10 měst, kde se lidem žije nejlépe

Obrázek uživatele Tomas Marny
25.9.2014, 10:09
Ne, není mezi nimi Praha. Ani Brno. Drtivou převahu má Austrálie s Kanadou.

10. Auckland

Auckland-3621 commons.wikipedia.org Auckland je domovem pro jednu třetinu všech Novozélanďanů. Původní maurští obyvatelé městu říkají "Mladá kráska se stovkou milenců". Doslova.  

9. Perth

1200px-Perth_CBD_from_Mill_Point_(2) commons.wikipedia.org Největší město západní Austrálie založil v roce 1829 britský kapitán James Stirling. Na Perth bylo přejmenováno až později. Dnes se jedná o nejodlehlejší velkoměsto světa, ale i tak se tam prý žije výborně.  

8. Helsinky

1200px-Southern_Helsinki_panorama_2011-06-28_1 commons.wikipedia.org Osmým nejlepším městem na světě jsou finské Helsinky. Hlavní město země tisíce jezer obývá více než 600 tisíc šťastlivců.  

7. Sydney

1200px-Sydney_skyline_at_dusk_-_Dec_2008 commons.wikipedia.org Největší město Austrálie je rozházené na mnoha ostrůvcích a poloostrovech v deltě řeky Parramatta. V létě je tu vedro, v zimě teplo, prostě ideální město k žití.  

6. Calgary

1200px-Calgary_panorama-2 commons.wikipedia.org Největší město kanadské provincie Alberta je dokonce ještě větší než její hlavní město Edmonton. Původem se jedná o skotské město, jehož název vznikl ze skotské gaelštiny. "Cala ghearraidh" znamená "Pláž na louce"...  

5. Adelaide

1200px-Adelaide_DougBarber commons.wikipedia.org A opět Austrálie. Páté nejlepší město, kde žít, je Adelaide, založené v roce 1836 a pojmenované po britské královně Adelheid Sasko-Meiningenské.  

4. Toronto

1200px-Nathan_Phillips_square_-_Toronto commons.wikipedia.org Největší kanadské město obývá přes dva a půl milionu lidí. Prý se tu žije dobře díky mottu: "Rozmanitost je naší silnou stránkou". Jen to tu asi mají lépe podchycené než třeba v Paříži nebo Londýně.  

3. Vancouver

1200px-Downtown_Vancouver_Sunset commons.wikipedia.org Nejen na dovolenou s horskými koly se vyplatí zaletět do Vancouveru. Jednosměrné letenky by se měly také vyplatit. Kanadské město pojmenované po britském kapitánovi Georgi Vancouverovi je třetí nejlepší na světě.  

2. Vídeň

1200px-Opera-Vienna-Austria-2005 commons.wikipedia.org Brno je sice prý zlatá loď, ale Vídeň je jen kousek a je pravděpodobně loď platinová. Zatímco o moravské metropoli tento žebříček neslyšel, Vídeň, jen kousek od naší republiky, je druhé nejlepší místo na světě, kde žít. Neměli bychom se tam trochu inspirovat? Třeba jíst více Sachr dortů, nebo tak něco...  

1. Melbourne

1200px-Melbourne_Skyline_from_Rialto_Equirectangular_Crop_-_Nov_2008 commons.wikipedia.org Čekali jste to, nebo jste překvapeni? Čtyři australská města ve světové top 10. Pokud vás to tedy už u nás nebaví, vypravte se hledat štěstí do Melbourne! Výhodou je, že díky evropskému charakteru města se tam budete cítit jako doma.

Komentáře

Doporučeno pro vás