10 nejhorších věcí, co můžete udělat na Facebooku

Facebook, téma číslo jedna našich životů. Ochotně mu dáváme osobní údaje, se kterými pak nakládá podle vlastní potřeby, přesto ho milujeme a fungujeme na něm skoro nonstop. Podobně jako alkohol je tahle sociální síť špatný pán, ale dobrý sluha –hlavně pokud se v jeho rámci vyvarujete dělání následujících deseti věcí.

1. Rozejít se prostým zrušením označení "ve vztahu"

Ano, vyřešíte to tím jednou provždy (pokud má vaše teď už expolovička aspoň trochu důstojnosti), ale no tak, to se přece vážně nedělá!

2. Schválit rodičům žádost o přátelství

Možná je tím urazíte, ale za žádných okolností to nedělejte. Stejně si před nimi okamžitě všechny příspěvky skryjete, navíc riskujete, že se virtuálně potkají s vašimi kamarády.

3. Přidat si nejvlezlejšího kolegu z práce

Změníte si profilovku? Do vteřiny vám pod ní přistane srdíčko. Tenhle člověk reaguje i na to, kterých událostí se zúčastníte, sleduje každý váš pohyb... Brr.

4. Nechávat si v galerii fotky starší tří let

Uvědomte si, že nechat se zvěčnit s holým zadkem na náměstí bylo cool dříve, nikoliv nyní. Hříchy minulosti by měly zůstat ukryté hluboko v paměti vás a vašich kamarádů.

5. Hrát hry

Možná o tom ani nevíte, ale vaše průběžné skóre a pozvánky otravují vaše kamarády.

6. Pravdivě vypisovat, "co se vám honí hlavou"

Facebook je platforma, médium, v rámci kterého se můžete prezentovat, jak jen chcete. Někdo to dělá chytře, někdo hloupě, hlavní ale je nevypisovat tam pravdu, obzvlášť ne, když máte trápení nebo upito.

7. Sdílet výsledky osobnostních testů

Primárně byste si je vůbec neměli dělat. Možná je to sranda, ale tahá to z vašeho profilu spoustu osobních informací. Pokud ale musíte, uvědomte si, že legrační to přijde jen malému zlomku vašich kontaktů. Zbytek vás má za blbečka.

8. Zapojit se do diskuze s naštvaným cizím člověkem

Tohle doslova nepotřebuje komentář. Věcnou diskuzi na Facebooku fakt nehledejte.

9. Projíždět profily starých známých

Nejdřív se budete smát, pak jim začnete závidět, nakonec se s nimi zapovídáte a už se jich nezbavíte, nebo hůř, skončíte s depresí a otázkou, co to, sakra, (ne)děláte se svým životem.

10. Zrušit si ho

Za žádnou cenu si Facebook nerušte. Stejně se tam jednou vrátíte, a pak budete poslouchat strašně moc debilních komentářů.

A tady čtěte, proč se vám vyplatí na Facebooku spamovat.


Komentáře

Doporučeno pro vás