10 marvelovek, které určitě uvidíme v příští pětiletce

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
29.10.2014, 12:00
Nejdravěji rostoucí filmové studio a komiksová ikona v jednom právě odhalilo plány na další pětiletku. Radši si sedněte, bude to pořádná jízda!
   

1. Ant-Man (2015)

ant-man Původně se měl Ant-Mana zhostit Edgar Wright, což z téhle marvelovky dělalo jednu z nejočekávanějších. Nakonec z projektu vycouval a Marvel musel trochu zamíchat kartami. Ant-Man tak bude finálním filmem tzv. druhé fáze a nikoliv prvním filmem fáze třetí, jak se doposud předpokládalo. Paul Rudd bude hrát mladší verzi postavy, zatímco Michael Douglas si zahraje tu starší - původní. Obě budou využívat magické sérum, které hlavnímu hrdinovi umožňuje zmenšování a zvětšování. Může z něj být obr i trpaslík, který dokonce umí - viz název - komunikovat s mravenci. Může vám to připadat spíš legrační, ale komiksový Ant-Man je nejen geniální vědec (Douglasova verze), ale i mimořádně schopný protivník - ve všech svých rozměrových baleních. Jak Ant-Man zapadne do marveláckého univerza? Stane se členem Avengers a pravděpodobně během své představovačky na něco geniálního kápne.    

2. Captain America: Civil War (2016)

civilwar Vzpomínáte si, jak jsme vám říkali, že se ve druhých Avengers něco ošklivého semele? Bude to natolik vážné, že se lidstvo začne superhrdinů trochu bát. A začne vyžadovat jejich evidenci. O tom je jedna z nejzásadnějších komiksových sérií všech dob - Civil War nebo-li Občanská válka. Nečekali jsme ji takhle brzy, ale Marvel holt tasí trumfy. Zhruba půlka hrdinů bude pro registraci, druhá půlka bude protestovat a samozřejmě se to celé zvrtne a kámoši půjdou proti kámošům. V tomhle případě to znamená vyostření vztahů mezi Tonym Starkem a Stevem Rogersem alias Kapitánem Amerikou. Oba se objeví ve velké roli právě ve třetím Kapitánovi Amerikovi a způsob, kterým se tenhle střet rozsekne, bude mít pro celý filmový vesmír dalekosáhlé následky.    

3. Doctor Strange (2016)

strange Strange by se měl objevit jako klíčová postava Občanské války, ale Marvel tu zřejmě trochu zaimprovizuje (podobně jako s Ultronem ve druhých Avengers, kterého měl vymyslet Ant-Man, a nikoliv Tony Stark), takže se dočkáme jeho sólovky až po Civil War. Nově je známo, že si Strange zahraje Benedict Cumberbatch. Ten je poslední dobou doslova k nezastavení a jeho casting přivede k Marvelu spoustu žen a dívek (tzv. cumberbitches), které komiksy doposud míjely. Strange je trochu nafrněný, ale šikovný doktor, jemuž osud přihraje do cesty nechtěnou a nevděčnou roli čaroděje. Po vážné nehodě se vydá do Himálají meditovat a od kouzelného stařečka získá obrovskou moc. Strange je kombinací introvertního Batmana a sebestředného Tonyho Starka. Právě Iron Mana by měl v marveláckém vesmíru nahradit (Downey si dá pauzu a zřejmě se po třetím Kapitánovi Amerikovi objeví až ve třetích Avengers - viz níže). Jeho představení navíc umožní propojit vzdálené světy a dimenze, do kterých umí Strange nakukovat. Rumburaka jsme tu ještě neměli, takže se máme na co těšit.    

4. Guardians of the Galaxy 2 (2017)

guardians Strážci galaxie startovali letos, aniž by je mimoameričtí diváci příliš znali, ale byla z toho další velkolepá hitovka, která momentálně celosvětově atakuje hranici 800 milionů dolarů. Pokračování je tedy bez diskuze, a tentokrát se snad osudy vesmírných lovců artefaktů konečně spojí s těmi pozemskými, ať už se někdo z nás vydá do vesmíru nebo Strážci navštíví nás. Pravděpodobnější je druhá možnost, protože hlavním sokem Avengers ve třetím filmu by měl být Thanos, se kterým má Starlord a jeho parta nevyřízené účty.    

