10 nejoblíbenějších aut mezi fotbalisty – G.cz
Vyhledávání

10 nejoblíbenějších aut mezi fotbalisty

Těmi britskými samozřejmě, protože ti si pořádné káry mohou dovolit. Fantazie a vkusu se jim ale bohužel často nedostává.

Václav Rybář
Václav Rybář 14.8.2014, 10:00

1. Range Rover

rangerover-lwb-2014-front-static Jasná volba. V anglické lize napočítala britská společnost Oracle Finance celkem 28 kousků. Fotbalisté totiž potřebují prostor (= chtějí autem vozit kamarády, aby se mohli pochlubit), navíc je Range pořád vnímána jako domácí značka a základní Range patří k levnějším autům, pokud bereme v úvahu kopáčské platy.  

2. Bentley Continental GT

contispeed Těžko říct, co se fotbalistům na tomhle zavalitém a dvě tuny těžkém kupátku líbí. Jasně, je to Bentley, což přímo křičí luxus. Jasně, umí být hodně rychlé (Continental GT Speed má až 616 koní a maximálku za hranicí 320 km/h), ale když ho má dalších šestadvacet borců, tak nějak se ta výjimečnost vytrácí, ne?  

3. Range Rover Sport

2014_range_rover_sport_37_1024x768 Se čtyřiadvaceti kousky typický vůz pro ty, kdo chtějí bezpečnost a rozměry SUV, aniž by obětovali rychlé svezení. Nově se bude vyrábět i model SVR, který nabídne 550 koní a dokonce umí slavný Nürburgring rychleji než některé zatraceně ostré německé sedany. Při krájení zatáček ale budete kvůli vysokému těžišti tak trochu jako na kolotoči, protože s vámi bude odstředivá síla pěkně házet. Někoho to ale zjevně baví a je ochoten si za to připlatit.  

4. Audi Q7

q7 Těžkotonážní SUV od Audi, pokud možno pěkně s macatou V12. Váha bude sice atakovat v plném obsazení tři tuny, ale vzhledem k rozměrům auta bude každý vědět, že na to máte. Jen musíte zatajit, že ho máte v rámci sponzorství, takže audinami musí jezdit celý tým. V lize se může kvésedmičkou pyšnit 21 hráčů.  

5. BMW X5

x5 Těžko říct, jestli se do těch osmnácti kousků počítají i X6, což jsou mírně zaoblenější dvojčata modelu X5, ale nejde o nic jiného než konkurenci pro Q7 (BMW začíná o jednu lichou řadu níž – X1 vs. Q3, X3 vs. Q5 atd.). Nejlepší je samozřejmě pořídit v plné palbě a s modelem X5M, který umí z nuly na sto za čtyři sekundy. Splašenější stodolu jste neviděli!  

6. Porsche Cayenne

cayenne Možná je trnem v oku fanoušků klasického Porsche 911, ale Cayenne je už léta největším bestsellerem stuttgartské značky. Nabízí se v několika odrůdách, včetně hodně rychlého Cayenne Turbo S a přesvědčí odpůrce svými špičkovými jízdními schopnostmi, které si přeci jenom půjčují něco z poršácké DNA. V Anglii oslovilo šestnáct mistrů kulatého nesmyslu.  

7. Lamborghini Gallardo

gallardo A tady už se dostáváme k malému rozmazlování. Tyhle auta jsou na machrování. Vejde se do nich jen přítelkyně nebo milenka, do kufru dáte leda ty kopačky, ale když vás honí paparazzi, vypadáte prostě v Lambu jako hvězda. Co na tom, že je to ten levnější model, prostě se na něj dobře kouká a ještě líp se v něm jede. Třináct kousků.  

8. Ferrari 458 Italia

458 Tohle je věc stavovské příslušnosti. A kdo jiný, než fotbalisti by měl ctít svůj oblíbený tým? Někomu sedí Lambo a jeho divokost, jiný ocení bohatou historii a jistou exkluzivitu, kterou sebou nesou modely od Ferrari. Přímá konkurence Gallarda je sice na rozdíl od jiných modelů spíše masovkou, ale tomu odpovídá i relativně příjemná cenovka.  

9. Maserati Gran Turismo

maserati Když nemáte na Lambo nebo Ferrari, ale přesto chcete italskou exotiku, musíte si počíhat na Maserati. Designem a zvukem možná oblbnete méně znalé fanynky a můžete trochu kecat, když se zeptají, jestli je to Ferrari. Jde přece o stejný koncern, takže si zas tolik nevymýšlíte. Ale vaše ego se při podobné otázce přeci jenom trochu scvrkne.  

10. Aston Martin DB9

db9 Minimálně tři hráči v lize si splnili své bondovské sny a zároveň se prezentují jako opravdoví patrioti (co na tom, že Astona už Britové nevlastní... sám o sobě je britský až až). Jen škoda, že DB9 je technologicky poněkud archaický, na druhou stranu se můžete prezentovat jako ctitelé starých hodnot. Když to neudělá dojem na bulvár, tak na trenéra určitě.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články