fb pixel 10 světových jeskynních skvostů – G.cz
Vyhledávání

10 světových jeskynních skvostů

Občas zalézt do jeskyně nemusí být ke škodě.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 2.10.2014, 22:00

   

1. Nový Zéland, jeskyně Waitomo

amusingplanet com amusingplanet.com qiito com qiito.com ourworldstuff com ourworldstuff.com Na obhlídku těchto jeskyní s sebou není nutné brát baterku – cestu vám totiž osvětlí unikátní druh zářících červů. I když mnoho žen větší náklonnost k hmyzu necítí, musí aspoň uznat, že procházka mezi těmihle červíky by byla vskutku kouzelným zážitkem.    

2. Thajsko, jeskyně Tham Lod

500px com 500px.com redbubble com john spies redbubble.com; Fotograf John Spies Tenhle velkolepý krápníkový chrám, kterým protéká řeka Nam Lang, se nachází na severu Thajska. Stalaktity, stalagmity, po konci prohlídky ani nebudete vědět, co je nahoře a co dole.    

3. Portugalsko, jeskyně u Algarve

mkalty org mkalty.org mkalty.org mkalty.org pinterest pinterest.com Slunce, písek, čistá, průzračná voda a mnoho podobných jeskyní vymletých do útesů pobřeží Algavre. Zrovna tato specifická chrámová jeskyně poblíž Lagosu je přístupná pouze z vody.    

4. Barma, jeskyně Kyaut Sae

telegraph com telegraph.com Jako vchod do jeskyně byl vystavěn buddhistický chrám a vnitřní prostory dodnes slouží jako místo pro meditace. Mniši turistům v návštěvě vnitřních prostor nebrání, ale i tak jsou jeskyně víceméně opomíjeny.    

5. Vietman, jeskyně Hang Son Doong

culturax.org culturax.org news.disttractify com news.disttractify.com Jedna z největších jeskyní světa byla teprve roku 1991 náhodou objevena jedním z místních obyvatel. Dlouhá přes devět kilometrů, s výškou dvou set metrů a šířkou 150 metrů v sobě ukrývá prudkou podzemní řeku a jedinečný přírodní ekosystém.    

6. Georgie, USA, jeskyně Ellison

nationalgeographiccom nationalgeographic.com ellerg.blogspot com ellerg.blogspot.com Každý zapálený jeskyňář by si slaňování téhle šílené díry chtěl jednoho dne odškrtnout ze seznamu. Jeskyně Ellison patří mezi nejhlubší v celých Spojených státech.    

7. Skotsko, Fingalova jeskyně

blognews am blognews.am forum.xcitefun net forum.xcitefun.net Zrovna tato jeskyně na neobydleném ostrově Staffa patří mezi nejkrásnější podmořské jeskyně na světě. Není nutné se ale hned rvát do neoprénu, můžete se k ní dostat loďkou a projít suchou nohou – v holínkách, samože.    

8. Arizona, USA, kaňon Antelope

panoramio com panoramio.com reddit com reddit.com theegotripper com theegotripper.com Turisty je kaňon Antelope v oblasti Navajo (pojmenované po indiánském kmeni Najavů) hojně navštěvovaný a není tomu divu. Ohromí vás záplavou teplých barev a hrou světla na červeném pískovci. Místy má kaňon hloubku až deset metrů a jeho šířka může být až na délku jedné paže.    

9. Zakynthos, Řecko, Modré jeskyně

googrece com googrece.com mustseemusttry com mustseemusttry.com holidays2zante com holidays2zante.com Z dokonalé modře vody a krásných skalních útvarů vám budou přecházet oči. Modré jeskyně můžete buď prozkoumat loďkou nebo v neoprenu, s kyslíkovou lahví na zádech. Jeskyně jsou na severním pobřeží ostrova, na dohled od Kefalonie.    

10. Rusko, poblíž sopky Mutnovsky, Ledová jeskyně

dailymail co uk dailymail.co.uk sowaddiction org sowaddiction.org Kolem sopky Mutnovsky je takovýchto jeskyní schovaných pod ledovcem mnohem více. Některé z nich fungují jako velké větrací šachty.    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články