5. Thor: Ragnarok (2017)

thorr O třetím Thorovi toho zatím moc nevíme. Podtitulek opět odkazuje k Asgardu a všichni víme, že Loki se dalším úskokem dostal k moci. Vystačí si však Thor i do třetice s domovským světem a jeho přirozenými nepřáteli? Jestli chce Marvel Thora dál rozvíjet, posune ho blíž k ostatním z Avengers; proto bychom měli očekávat, že kromě Thora se ve filmu objeví ve větší roli i někdo další z jeho týmu.    

6. Black Panther (2017)

panther Další velká novinka v záplavě pokračování. Black Panther byl už trochu odhalen v traileru na Avengers 2. Tam jsme prozradili, že nezničitelné vibranium by mohlo být cestou k sólovce černočerného válečníka z Wakandy, fiktivní africké zemičky, která má velké zásoby cenné rudy. A také hodně mystických učení, jež dělají z Panthera velmi silného protivníka s tréninkem v bojových uměních. Je to africký superninja, který často musí řešit problémy na rodném kontinentě, ale kdykoliv může, tak Avengers pomůže. Druhý díl Avengers odhalí jeho úhlavního soka, takže lze očekávat, že se ve filmu mihne, třeba v potitulkových scénách, kterými jsou marvelovky pověstné.    

7. Avengers: Infinity War (2018)

infinity2 Tady už to začíná být trochu zamotané. Komiksová série Infinity War je totiž hodně komplikovaná a nabízí postavy, kterých se zatím Marvel ani nedotknul. Je velmi pravděpodobné, že zápletka pojede trochu jiným směrem a hlavním záporákem bude Thanos, který si opatří všechny infinity krystaly. To jsou takové ty zářivé věcičky, co pohání nejrůznější mocné artefakty marveláckého univerza - Lokiho kopí z prvních Avengers, zkázonosnou kostku z Kapitána Ameriky atd. Celkem existuje šest krystalů, a kdo je má všechny, může jimi osadit speciální rukavici věčnosti zvanou "infinity gauntlet". Její majitel má téměř neomezenou sílu a schopnost ničit celé galaxie. K zastavení takové hrozby bude potřeba spojit hned několik týmů - jmenovitě Guardians of the Galaxy a Avengers. Ale možná ani to nebude stačit, protože Infinity War bude mít dva díly. Vsaďte se, že ten první bude mít hodně otevřený konec.    

8. Captain Marvel (2018)

marvel Mimozemskou rasu Kree jsme poprvé viděli v Guardians of the Galaxy, kde se jeden z jejích nejvyšších představitelů - Ronan - paktoval s Thanosem. S příchodem Thanose a Guardians na Zemi se o naší modrou planetu začne zajímat i rasa Kree, která prostřednictvím Ronana podrobuje primitivní civilizace zatěžkávací zkoušce. A pokud z ní vyjdou jako poražené, jsou automaticky zotročeny. Kree si takhle osedlali tisíce planet, ale jeden z nich - Mar-Vell - se na Zemi zamiluje do sličné vědátorky (z té se později stane Ms. Marvel, když na ní Mar-Vell neúmyslně přenese své schopnosti) a začne s naší rasou soucítit. Natolik, že Ronana s pomocí Avengers pošle do háje. Kree si to ovšem nenechají dlouho líbit, což slibuje velkou hrozbu do druhé půlky Avengers. Infinity War.    

9. Inhumans (2018)

inhumans A zase další propojení na Kree. Inhumans jsou další týmovkou, ale když to vyšlo s Guardians, proč nepokoušet osud dál? Inhumans kdysi byli lidmi, ale Kree na nich před sedmi tisíci lety experimentovali a propůjčili jim jako pokusným morčatům superschopnosti. Od té doby se Inhumans potulují vesmírem, ale vypadá to, že ve správný okamžik se vrátí na rodnou planetu a zapojí se po boku Avengers a Guardians do boje proti společnému nepříteli.    

10. Avengers: Infinity War II (2019)

infinity1 A tohle bude bezesporu finální přesdržková s Thanosem, ve které bude víc superhrdinských celebrit než na Nově během silvestrovské show. Dá se očekávat, že pár známých tváří padne nebo si odletí někam lízat rány, aby se našlo místo pro další generaci z fáze č. 4. O té zatím nevíme vůbec nic, ale už takhle z toho máme hlavu jak pátrací balón. Deset filmů během pěti let. Marvel nasadil brutální tempo. Buď se diváci unaví a najdou si jinou hračku nebo tohle studio nadělá konkurenci pořádné vrásky na čele.   Asi jste to zaznamenali, ale kdyby náhodou ne – ode dneška se v Praze koná už devátý ročník velkolepé akce s erudovanou organizací a hvězdným obsazením KomiksFEST2014.    

Komentáře

Doporučeno pro vás