10 míst, kam se nikdy nepodíváte – G.cz
Vyhledávání

10 míst, kam se nikdy nepodíváte

Přiznejte si to, jste obyčejní smrtelníci a všechno v životě nestihnete. Tak se koukněte, o co přijdete.

Jindra Bučan
Jindra Bučan 3.8.2015, 19:00

Youtuber Matthew Santoro pro vás udělal zajímavé video 10 míst, na které se s největší pravděpodobností nikdy nepodíváte. Pro rychlejší přehled si můžete všechna místa, s krátkým popisem a fotkou prohlédnout v tomto článku. A na konci najdete i samotné video.

1. White's Gentlemen's Club

wikipedia.org Foto: wikipedia.org

Klub určený jen pro ty nejmocnější muže. V celé Anglii a pravděpodobně ani ve světě byste nenašli prestižnější spolek. Elita ho hojně využívá při svých tajných setkáních. Jednou z podmínek pro přijetí je i to, že se musíte osobně znát alespoň s jedním členem. Ale pozor, to že si o princi Williamovi čtete v bulváru, se jako známost nepočítá.

2. Oblast 51

pogo.org Foto: pogo.org

Znají ji všichni, ale nikdo o ní nic neví. Americká vláda zatím neprozradila skutečný účel základny, kterou v této oblasti postavila. A tak dává prostor nekonečnému množství konspiračních teorií a námětům na hollywoodské filmy. Třeba jednoho dne otevřou své brány a konečně zjistíme, kdo se bude smát naposled.

3. Jiangsu National Security Education Museum

publicatiaonline.ro Foto: publicatiaonline.ro

Čínské muzeum špionáže, do kterého se nedostanete, pokud nejste čínský občan. Asi nechtějí prozradit tajemství své špionáže svému nepříteli. Možná byste pak konečně zjistili, že ta podivná černá krabička na vašem kabátě byl odposlech až z Číny! Když už se tam dostanete, hned narazíte na obrovský seznam pravidel a zákazů. Samozřejmě je zakázáno pořizovat fotky, a tak se můžete podívat jen na vchod do muzea.

4. Metro-2

unknownworld.co.uk Foto: unknownworld.co.uk

Hluboko pod Moskvou jsou možná kilometry tajných tunelů, které spojují ty nejdůležitější vládní místa. Nikdo existenci těchto tunelů dosud zcela nepotvrdil. Ale mluví o nich americká tajná služba a několik lidí, kteří na vlastní pěst prozkoumávají tajemná zákoutí města. Představte si to, mít tak svojí vlastní linku metra, kde by se na vás nelepily hromady lidí!

5. Room 39 (Office 39)

tumblr.com Foto: tumblr.com

Tady se možná nachází velká část financí severokorejského režimu. Teď jen najděte někoho, kdo tam byl a řekne vám, že je to pravda. Podle spekulací pochází tyto peníze třeba i z prodeje drog a mohly by financovat i jaderný výzkum v Severní Korei. Foto je pouze ilustrační, ale dobře si na něm můžete představit, jak asi takové super tajné sídlo vypadá.

6. Trezor s receptem na Coca Colu

dailymail.co.uk Foto: dailymail.co.uk

Vždy ho znala jen úzká skupina lidí a dnes leží za tlustými zdmi tohoto trezoru. Momentálně ho znají asi tři lidé a ti vám ho rozhodně nepoví. Kousek papíru, který by finančně zajistil vaše potomky až do konce světa. Ale kde si asi schovává recept na KFC křídla?

7. Servery Googlu

blog.lumapps.com Foto: blog.lumapps.com

Těch je pro změnu hned několik po celém světě. Ale opět platí, že vstup mají povolen jen vyvolení. Důvod je prostý a vy jste jistě rádi, že to tak je. Jsou tam totiž uloženy informace o milionech uživatelích a mezi nimi jste i vy. Jen si představte, že by se do takové místnosti dostal váš úhlavní nepřítel!

8. Archa úmluvy v Etiopii

staticflickr.com Foto: staticflickr.com

Je to kostelík, o kterém se tvrdí, že ukrývá Archu úmluvy. Uvnitř smí být jen jediný člověk, který ví, kde je Archa skryta a nikdy nesmí opustit prostory kostela. Svého nástupce údajně jmenuje až na smrtelné posteli. Etiopie je jedna z prvních oblastí, která přijala křesťanství, a proto se dá říci, že by tohle umístění Archy mělo svou logiku.

9. Rezervace Javari

cloudfront.net Foto: cloudfront.net

Místo, které kašle na globalizaci. Kašle i na vás. Uprostřed džungle žije několik kmenů, kterým je úplně jedno, kde ve světě se válčí, nebo jaká barva se stala barvou roku 2015. Vy se k nim nedostanete kvůli brazilské vládě, která je chrání před vnějšími vlivy a také kvůli samotné džungli, kde nenajdete turistické značení jako u nás. Takže, jestli vás život moderního člověka příliš vyčerpává, zkuste je poprosit o přijetí. Tady třeba uspějete.

10. Trezory Bank of England

news.bbcimg.co.uk Foto: news.bbcimg.co.uk

Hromady zlata uvnitř jsou střeženy lépe než české korunovační klenoty. Líbí se vám ty cihličky? Taky bychom si rádi nějakou odnesli, to by přece nikdo nepoznal. Smůla je ale v tom, že klíče od dveří jsou téměř metr dlouhé a jejich držitelé jsou anonymní. Ještě se tam ale můžete zkusit prokopat.

A TADY máte 9 nejzábavnějších hackerských scének.

Podobné články

Doporučujeme

Další články