10 nejobávanějších ghett ve východní Evropě: Tady byste rozhodně žít nechtěli – G.cz
Vyhledávání

10 nejobávanějších ghett ve východní Evropě: Tady byste rozhodně žít nechtěli

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Když se řekne slovo ghetto, vybaví si většina z nás vyloučenou lokalitu s rozbitými domy a hromadami odpadků. V Česku platí za nejslavnější ghetto Chanov, které na sebe naposledy upozornilo ve skoro už legendárním seriálu Most! Z evropského hlediska se však bohužel nejedná o žádnou raritu. Udělali jsme malý průzkum a našli ta nejobávanější ghetta ve východní části našeho kontinentu. Podívejte se do galerie.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 3.2.2019, 11:34

Rozšířený problém

Špatná adresa, na které by nejspíš nikdo dobrovolně bydlet nechtěl, pro většinu obyvatel ghett se však jedná o jedinou možnost útočiště. Podle analýzy sociálně vyloučených lokalit, které provedlo v roce 2015 Ministerstvo práce a sociálních věcí, se na území České republiky nacházelo přes 600 sociálně vyloučených lokalit, ve kterých žilo až 115 tisíc obyvatel. Situace se však v Česku postupně zlepšuje, to se ovšem nedá říct o zemích na východ od nás.

U našich slovenských sousedů platí za nejslavnější ghetto sídliště Luník IX. které se s bulharským sídlištěm Stolipinovo přetahuje o titul největšího romského ghetta v Evropě. Pokud byste se na košické předměstí chtěli vydat na dobrodružnou výpravu, budete muset využít autobusovou linku, která sem zajíždí jen jednou denně. Taxikáři sem totiž odmítají jezdit. A dost podobně je to i v dalších ghettech v Bulharsku a Rumunsku. Podívejte se na malý výběr těch nejobávanějších míst, který jsme pro vás navybírali. Najednou se to u vás ve městě nezdá tak hrozné, nebo?

A víte, že dnes slaví TV Šlágr neboli MTV pro důchodce narozeniny?

Podobné články

Doporučujeme

Další články