10 nejobávanějších ghett ve východní Evropě: Tady byste rozhodně žít nechtěli

Když se řekne slovo ghetto, vybaví si většina z nás vyloučenou lokalitu s rozbitými domy a hromadami odpadků. V Česku platí za nejslavnější ghetto Chanov, které na sebe naposledy upozornilo ve skoro už legendárním seriálu Most! Z evropského hlediska se však bohužel nejedná o žádnou raritu. Udělali jsme malý průzkum a našli ta nejobávanější ghetta ve východní části našeho kontinentu. Podívejte se do galerie.

Rozšířený problém

Špatná adresa, na které by nejspíš nikdo dobrovolně bydlet nechtěl, pro většinu obyvatel ghett se však jedná o jedinou možnost útočiště. Podle analýzy sociálně vyloučených lokalit, které provedlo v roce 2015 Ministerstvo práce a sociálních věcí, se na území České republiky nacházelo přes 600 sociálně vyloučených lokalit, ve kterých žilo až 115 tisíc obyvatel. Situace se však v Česku postupně zlepšuje, to se ovšem nedá říct o zemích na východ od nás.

U našich slovenských sousedů platí za nejslavnější ghetto sídliště Luník IX. které se s bulharským sídlištěm Stolipinovo přetahuje o titul největšího romského ghetta v Evropě. Pokud byste se na košické předměstí chtěli vydat na dobrodružnou výpravu, budete muset využít autobusovou linku, která sem zajíždí jen jednou denně. Taxikáři sem totiž odmítají jezdit. A dost podobně je to i v dalších ghettech v Bulharsku a Rumunsku. Podívejte se na malý výběr těch nejobávanějších míst, který jsme pro vás navybírali. Najednou se to u vás ve městě nezdá tak hrozné, nebo?

A víte, že dnes slaví TV Šlágr neboli MTV pro důchodce narozeniny?


Komentáře

Doporučeno pro vás