fb pixel 10 nejhezčích bazénů světa – G.cz
Vyhledávání

10 nejhezčích bazénů světa

Koupili jste si plastovou obruč v Baumaxu a máte pocit, že konečně máte bazén? Srolujte tu estrádu a podívejte se, jak se to má dělat.

Václav Rybář
Václav Rybář 25.3.2014, 09:00

1. Betaverze moře

tropicalislands Německý vodní svět Tropical Islands stojí kousek od Berlína, v bývalé továrně na vzducholodě. Je tu písek, jsou tu slunečníky a je tu vlhkost jak v rovníkové Africe. A samozřejmě spousta chlorované vody. Pro dokonalou iluzi tu můžete i přespat ve stanu.  

2. Bazénový masakr

khosamui Nejslavnější thajská pláž nabízí i resort jménem The Library, kde se můžete koupat v krvi neviňátek. Ne, děláme si legraci. Červená barva nepochází z vody samotné, je způsobena vydlážděním samotného bazénu kombinací rudých, oranžových a žlutých kostiček.  

3. Ďáblův jícen

devilspool Na vršku Viktoriiných vodopádů je malý bazén, z nějž voda přepadává přímo do hlubin. Přírodní infinity pool je zcela bezpečný, protože vás od pádu dolů chrání masivní kamenná zeď. Tu ovšem z břehu nevidíte, takže vlézt nebo rovnou skočit do tohohle bazénu vyžaduje trochu odvahy.  

4. Halová hloubka

nemo33 Zahrajte si na lidskou ponorku v bruselském bazénu Nemo 33, nejhlubším vnitřním bazénu na světě. Název hovoří za vše – třiatřicet metrů hloubky, chlorovaného a vyhřátého vodního sloupce. Teplo je i u dna, takže se nemusíte soukat do neoprenů.  

5. Až po okraj

skypark Nádherná vyhlídka z pětapadesátého patra, kde se voda valí přes okraj mrakodrapu. Tak to vypadá v singapurském hotelu The Marina Bay Sands a jeho výstavním infinity poolu jménem Skypark. Věčná škoda, že bazén stojí na střeše nejdražšího hotelu na světě, ale každá sranda něco stojí.  

6. Žralokům vstříc

goldennugget Kasino Golden Nugget v Las Vegas vám nabízí jednu z nejadrenalinovějších koupaček. Bazén obtáčí obří mořské akvárium a jeho součástí je třípatrová skluzavka, která vede skrz akvárium plné žraloků. Od těch vás dělí jen průhledné, ale naštěstí dostatečně tlusté sklo.  

7. Moře u moře

sanalfons San Alfonso Del Mar v Chile je nejdražším bazénem na světě. Má na délku zhruba kilometr a v nejhlubším místě má 38 metrů. Taková legrace něco stojí, konkrétně tedy 1,6 miliardy dolarů. Není to překlep. Je to magořina, tím spíš, že bazén stojí vedle moře a je v něm taky slaná voda (nicméně asi o poznání míň žraloků).  

8. Zlato, pojď do vody

lhasa Tenhle bazén je v hotelu ve výšce skoro čtyři tisíce metrů nad mořem. Ale to je nuda. Jeho dno i stěny jsou vykládané zlatem. Buď oslepnete nebo v něm ztratíte svojí zlatou kreditku. S ničím jiným se v hotelu St. Regis v Lhase totiž nedoplatíte.  

9. Ty panoramata

cambrian V hotelu Cambrian, ve švýcarském Adelbodenu, nabízí hostům vnější vyhřívaný bazén, kterým vám poskytne božskou vyhlídku na horské velikány. Podobné bazény najdete i v Německu a Tatrách, ale jsou alpy a Alpy. Tohle jsou ty s velkým A.  

10. Zámecká koupačka

hearst Hearst Castle v americké Kalifornii je přehlídkou kýče a umění. Je dechberoucí, je přeplácaný, prostě z něj přechází oči na všechny strany. To platí i o bazénu, který vypadá jako výstřelek římských císařů. Vykoupat se v něm nemůžete, ale potomci Randolpha Hearsta v něm prý čas od času pořádají divoké večírky. A každý zaměstnanec má právo se v něm jednou ročně smočit. Benefit jak víno.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články