka dost peněz na textování mým přátelům, miloval jsem tento telefon. Jeho 84x48 pixelů displeje bylo ideální pro hru Had a podsvícená tlačítka měla pro mne uklidňující cvaknutí. Také měla přinejmenším šest různých druhů vyzvánění. Co víc si můžete přát?

Conrad Quilty-Harper

Nokia 5510 (2001)

Vzpomínám na člověka, vlastnícího 5510. Byl to rugbyový kapitán místních kluků a lamač srdcí z mé třídy plné holek. Text z této Nokie, vymačkán na tak neskutečně avantgartní qwerty klávesnici, by mohl odsunout celou francouzskou lekci balení do slepé hysterie. I přesto, že měla legračně nakřivo sluchátko, po této Nokii toužili všichni kluci a holky jim na ni chtěly volat.

Holly Bruce

Nokia 5210 (2002)

Ani ne tak úplně telefon jako spíše plastová cihlička s přijímačem, to byla Nokia 5210 určená pro použití pod širým nebem: tvrzené sklo s ochranou před poškrábáním, utěsněná před vodou, možností použít ji k založení požáru (OK, tohle není pravda) a ještě bylo možno volat a psát SMS zprávy. To je dobrá zpráva. Tou špatnou bylo, že je ošklivá, plná závad a naprosto anti-cool. Nicméně je 5210 můj oblíbený mobil a i nadále jej používám jako školící aparát pro mé děti. Předtím, než přejdou na smartphone, se kterým tráví přilepené k němu každý okamžik, musejí prokázat, že umí zacházet s mobilním telefonem pomocí 5210. Moje děti mu říkají "telefon hanby". Název vznikl podle toho, jak se stydí, když jsou se svými přáteli a mají jej zvednout před nimi. Bože, miluju jej!

Paul Henderson

Nokia 8310 (2002)

Bývaly doby, kdy kapesní zařízení chtěl mít každý co nejmenší, ne stále větší úhlopříčku tak jako dnes. Vzpomínáte si na iPod Nano vs. iPod Mini? 8310 byla Nano od Nokie. Naštěstí jsem byl ještě dítě, když jsem dostal do své miniaturní ručky tento svůj první telefon. Ale myšlenka, že by 5mm široká tlačítka na 8310 stačila pro dospělého muže, je směšná - a pravděpodobně i důvodem, proč táta předčasně telefon věnoval mně.

Ailis Brennan

Nokia N-Gage (2003)

Originální pokus Nokie o Game Boy / telefonní kříženec. Tak by se dalo nazvat jedno z nejhorších herních zařízení všech dob. Za prvé jste museli přístroj držet bokem při volání, což připomínalo ucho slona. Za druhé, pro výměnu herních karet, kterých bylo málo a většinou hrozné kvality, bylo nutné sejmutí krytu a vyjmutí baterie. Úplný propadák v každém ohledu.

James Ramsay

Nokia 3200 (2003)Celé dny toužíme po zrnitém rozlišení obrazu, polyfonních vyzváněcích tónech a neohrabaných tlačítcích? Nejspíš ne, ale pro všechny její nedostatky je Nokia 3200 opravdovou nostalgií milénia. Byla jedním z první řady barevných Nokií ranně osmdesátkových let. Ale její nejlepší vlastností byla svítilna, nacházející se na spodní části telefonu - velký pomocník, když se snažíte najít klíčovou dírku při plížení se v noci zpět domů po popíjení plechovek v parku s přáteli. Její design vám dovolil pořídit si vlastní kryty, nejoblíbenější volby v mé škole byly drahé automobily, sexy modelky a raper Tupac. Také měla pohotovostní životnost baterie mezi 150 až 300 hodinami. Co ty na to, Apple?!

Kevin Long

Nokia 6810 (2003)

Úhlednost ve stříbrné. Nokia 6810 přišla s příjemným, ale ne úplně nutným překvapením. Pravdou je, že ovládání přes multi-joystick bylo vážně frustrující, ale alespoň omezilo zveřejňovat více o svém soukromí. 6810 měla klávesnici pod otevíracím flipem. Znepokojivě nekvalitní a trochu směšnou. Netřeba říkat, že jsem plnohodnotnou QWERTY klávesnici použil přibližně třikrát v naší celoroční společnosti.

Ailis Brennan

Nokia 6085 (2006)

Nikdy nekončící radost z flip telefonu byla největší při ukončení hovoru s dramatickým zacvaknutím. To dávalo životu pocit důležitosti a to i v případě, že šlo o volání od svých rodičů nebo učitele klavíru.

Holly Bruce

Nokia 3250 (2006)

Když byla Nokia 3250 uvedena ve videoklipu Rihanny "SOS", teenageři po celém světě se hromadně hroutili. Úplně poprvé je k dispozici limetkově zelená nebo fuchsiová barva, má otočnou klávesnicí, která uživateli umožňuje volit mezi psaním textových zpráv a poslechem hudby. To jsou jediné dvě věci, které jsem v mém věku dospívání dělal. 3250 neustále, až do dnešního dne, vane mou myslí.

Lottie Stanners

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články