10 marvelovek, co přijdou po Kapitánu Amerikovi 2 – G.cz
Vyhledávání

10 marvelovek, co přijdou po Kapitánu Amerikovi 2

Hollywood plánuje na dva roky dopředu, nejvyšší Sovět prosazoval pětiletky. A Marvel? Ten má naplánováno do roku 2028. Máme se na co těšit?

Václav Rybář
Václav Rybář 5.4.2014, 11:52

1. Guardians of the Galaxy (2014)

gotg V podstatě hotový film, který se bude servírovat letos v srpnu. Pro Marvel je to velká sázka do loterie, protože se tu kombinují superhrdinské kousky se světem jak vystřiženým ze Star Wars. Pojítko s Guardians je vidět v podtitulkové scéně druhého Thora.  

2. Avengers: Age of Ultron (2015)

ultron Netrpělivě očekávané pokračování jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob. Superhrdinská týmovka přivede zpátky do hry Iron Mana, Hulka, Thora, Kapitána Ameriku, Černou vdovu, Hawkeyeho, ale nově třeba i superrychlého Quicksilvera nebo magií nadanou Scarlet Witch. Oba uvidíte na konci druhého Kapitána Ameriky... stačí chvilku počkat, až se rozjedou závěrečné titulky.  

3. Ant-Man (2015)

antman Tohle by mohlo být trochu jiné kafe. Pro Marvel tenhle film točí Edgar Wright (Jednotka příliš rychlého nasazení, Scott Pilgrim vs. zbytek světa), takže by to měla být zábava i adrenalinová mela v jednom. Ant-Man patří k nejzásadnějším postavám marveláckého vesmíru – díky objevu speciálních částic se umí zvětšit v obra nebo zmenšit tak, aby si mohl povídat s mravenci. Odtud taky jeho přezdívka.  

4. Daredevil/Punisher (2016)

daredevil Práva na zfilmování těchto postav ještě nedávno patřila jiným studiím, ale žádné z nich nedokázalo postavy správně uchopit. Teď jsou znovu v moci Marvelu a studio si od nich slibuje průměrně drahé a průměrně úspěšné filmy. Jako hrdinové druhé kategorie by však mohli Daredevil nebo Punisher občas vypomoct třeba Kapitánu Amerikovi. Proto lze očekávat, že Marvel sólovku jednoho z nich ohlásí ještě před třetím Kapitánem.  

5. Captain America 3 (2016)

capam Do druhého Kapitána, který právě startuje v kinech po celém světě, vkládá Marvel hodně nadějí. Co se týče financí i dalšího rozvoje svého filmového vesmíru. V druhém Kapitánovi se rozehrávají intriky, které budou mít dopad na všechny marvelácké superhrdiny. I proto se s pokračováním děje nesmí příliš váhat.

6. Guardians of the Galaxy 2 (2017)

gotg2 Tohle pokračování je ještě trochu na vážkách, podle toho jak dopadne první díl. Všeobecně se ale počítá s tím, že by Guardians měli sehrát velkou roli v ultimátní bitce proti vesmírným superzáporákům a spojit se za tímto účelem s Avengers v Avengers 3. A protože v prvním filmu se to rozhodně nestihne všechno zaonačit, musí dvojka přijít před očekávanou spoluprácí s pozemšťany.  

7. Thor 3 (2017)

thor3 Druhý Thor nás trochu zklamal, ale Marvel musí po své šachovnici posouvat všechny figurky rovnoměrně a Asgard je jedním z nejmocnějších vesmírných koutů, takže co se stane tam, to má odezvu i v dalších filmech. Navíc vám určitě začne chybět Loki.  

8. Doctor Strange (2018)

strange Jakmile vyjdou Guardians a diváci přijmou trochu té magie (ta přijde i se Scarlet Witch), bude nejvyšší čas povolat do služeb dobra největšího z komiksových kouzelníků. Původně namyšlený doktor, později superhrdina nadaný velkou moudrostí a mocí. Marvel možná bude chtít Strange jako náhradu za absentujícího Starka, než vymyslí, jak citlivě přeobsadit Downeyho Jr., kterého už šaškování v obleku přestává bavit. Co se týče obsazení Strange, tam se zatím potichu mluví o Johnny Deppovi.  

9. Avengers 3 (2018)

avengers3 Pamatujete na tu do temnot zahalenou postavu na konci prvních Avengers? To byl Thanos, jeden z nejmocnějších vesmírných záporáků, jedna z nejstarších sil v marveláckém světě vůbec. Guardians i Avengers se s ním pravidelně střetávají, ale ve trojce už by mohl mít tzv. Infinity Gauntlet – rukavici s pěti drahokamy moci. Nebudeme vás nudit geekovským vysvětlováním. Rukavice prostě jeho moc znásobí, takže bude muset každý chvilku tahat pilku a můžeme se těšit na opravdu obrovské akční finále.  

10. Ms. Marvel (2019)

msmarvel Tady už trochu zabíháme do detailů a museli bychom spoilerovat. Navíc sice Marvel přípravu Miss Marvel potvrdil, ale její původ je spojen s jistou mimozemskou rasou a především s poměrně silnými schopnostmi, které v mnohém překračují rámec figur v aktuálních marveláckých filmech. Na druhou stranu je příchod Ms. Marvel jen otázkou času, protože emancipace funguje i v Hollywoodu a Marvelu byl nedostatek silných ženských figur už několikrát vytýkán. A co dál? Dál už nemá smysl pátrat, protože ačkoliv bychom vymysleli dobré dva tucty potenciálních filmů, kterými lze vytapetovat kalendář až do zmíněného roku 2028, bylo by to věštění z křišťálové koule. Je ale jisté, že Marvel to má poměrně pečlivě vymyšlené. Při naplňování svých plánů ovšem spoléhá především na naše peněženky.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články