10 povedených Supermanových příbuzných – G.cz
Vyhledávání

10 povedených Supermanových příbuzných

Kal-Ela alias Clarka Kenta alias nejmocnějšího superhrdinu všech dob znají všichni. Ale co jeho rozvětvenou famílii, kamarády z nedalekých planet nebo zvířecí mazlíčky? Všem přitom sviští lasery z očí!

Václav Rybář
Václav Rybář 21.4.2014, 14:15

1. Superboy

superboy Jeden ze čtyř Supermanů, kteří se objevili po Supermanově „dočasné smrti". Prapůvodní komiksový Superboy byl vlastně jen Supermanem v teenagerském věku, ale tenhle nový byl klonem ze Supermanových vlastních buněk (zatímco ostatní tři Supermani byli jen slabší náhražky). Po Supermanově návratu se ze Superboye stal sidekick a přijal identitu Clarkova synovce Connera.  

2. Supergirl

supergirl Kara Zor-El je další obyvatelkou Kryptonu, které se podařilo uprchnout zkáze planety. Na Zemi se dostala později než Kal-El, protože neměla tak rychlou loď. Lex Luthor ji ovšem ozářil černým kryptonitem a v hypnóze jí napovídal, že je nájemným vrahem, který musí Supermana zabít kvůli dávné rodinné mstě. Naštěstí se z toho holčina včas vzpamatuje.  

3. Powergirl

powergirl Druhá, méně temná verze Kary Zor-El, která odstartovala v pomalejší lodi než Kal-El a dorazí na planetu Zemi ve svých osmnácti. Ve stázi ovšem byla napumpována kryptonskými vědomostmi a o Zemi neví vůbec nic, takže má trochu problém se tu zadaptovat.  

4. Halk Kar

halkkar_ Mimozemšťan, který ztroskotá na Zemi a je zachráněn Supermanem. Ztratil paměť, ale má podobné superschopnosti jako Superman, jen o trochu slabší. Časem začne Supermanovi dělat do Lois, takže se ti dva poperou, následkem čehož Halk přijde zpátky k sobě a vzpomene si na to, že není z Kryptonu, ale z nedalekého Thoronu, což vysvětluje trochu odlišné superschopnosti. Superman mu pomůže opravit loď a Halk se vrací na rodnou planetu.  

5. Mon-El

halkkar Mimozemšťan z planety Daxam, kde žijí Daxamité, potomci Kryptoňanů, kteří se vydali prozkoumávat vesmír ještě před zkázou planety. Díky pozměněné DNA matrici jsou imunní vůči účinkům kryptonitu, ale olovo u nich způsobuje smrtelnou otravu. Mon-El přiletěl na Zemi v pondělí a uměl totéž co Superman, proto Mon (Monday jako pondělí) a El jako rodinné jméno Supermana. Superboy ho ovšem podezíral z podvodu a proto na něj použil falešný kryptonit vyrobený z olova. Jaká to ironie. Mon-El se kvůli otravě musel přestěhovat do fantomóvé zóny, která postup jeho otravy zpomalila.  

6. Bizzaro

bizzaro Tady bychom mohli povídat hodně dlouho. Bizzaro vznikl poté, co se Superman omylem přimotal k duplikačnímu paprsku. Rázem tu byl druhý Superman, ovšem pouze coby nedokonalá kopie s inteligencí pětiletého dítěte, některými přehozenými superschopnostmi a hlavně dost mizerným sebevědomím. Superman se ho snažil dostat pod kontrolu, ale trochu se to vymklo z rukou. Bizzaro je vděčná postavička, ke které se scenáristé rádi a často vrací.  

7. Superpes Krypto

krypto Krypto je vlastně supermanská Lajka . Když Jor-El zkoušel prototyp rakety, kterou pošle Kal-Ela vstříc Zemi, poslal nejdřív na oběžnou dráhu jeho oblíbeného psa. Ten se pár let po Kal-Elovi taky dostal na Zemi a dělal svému bývalému páníčkovi společnost. Umí létat, umí střílet lasery a vůbec všechno. Prostě nejlepší přítel superčlověka.  

8. Superkočka Streaky

streaky Supergirl měla jednou kočku a po vědeckém experimentování na kusu kryptonitu se ta kočka k šutru dostala a trochu si lízla. Jistě, scenáristé v šedesátých letech po haldě trávy příliš fantazie nepotřebovali. Z kočky se prostě stala superkočka a basta. Tuhle legii supermazlíčků naštěstí v moderních komiksech nepotkáte.  

9. Superklisna Comet

comet Superklisna vůbec nepochází z Kryptonu. Kdysi dávno to byl kentaur v antickém Řecku. Poté, co se ho snažil jistý černokněžník otrávit, proměnil se v koně a získal nesmrtelnost (scenáristé opět těžce pod drogami), takže se tu a tam někde objevil a vypomohl Supermanovi a jeho známým. Když kolem planety, na které se nachází, prosviští kometa, promění se v člověka. Proč? Protože proto!  

10. Superopice Beppo

beppo Beppo byl testovací opicí v Jor-Elově laboratoři. Jor-El ho dokonce ukryl do Kal-Elovy rakety, aby si měl Superman s kým hrát po přistání na Zemi. Beppo ovšem hned po přistání utekl a ukryl se v džungli, kde pár let žil s ostatními opicemi. Beppo měl samozřejmě všechny superschopnosti co Superman, včetně vyšší inteligence, takže když ho přestalo bavit grilování lvů laserovým zrakem, vyhledal Supermana a začal mu dělat společnost.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články