10 myšlenkových zkratů

Obrázek uživatele Dirk Diggler
15.10.2014, 18:00
To, co se stalo ve škole ve Žďáru nad Sázavou, je děsivé. Ještě děsivější je ale nesmyslné zevšeobecňování.
    Duševně nemocná žena zaútočila na studenty a jednoho z nich ubodala. Tragédie. Když ale posloucháme výroky typu "všichni magoři by se měli zavřít do ústavu", je nám z toho smutno. Desetitisíce Čechů trpí psychickým onemocněním a jen zanedbatelný zlomek z nich je nebezpečný svému okolí. Tvrzení "blázni jsou nebezpeční" je stejně zevšeobecňujícím myšlenkovým zkratem, jako následující výroky:  

1. Belgičani jsou pedofilové

952240407_B971099584Z.1_20130926090034_000_G081A0J4S.1-0 Marc Dutroux (www.sudinfo.be) Marc Dutroux v letech 1995 až 1996 unesl, mučil a sexuálně zneužíval šest dívek ve věku od osmi do devatenácti let. Více ZDE.    

2. Myslivci střílejí po lidech

Nimrod na Vyškovsku vypálil po srně, ale trefil muže, který na místě zemřel. Více ZDE.    

3. Moraváci jsou sadisti

profimedia-0027783038 Škrlová a Mauerová, dvě typické Moravačky (Profimedia.cz) Sekta kolem Kláry Mauerové v Kuřimi mučila dva chlapce. Moraváci děti zavírali do psích klecí, bili je, řezali, topili a pálili cigaretami. Více ZDE.    

4. Pražáci vaří lidi

Dva muži z Prahy zavraždili své dva spolubydlící, těla rozčtvrtili a jedno z nich vařili. Prý aby se tkáně dřív rozložily. Více ZDE.    

5. Rakušáci jsou prasata

Josef Fritzl čtvrt století zneužíval a věznil svou dceru ve sklepě svého domu a počal s ní sedm dětí. Více ZDE.    

6. Severočeši vraždí pacienty

Zdravotní sestra z rumburské nemocnice dala pacientce tak velkou dávku draslíku, že jí způsobila srdeční arytmii a smrt. Za to jí hrozí až 18 let vězení. Policie navíc prověřuje dalších 11 podezřelých úmrtí. Více ZDE.    

7. Plzeňáci jsou sexuálně neukojení

weirdnews-(145) Tohle se děje v Plzni! (www.echinacities.com) Mladík z Plzně si za bílého dne v tramvaji vyhlédl ženu, kterou sledoval až do výtahu v domě. Tam na ni zaútočil a pokusil se ji znásilnit. Více ZDE.    

8. Cyklisti mlátí záchranáře

V Kladně se cyklista opil až na 4,54 promile, a když na něj policie zavolala záchranáře, začal je bít. Více ZDE.    

9. Norové jsou vraždící náckové

28-breivik-ap Takoví jsou na Severu všichni (www.independent.co.uk) Anders Breivik promyšleně na ostrově Utoya nedaleko Osla postřílel 84 mladých lidí jen proto, že se mu nelíbila norská zahraniční politika. Více ZDE.    

10. Severomoraváci mordují babičky

Tulák v Krnově ubodal čtyřiasedmdesátiletou ženu a aby zahladil stopy vraždy, zapálil její dům. Více ZDE.    

Komentáře

Doporučeno pro vás