10 staletých tipů pro hospodyňky, které nestárnou – G.cz
Vyhledávání

10 staletých tipů pro hospodyňky, které nestárnou

Kdysi největší tabáková továrna ve Velké Británii, Gallaher's Cigarette, se proslavila svým ženským pracovním kolektivem, ale také kartičkami, které dávaly cenné rady hospodyňkám. Sami se podívejte, že některé z nich platí dodnes.

Václav Rybář
Václav Rybář 27.3.2017, 13:00

1. Pítko pro slepice

Jednoduchá finta s lahví a miskou. Voda v lahvi se vyprazdňuje postupně, jak slepice postupně upíjejí. Jednoduchá samoobsluha, kterou si doma snadno vyrobíte.

2. Obvazy

Nudí vás dokolečka vyměňovat obvazy, protože jejich vlhkost tělo absorbuje? Jednoduše jeden neuvázaný konec namočte do konvičky s vodou. Savá látka si sama další vodu obstará.

3. Zapalování sirky ve větru

Nedaří se vám škrtnout sirku v silném větru? Roztřepte její kraje blízko hlavičky. Dřívko snáze chytne a plamen bude větší a tedy odolnější povětrnostním vlivům.

4. Čerstvé květiny po celý týden

Kupujete řezané květiny několik dní předem? Vezměte bramboru, nařízněte jí a stonky rostlinek do ní zasaďte. Květina si vezme živiny z brambory a vydrží v perfektní kondici klidně celý týden.

5. Jak se správně chodí se džbánem pro vodu

Abyste obsah džbánu nevylili nebo neutrhli ucho, použijte palec k zajištění hrdla. Váha se lépe rozloží, nádoba se lépe ponese a riziko vylití se sníží na minimum.

6. Aby byl štětec špinavý jen na té správné straně

Jste vždycky při malbách krajinek zamazaní? Řešení je jednoduché. Vystřihněte v papíru díru o velikosti vašeho štětce a vytvořte tak zábranu, aby barva nestékala po rukojeti na prsty.

7. Skvrny od pera lze zachránit

Vyteklo vám do náprsní kapsy plnící pero nebo se vám od něj umazal kapesník? Nechte je louhovat v mléce a všechny skvrny zázračně zmizí.

8. Jak zvýšit kapacitu plic

Tohle je pro kuřáky čtoucí tyto kartičky jistě velmi důležité. Kapacitu plic lze zvýšit jednoduchým cvičením. Každé ráno se postavte na špičky nohou a vypněte hrudník. Nadechněte se z plných plic a po chvilce vydechněte. Vaše hruď se postupně naučí vypnout tak, že plíce pojmou více vzduchu.

9. Jak odfouknout cihlu

Vsaďte se s kamarády, že dokážete odfouknout cihlu. Poté, co to sami zkusí a nepodaří se jim to, položte cihlu na papírový pytlík a foukněte do něj. Pytlík se nafoukne a rozhoupe cihlu, která spadne. Gratulujeme, vyhráli jste sázku.

10. Jak na ucpaný nos

Máte rýmu a lékárna už má zavřeno? Žádný strach, místo medicíny můžete použít špetku soli a teplou vodu. Sůl si držte těsně pod nosem a souběžně kloktejte horkou vodu. Brzy se vám uleví.

A TADY se podívejte, jak v padesátých letech cestovala miminka v letadle.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu