fb pixel 10 naprostých nutností v americkém domě snů – G.cz
Vyhledávání

10 naprostých nutností v americkém domě snů

Sháníte bydlení v Americe? Tady máte deset věcí, které průměrný Američan po průměrném domě vyžaduje. Asiat žasne, Evropan se diví...

Václav Rybář
Václav Rybář 12.5.2018, 13:01

Po několika měsících návštěv, zpovědí a sledování nejrůznějších amerických reality show o nákupech, prodejích a výměnách domů, jsem si udělal celkem jasnou představu o tom, co průměrný americký pár od nového domu za 300 tisíc dolarů očekává. Schválně se zkuste trochu inspirovat.

1. Parkety/Plovoucí podlahy

Při prvním kontaktu s novým domem jednoznačně hraje prim podlaha. Jakmile Američan vidí koberec, dostává osypky. Je to ta chundelatá věc, do které se zašlape všechen bordel (protože v Americe se nikdo nezouvá), která nasákne vším rozlitým vínem a pivem. Oproti tomu parkety se dají vždycky vyčistit a v nejhorším případě i znovu ohoblovat, což je v očích Američana staví ještě daleko nad dlažbu.

2. Kuchyň s ostrůvkem

Kuchyň je v americkém podání vlastně společenská místnost. Nemusí být nutně spojená s obývákem, ale musí v ní být dostatek místa nikoliv pro vaření, ale pro pobavení hostů. Onen ostrůvek tu není pro snažší pobíhání mezi přípravou a vařením, ale slouží k tomu, aby se kolem něj sesedli hosté a měli si kam postavit víno.

3. Nerezová trouba

Spotřebiče v kuchyni musí být moderní a nejlépe s nerezovým povrchem. Američané se naučili nesnášet plastové bílé povrchy, co se snadno zašpiní. Lednička by tedy ideálně měla být taky nerez, s křídlovými dveřmi a zásobníkem na led.

4. Žulová kuchyňská deska

Nad tímhle zůstává rozum stát, ale žulové pracovní desky jsou zjevně hrozně trendy. A co je horší než obyčejná dřevěná deska? Dřevěná deska s imitací žuly. To je hřích, který si okamžitě žádá cestu do Hornbachu (v tomhle případě tedy do Home Depot).

5. Koupelna se dvěma umyvadly

Jaká je šance, že se ráno potkáte v koupelně? V USA poměrně velká, protože jedete do práce/rozvážíte děti atd. atd. Proto je povinností mít dvě umyvadla, dvě zrcadla a dvě skříňky v hlavní koupelně. Koupelen by mělo být dvakrát méně než pokojů, což pořád znamená, že minimálně dvě. Průměrný dům má tedy dvě koupelny, čtyři ložnice (ložnice = obytný pokoj), kuchyň, obývák a...

6. Walk-in šatníky

Skříně? Skříně jsou fajn, ale zabírají místo. Proto je vždycky plus, když jsou k mání šatníky, do kterých se dá vejít jako do samostatné místnosti. U nás by to byly špajzky, ale Američan nezavařuje, Američan nakupuje boty a oblečení. Takže potřebuje spoustu prostoru se strategicky rozmístěnými ramínky.

7. Herní místnost

Pokud jsou obří šatníky tahákem pro ženy, muž potřebuje minimálně jednu místnost, kam se může zašít s kamarády. A nemyslím tím garáž. Tzv. game room je místnost se stolem na poker, biliárem nebo prostě jen velkým gaučem a televizí pro sledování sportovních přenosů. Je to opět spíš společenská místnost než zašívárna (tou může být samostatná kancelář v jedné z ložnic).

8. Samostatná místnost na pračku a sušičku

Sušit prádlo na balkóně nebo venku na věšáku? Nemyslitelné a v některých městských zástavbách dokonce výslovně zakázané. Proto má každý kromě pračky i sušičku, která během hodinky prádlo usuší a načechrá. Ovšem za cenu poměrně hlasitého zvukového projevu. Proto se pračka se sušičkou (obojí většinou dost rozměrné) umísťují do odlehlého koutu domu, ideálně do samostatné místnosti.

9. Sklep, ve kterém se dá bydlet

Sklep, to je přece místo na zavařeniny a hlučnou pračku nebo mrazák. Jenže už jsme řekli, že Američané nezavařují a od svého sklepa očekávají trochu víc než temné, studené a vlhké místo. Američan chce mít ve sklepě zašívárnu. Může tu blbnout s kamarády, děcka tu mohou zakládat hudební kapely nebo hrát videohry. Případně tu dokonce může i bydlet nájemník.

10. Veranda nebo terasa

Dům bez dvorku je nemyslitelný, ať už ho vyplní trávník, poušť nebo bazén, v závislosti na poloze. Těsně u domu je ale potřeba mít verandu, terasu, patio, prostě místo, kam lze postavit gril a bavit hosty. Možná vám to připadá směšné, ale Američané se navzájem zvou do svých domů mnohem víc než my. Čím víc lidí, tím líp, protože to zvyšuje šanci, že budou naopak někam pozváni oni. Jakmile tenhle kolotoč roztočíte, už ho nelze zastavit.

A TADY máte 10 opravdu divných designových domů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články