10 nejromantičtějších míst na světě

Obrázek uživatele Elsa K.
25.09.2014, 20:00
Tahle místa jsou pořádná oblaka, ze kterých žádný zamilovaný vznášející se metr nad zemí rozhodně nemůže spadnout. A pokud vaše láska uvadá, dostane tu pořádnou sprchu. 
    Tohle je žebříček nejromantičtějších míst podle serveru escapehere.com. My vám ale brzy přineseme svůj vlastní.  

1. Paříž, Francie

foundtheworld-com foundtheworld.com Rozkošné město evropského hříchu a zároveň něhy, plné šarmantních kavárniček, vinárniček, předzahrádek a umění. A hlavně umění žít. Na to všechno dohlíží pevná a zároveň křehká Eiffelovka. Paříž prostě nelze nemilovat a už vůbec nejde se v ní nemilovat.    

2. Santorini, Řecko

oiasantorinihotels-blogspot-com oiasantorinihotels.blogspot.com Nejromantičtější západy slunce odrážejícího se od vodní hladiny, všeobjímající modrobílá kombinace, která zároveň uklidňuje i nabuzuje smysly. V minulosti se souostroví jmenovalo Kallístē (v překladu "Ta nejkrásnější"). Původní ostrov Théra zničila v 17. století př. n. l. sopečná erupce. Na Santorini ale pořád sem tam něco vybuchuje. Romantika totiž plodí vášeň.    

3. Casablanca, Maroko

picpicx-com-casablanca picpicx.com Nejkosmopolitnější marocké město, které proslavila americká romanťárna z roku 1942 s Humprey Bogardem a Ingrid Bergmanovou. Arabské ženy tu nechodí zahalené a francouzský vliv je tu patrný na každém kroku.    

4. Benátky, Itálie

foundtheworld-com2 foundtheworld.com Gondoliéři, holubi a karneval. Malebnost tu vyplňuje cihly místo zdiva. Pokud byste se chtěli políbit na každém z mostů, počítejte s 400 polibky. Benátky jsou magnet pro zamilované a podle toho to v nich v sezóně vypadá. Něco víc si o nich přečtěteZDE    

5. Bora Bora, Francouzská Polynésie

tahiti-com-bora-bora tahiti.com Ostrov Bora Bora svádí k lásce až kýčovitě. Váš mozek se tu prakticky nevyhnutelně zresetuje do romantického módu. A nezbude vám nic jiného než se válet na bělostné pláži, popíjet koktejl se svou drahou polovičkou a poslouchat šumění vln.    

6. Belize

destination360-com-belize destination360.com Azurové moře, pláž kam oko dohlédne, svěží tropický prales a dusno – nejen ve vzduchu, ale i erotické. Belize ve vás zažehne vášeň, ale umí i přihodit jiskru do té vyhasínající.    

7. Maledivy

cherchersonvoyage-com-maledivy cherchersonvoyage.com Ostrov zastrčený v Indickém oceánu je oblíbenou destinací párů toužících po luxusní, intimní a snové relaxaci. Je jedno, jestli si budete o překot sdělovat dojmy z potápěčských výletů mezi korálové útesy nebo se beze slova procházet ruku v ruce po nekonečných bílých plážích omývaných tyrkysovým mořem. Maledivy vás prostě i proti vaší vůli až nechutně zharmonizují.    

8. Grand Canyon, Severní Arizona

lonelyplanet-com lonelyplanet.com Kaňon, který vytvořila řeka Colorado v Severní Arizoně, vám sebere dech. Ocení ho hlavně dobrodružnější zamilované páry, které se nezaleknou strmých útesů a hlubokých strží. Odměnou jim bude výhled snů. Pro ty odvážnější je jako dělaná vyhlídka se skleněnou průhlednou podlahou ve výšce 1220 metrů.    

9. Tádž Mahal, Indie

travelsworlds-com travelsworlds.com Monumentální pomník v Ágře ve státě Uttarpradéš v Indii nechal vystavět indický mughal Šáhdžahán na památku své zesnulé ženy, která zemřela v 36 letech při porodu jejich čtrnáctého dítěte. Může být, proboha, něco romantičtějšího? Podle pověstí mughalovi u smrtelné postele jeho ženy náhle zešedivěly vlasy. Po dvouletém státním smutku, během kterého bylo zakázáno slavit, poslouchat hudbu, nosit šperky a vonět se, se vrhl do budování mazolea, které svou nádherou dodnes odzbrojuje zástupy turistů, nejen těch zamilovaných.    

10. Tahiti, Francouzská Polynésie

expedia-com-tahiti expedia.com Bungalovy s doškovou střechou na dřevěných pilotech nad křišťálově čistou vodou jsou synonymem pro ráj. V podstatě se není co divit vzbouřencům z lodi Bounty, že se vrátili zpět. Tahiti si zamiloval i slavný francouzský malíř Paul Gauguin. Stejně jako kdokoli, kdo se tu ocitl.    

Komentáře

Doporučeno pro vás