10 nejhorších věcí, které můžete udělat, když je vám 20 – G.cz
Vyhledávání

10 nejhorších věcí, které můžete udělat, když je vám 20

O pár let později budete mlátit hlavou o zeď.

Nikol von Rakonitz
Nikol von Rakonitz 17.10.2018, 17:00

1. Najet si na životní styl, který si nemůžete dovolit

Odmaturujete, odstěhujete se do většího města za studiem nebo prací a snažíte se rychle zapadnout do nějaké skupiny, se kterou se aspoň ze začátku svezete. Průšvih nastává, když zjistíte, že to je jízda, kterou nemůžete zvládnout. Ať už finančně, psychicky nebo fyzicky.

2. Kalit extraligu

Ve dvaceti na vás tahle nekonečná diskotéka není vidět, ale ve třiceti budete těžce litovat prohulených cigaret a vypitých flašek pokaždé, když se podíváte do zrcadla. A ne, spravit se to už pak nedá.

3. Dát na radu rodičů

A vybrat si studijní obor, který se líbí jim a ne vám. Strávit pět let nad něčím, co vás vlastně ani moc nezajímá a nebaví, a po promoci jít dělat vlastně úplně něco jiného, což se přesně stane asi čtvrtině vysokoškoláků. To je prostě fail.

4. Zahodit nejhezčí léta života v nefunkčním vztahu

Když je vám dvacet, je vaší povinností si sobecky užívat života a věnovat se sám sobě, rozvíjet svoje schopnosti, vědomosti, nabírat zkušenosti... ne neustále řešit kraviny a ztrácet čas a energii.

5. Nedávat si prachy stranou

I kdyby to mělo mít kilo měsíčně... jednou se vám fakt bude hodit.

6. Spolubydlet s nejlepší kámoškou

Tohle se týká spíš holek. Nejjednodušším způsobem, jak přijít o nejlepší kamarádku, je začít s ní rozjíždět byznys nebo se s ní sestěhovat do jednoho bytu. To prostě nikdy nedopadne dobře.

7. Vyzvracet na sociální sítě celý svůj život

Čím dřív si osvojíte určitá pravidla chování na internetu, tím lépe. Soukromí je v dnešní době velká vzácnost, proč se ho vzdávat...

8. Posílat chlapcům lascivní fotečky

I v případě, že jste si stoprocentně jistí, že vás partner miluje a nikdy by vaše fotografie nezneužil, nedělejte to. Pokud je nezneužije on, udělá to někdo jiný, kdo se k nim dostane. A že se k nim časem prostě určitě někdo dostane...

9. Půjčovat si prachy

Pokud to není za účelem záchrany života, určitě se vyhněte jakýmkoli půjčkám. Zejména ve dvaceti, kdy je vaše budoucnost víc než nejistá a vy nevíte, jestli si budete moct dovolit zajít příští měsíc na večeři, natož abyste někomu něco pravidelně spláceli. Highway to hell.

10. Rodit děti

O tikání biologických hodin nemůže býr řeč, tak proč si hned na začátku dospělosti takhle naložit? Času dost, buďte trochu sobci a dělejte věci, na které už za deset let budete staří, věci, na které se nebudete cítit a na které nebudete mít čas.

A tady 13 důvodů, proč jsou ženy boží.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články