10 nejkrásnějších vodopádů světa

Aspoň jeden z nich musíte v životě vidět na vlastní oči.

1. Andělský vodopád, Venezuela

lok news.distractify.com Tento nejvyšší vodopád světa třikrát převyšuje Eiffelovu věž. Měří neuvěřitelných 979 metrů. Komu z vás tenhle pohled lehce připomenul animák Vzhůru do oblak?  

2. Vodopády Iguazu, Argentina

Iguazu Falls in Argentina Na hranicích mezi Argentinou a Brazílií se ocitá největší systém vodopádů, který na Zemi můžete kdy spatřit. Největšímu z nich se přezdívá Ďáblův chřtán.  

3. Niagarské vodopády, Kanada

Niagara Falls in USACanada Nejznámější vodopády na světě jsme nemohly vynechat. Leckdo by si myslel, že Niagárský vodopád je jen jeden - Podkova, ten největší a patrně nejznámější. Jsou celkem tři. Americký vodopád a nejmenší, Nevěstin závoj. Oba se už ocitají na území USA. Na cestě Severní Amerikou se u nich musí každý povinně zastavit.  

4. Yosemitský vodopád, Kalifornie, USA

yosemite falls kalifornie Nachází se v národním parku u pohoří Sierra Nevada. Je rozdělený na horní a dolní vodopád, dělí je ještě řada kaskád. Jeho celková výška je 739 metrů.  

5. Vodopád Kaieteur, Guyana

Kaieteur Falls in Guyana Vodopád obklopuje stejnojmenný národní park a už jen z fotografie musí každý uznat, že je na něj velkolepý pohled. Největší turistický ruch se mu překvapivě vyhýbá.  

6. Sutherland Falls, Nový Zéland

Sutherland Falls New Zealand Pojmenován po svém objeviteli Donaldu Sutherlandovi v roce 1880 patří tenhle vodopád mezi nejdelší na světě - 580 metrů. Spadá ve třech kaskádách a scenérie je to úžasná.  

7. Vodopády Nohkalikai, Indie

Nohkalikai Falls India Bouřlivý pohled pro své návštěvníky mohou nabídnout krásné, pro místní obyvatele mystické vodopády, které padají z skalního převisu vysokého 335 metrů. Nachází se cca 15 kilometrů od nejdeštivějšího místa na světě, jejich okolí je porostlé hustými lesy.  

8. Viktoriiny vodopády, Zimbabwe

Victoria Falls in Zimbabve Ani Viktoriiny vodopády jsme nemohly opomenout. Útes, ze kterého padá voda, je vysoký 120 metrů. Leží na hranicích mezi Zimbabwe a Zambií a jako první je zmapoval Čech, Emil Holub.  

9. Plitvické vodopády, Chorvatsko

Plitvice Falls in Croatia Plitvické vodopády nepatří mezi ty největší, ale množství jejich kaskád je na pohled nesmírně okouzlující. Barva vody se mění od azurově modré po tmavě modrou v závislosti na množství minerálů, které obsahuje.  

10. Zlaté vodopády, Island

Gullfoss (Golden Falls) in Iceland Velkolepý pohled zažijete u dvoustupňového Zlatého vodopádu, který je u turistů na jihozápadě Islandu velice populární. Nachází se v kaňonu řeky Hvita a rokle, do které se řítí voda, je hluboká cca 70 metrů.  

Komentáře

Doporučeno pro vás